Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За зелена енергия - Дайте да дадем!нови  
Автор Tибaлт (bez macka)
Публикувано26.01.11 13:56



Има създадена група във Фейсбук за подпомагане на "зелената" енергия в България. Включете се в групата и ще помогнете не само за развитието на ВЕИ, но и на нормалните български граждани и фирми, които могат да не издържат на около двойното покачване на цената на тока, което би се случило когато 16% от тока се произвежда от ВЕИ.



Целта на групата е да обедини безкористните защитници на Възстановяемите Енергийни Източници (соларни, вятърни и малки водни електроцентрали). С влизането в групата всеки се задължава да сключи договор директно с ВЕИ, като плаща тока на ...цената определена в сайта на ДКЕВР и с доплащане за пренос и разпределение. По реда на записване в групата участниците ще бъдат разпределяни в следния приоритет:
- соларни
- вятърни
- водни ЕЦ.



Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем!нови [re: Tибaлт]  
Автор aдмиpaл (андорския флот)
Публикувано26.01.11 14:22



Не съм много сигурен колко хора ще се съгласят да плащат още по-високи тарифи за енергия при условие, че токът пристига по същата жица до контакта и няма начин да се провери пътя му, нито този на парите.





Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем!нови [re: aдмиpaл]  
Автор Tибaлт (bez macka)
Публикувано26.01.11 15:18



По тая логика аз като си купя хляб за левче, продавачът трябва да издири кой му го е доставил този хляб и да му даде точно моето левче, той пък да издири кой е производителя и да му го даде същото левче и т.н. Ти като внасяш пари в банката на сметката на някой, сигурен ли си че абсолютно същите банкноти ще му дадат като ги изтегли?
Електросистемата е като банка може един вложител да има договор с потребител и да каже на банката искам еди колко си от парите които влагам да отидат при един кой си. Нима банката ще му даде същите банкноти.

При това няма никакъв технически проблем потребителите (дори домакинства) да сключват договор директно с производителя на ток. Пречката са непазарните високи цени на някои производители. Но ако с тази група успеем да убедим 16% (такъв ще е делът през 2020г.) от феновете на ВЕИ да поемат плащането на дела на ВЕИ. Следващата стъпка е да убедим костофилите и американофилите да поемат плащането на тока на ТЕЦ Марица Изток 1 и 3 и тогава вече може за останалите да се либерализират цените и се премине на пазарен принцип.



Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем!нови [re: Tибaлт]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано26.01.11 15:26



Нямам регистрация във фейсбука и не знам какво има в линка.
Обаче това тук, дето на мен ми изглежда като майтап, на някои места са го направили съвсем сериозно. Преди време познат в Холандия ми казваше, че му пускат в пощата листовки точно с такова предложение - доброволно да сключи договор с енергийната компания и от следващия месец по същите жици да му доставят същия ток, само че "зелен" и на по-висока цена. Поразрових малко и се оказа точно така:


Не знам какъв процент се съгласяват, ама е факт, че там тия пакети ги има.



Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем!нови [re: Tибaлт]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано26.01.11 16:34



Хех, аз пък искам да сключа директно договор с АЕЦ-а, че да купувам възможно най-евтиния ток. И не само аз - бизнесът също иска. Ама нямааааа. Виж, за тия дето искат да плащат по-скъпо може и да се намери вратичка. Те електроразпределенията и фотоволтопроизводителите само туй чакат - някой да поиска да им плаща повече.





Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем! [re: Tибaлт]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано26.01.11 16:42



А русофилите да плащат цената на АЕЦ Белене?

Като гледам как потъват пари може да се окаже по-скъпа от зелената.

Иначе ДКЕВР може да подготви един специален договор предназначен за привържениците на зелена енергия, който те да подписват при "преференциални" цени примерно левче за KWh. По този начин, вместо да се занимават с групи във фейсбук, те могат директно да подкрепят зелената енергия.



Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем!нови [re: Tибaлт]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано26.01.11 16:57



Цената на тока ще ти я вдигнат и без твоя намеса, не е нужно сам да участваш в това!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем!нови [re: ЛAMБИ]  
Автор Tибaлт (bez macka)
Публикувано26.01.11 17:28



Напълно съм съгласен за русофилите - цената от АЕЦ Белене. Тъй като АЕЦ Белене няма да ползва преференции и няма да е българска, за да работи на подпазарна цена като АЕЦ Козлодуй - това ще е пазарната цена. Това е и основната идея на групата - като се намерят клиенти, които да плащат преференциалните цени на ВЕИ и ТЕЦ МИ1&3, ще може да се мине на пазарен принцип и останалите българи ще плащат пазарната цена.

Иначе ДКЕВР може да подготви един специален договор предназначен за привържениците на зелена енергия, който те да подписват при "преференциални" цени примерно левче за KWh. По този начин, вместо да се занимават с групи във фейсбук, те могат директно да подкрепят зелената енергия.

Точно това иска и групата - да събере достатъчно желаещи да подкрепят зелената енергия, готови да плащат жената и да представи списъка на ДКЕВР с предложение да за да задействат и да предложат този специален договор.



Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем!нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Tибaлт (bez macka)
Публикувано26.01.11 17:35



Защо да не стане? Ако се наберат достатъчно кандидати да обслужат ВЕИ и ТЕЦ, останалите ще плащат пазарна цена, близка на тази от АЕЦ.



Тема Re: За зелена енергия - Дайте да дадем!нови [re: Tибaлт]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано26.01.11 18:15



Ако се наберат достатъчно кандидати да обслужат ВЕИ и ТЕЦ, останалите ще плащат пазарна цена, близка на тази от АЕЦ.


Тва у нас? Да бе - ти верваш ли?

Някой, ще смъкне цена на нещо? Тук двойно положително отрицание!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.