Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 25.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: как се фърля бобнови [re: вp.]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано05.12.10 14:12



Вр., няма за какво да ми благодариш, защото ти казах само принципа, а сериозната работа по гадаенето ... там е мистерията. Знам, че когато има три бобчета в къщата, това е венчило (евентуално гадже).

На боб може да се гледа като напр. на карти или на кафе - да ти се говори за миналото и за бъдещето, но може да си намислиш въпрос. Напр. ще ме приемат ли в университета? От комбинациите пак се разбира ще стане ли работата или не и какви евентуално препятствия/ помощници по пътя предстоят.

Може вместо боб да се използват различни мъниста и камъчета. Принципът е същият, само че вероятно човек си отвлича вниманието повече:)

Моята баба много гледаше на боб, но само на нас си вкъщи. Тя ми е казвала някои неща, но далеч не всичко.

Много ми познаваше винаги.





Тема Re: как се фърля бобнови [re: вp.]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано05.12.10 14:18



Боб не се фърля.
Боб се яде.
Преди това се кисне у вода поне 12 часа.
Водата се фърля и се туря нова.
После се вари и първата вода се хвърля.
И като се развари, запръжка му се туря.
Така са ме учили...



Елате си узнете лордот!!!

Тема В такъв случай прогнозата за времето енови [re: kpилe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано05.12.10 14:20



ще бъде облачно.





Тема Re: как се фърля бобнови [re: Jennifer:)]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано05.12.10 14:21



Моята леля, светла й памет, гледаше на боб. Аз винаги съм била силно скептична към всякакви гадателства и оракулства, но тази тема провокира у мен приятния спомен за чуруликащия глас, с който отваряше тайните врати към тайнството на бъдещето тя и с едни малки ръчички отделяше зърната на групички по закони и правила, напълно неясни за мен

... Хвърляше по едно око и на кафените утайки, но какво ми е предсказвала, даже вече не си и спомням. Не вярвам да се е ориентирала из лабиринта на бъдещия ми живот. Но пък миризмата на единствените курабийки, които правеше, най- обикновени, с кисело мляко и свинска мас, с едно орехче отгоре и малко кристална захар за разкош, на фона на тези бобени гадателства, сега ми се струва вълшебно- романтична.




Тема Re: как се фърля бобнови [re: Duchessa]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано05.12.10 14:21



Четох статия от лекар, диетолог, който обяснява как да се извлекат летливите вещества преди готвенето. Тия вещества, демек, дето правят ония работи.
Боба се измива и се слага в малко студена вода, не пълна тенджера, а да го покрие примерно с два пръста отгоре. Кипва се на силен огън. След кипването веднага се изключва. Оставя се в кипналата вода една нощ. На сутринта тенджерата е пълна с пяна. Тази пяна е от летливите вещества. Измива се много добре и се готви обикновено и без хвърляне на води.
Пробвай, действа сварения бобец си е като всяка друга чорба и не създава никакви притеснения.



Тема Re: как се фърля бобнови [re: Duchessa]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано05.12.10 14:25



Преди това се кисне у вода поне 12 часа.
Водата се фърля и се туря нова.


Нов спомен за моята баба.

Тази вода, която се хвърля е прабабата на Vanish-а.

В епохата, когато нямаше изобилие на препарати, с нея почиствахме всякакви петна и силно замърсени дрехи.



Тема Re: как се фърля бобнови [re: Jennifer:)]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано05.12.10 14:27



Те тва не съм го знаела!
Веднага ще опитам, да видя какво са му възможностите.
Мерсажче за идеята!



Елате си узнете лордот!!!

Тема Re: как се фърля бобнови [re: Jennifer:)]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано05.12.10 14:29



....и избелва бели дрехи



- подпис, а не поздрав


Тема Re: как се фърля бобнови [re: kakata]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано05.12.10 14:30



Хм... Тази вариация я ползваше едната от бабите ми. Ама майка ми все пак настояваше на фърлянето на водата...

Абе всеки си има ноу-хау... Па диетологът и едната ми баба може и да са прави.



Елате си узнете лордот!!!

Тема Re: как се фърля бобнови [re: Jennifer:)]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано05.12.10 14:33



СЮрозно?



Веднага ще взема да накисна боб, че имам едно петно...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.