Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Литературни наградинови  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано04.11.10 16:00



Направи ми неприятно вчепатление, че в нет пространството напоследък се раздават безчислени Национални награди за литература:
- разказ
- повест
- и т.н - увеличавайте по избор броя знаци във файла или страници в книжното издание.

Нищо против. Хайде, при безчислените издания на море от графомани, няма начин да не се учредят награди по роднинска връзка, по креватно пасване, или бюрократично уреждане по линия харесване на графомански издънки.

Само дето не са учредили награда за най-остроумери или тъп отговор на безнадеждно имбецилен въпрос.

Наградите за най-блог, най-лична страница, най-тема във Фейсбук, най-фотоколекция (най-често проследима до светила в занаята) и т.н. ми се струват безсмислени.

Някой правил ли е статистика колко национални награди за "литература" се вихрят годишно в момента?

С места на връчване от читалище "Н. Хайтов", София, любимо на Богданов и ред други сайтове за графомани, та се стигне до читалището в Свищов.

А?

П.П. Богданов, не се обиждай, моля те. Това ти е бизнес, разбирам те. Надявам се, че ще ми съдействаш за наемане на салона за връчване на награда "Най-добър преводач на фирмата" и да кажеш коя кръчма наблизо е готина.

Наистина нямам нищо лошо с/у теб. Варвай ми. И аз мислех същото едно време като четох У. Еко, но изпуснах момента.
Наздраве!



Редактирано от АВе на 04.11.10 16:21.



Тема Re: Литературни наградинови [re: АВе]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано04.11.10 16:59



Предлагам да благодариш пред публиката при връчване на наградата на есперанто или някой нигерийски диалект ....

Обади се, като организираш мероприятието ..... идвам като клакьор заради почерпката!



Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Литературни наградинови [re: АВе]  
Автор уф (терореро)
Публикувано04.11.10 17:06



За първи път да те прочета без да възразя. Да, има много литературни награди, повечето от тях без смисъл (мога да го докажа) Но има и много критици, които от наградените, в някой конкурс, по нек'ва тема или без, само си плямпат без да са чели. Както се пита във всички руски вицове - ти колко наградени книги или творби прочете, ако нито една, недей писка. А и сме свободна държава и няма драма, дори ако ти самият учредиш награда.



Тема Тия дни, Уфе,нови [re: уф]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.11.10 17:14



смятам да се опитам да учредя клубна награда по един специален повод. Пак е свързана с писане, разбира се не на хартия.



П.П. Имам известни трудности с тълкуванието на термина "учредявам", ама ще видим ...



Тема Re: Литературни наградинови [re: АВе]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано04.11.10 17:18



Ама, верно са много! Само дето няма "Златната релса"- Каспичан, с подкрепата на БДЖ, за най- добър пътепис...



Само не хващам смисъла на цялото начинание и с какво помага това на автора да бъде по- четен...




Тема А, бе ... и аз имам известни трудностинови [re: Phillip]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано04.11.10 17:21



Имам известни трудности с тълкуванието на термина "учредявам", ама ще видим .

Аз пък имам трудности с дефиниране на термина "член"


И по тоя повод ....

Закопчали ченгетата една магистрална кака и я разпитват в полицейското .... име, адрес, професия ..... и на въпроса за професията, тя отговаря "Аз съм партийна активистка", при което ченгетата настръхват ..... а тя дообяснила "Ами пред миналата година съм приела над хиляда и петстотин члена" .....



Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Литературни наградинови [re: АВе]  
Автор диoниc (загрей)
Публикувано04.11.10 17:24



бе, няма лошо, Аве..
писането трябва да се поощрява..
че скоро няма да има кво да се чете..:-)






Тема Re: Тия дни, Уфе,нови [re: Phillip]  
Автор уф (терореро)
Публикувано04.11.10 17:25



О, с удоволствие бих се включила, обичам такива неща виртуални...) И термина ще ти обясня, разбира се, и подкова, но не безплатно-;)



Тема Re: Литературни наградинови [re: PipilotaV.]  
Автор уф (терореро)
Публикувано04.11.10 17:27



Какъв ти автор, в случая става дума за имиджа на награждаващия...
Ама, не се правете на ударени, де...
А ти колко наградени творби прочете последните 3 г.?

Редактирано от уф на 04.11.10 17:28.



Тема Re: Литературни наградинови [re: уф]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано04.11.10 17:32



На български автори? На първо четене се сещам само за Захари Карабашлиев и Илия Троянов, само дето не съм сигурна дали вторият имаше и българска литературна награда...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.