Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Искрено и личнонови [re: Oптимиcт]  
Автор Бorдaнoв (минаващ)
Публикувано11.10.10 22:11



Айде да се върнем на нашите овни, както казват римляните.
Стависки стана известен с много неща, ама с какво е известен Майкъл Дъглас - с парите си или с двата си Оскара.
Ако не беше спестил пари по една или друга причина по-малко известен ли щеше да е?

П.С. През 2004-та поканихме на една голяма среща на фантасти в Пловдив Шекли.
Той дойде с дънки и раничка и обясни, че парите са си заминали ей така някъде през времето - къде по жени, къде по наркотици.
Ама това си беше оня великият Шекли. Дето даже и Слави му стоя мирно на интервюто, нищо че беше по тениска и дънки в студиото.
Него ще го четат и след 100 години. Независимо, че умря почти като просяк в Украйна.
П.П.С. Градски, в хранителната верига, сиреч в разпределението на труда има много звена. Обикновено парите се събират отдолу нагоре и повечето пари идват от множество бедни хора, отколкото от богаташите. Сиреч - когато имаш продукт или умения, които се търсят, основния пазар не е да мазниш на богатите.



Тема Re: Айде денови [re: farmer]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.10.10 22:41



Ако вярваш в тва нема да си в Лондон...освен ако не си "избягала"

Фарми, точно защото съм в Лондон, ВЯРВАМ на 100% в това, което казва Богданов.
Не вярвам, ами все едно съм го писала аз.

Защото на 42 години дойдох в Лондон с 20 килограма багаж. СЪВСЕМ САМА.
Оставих четири собствени жилища и никак не лошо финансово и обществено положение в България.

Ти сам прецени колко можеш да сложиш в един куфар и една чанта.

За малкото време, за което съм тук, започнах да печеля не зле от собствен бизнес. Семейството ми поетапно започна дойде при мен.
Научих толкова уроци, колкото през целия си живот не съм.

Разбрах и какво оценяват хората тук! УВЕРЯВАМ те, че това, което хората уважават, или поне хората, които мен ме интересуват, не може да се сложи в куфар! Нито в банкова сметка! Гарантирам ти! И това ме прави щастлива, че познавам такива хора.

Парите може днес да ги имаш, утре да ги нямаш и обратно, но онова, дето НЕ се побира в куфари, няма как днес да го нямаш, а утре да го имаш. Невъзможно!

Но който не го разбира, няма и смисъл да му го обяснявам.



Тема Re: Искрено и личнонови [re: Oптимиcт]  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано12.10.10 22:27



След като говорим за САМО(стоятелно)чуствие, не може да има правила. Правилата ги създава индивида с чуствието. Ако не се сещаш за пример, сети се за Софка.
Има неписани правила в общуването между хората, които всеки нормално възпитан и претендиращ за някаква интелигентност човек е длъжен/един глагол си спомням от немския золен/длъжен си/, да спазва. Нещо като поздрава" Добър ден!".Не може да изискваш от другите етика и уважение, ако ти се държиш като хулиган.Същото поведение теб би те подразнило със сигурност и би казал: " Къде се намираш? "
Софка не измисля никакви правила, а те си съществуват и хората без да се напрягат ги спазват.
Защо се смяташ , че си извън правилата, не мога да разбера?
Нали и ти си работил и си слушал шефовете си, за да ти плащат?Нали си се подчинявал на американските закони?
Може би някакво чувство за неподчиненост на никой и несъобразяване с нищо, ти е останало от бягството ти през границата, което беше описал в един разказ? Но колкото и да ти се възхищавам на решимостта да го направиш, е било пълно безумие да рискуваш живота си.
И сега се замислям, че твоето самочувствие се гради не само на парите, които си изработил, а и на спечелените рискове, при които късметът случайно е бил на твоя страна.
Ама... можеше и да не бъде.И много бабаити си заминаха от този свят рискувайки живота си на пътя,при екстремни спортове, при замесване в закононарушения...
Оправдано ли е, се питам, заради пари, които дават самочувствие, да си заслужават всякакви рискове?!
И когато ги имаш парите вече, да си правиш каквото си поискаш, без да те еня за никой и нищо ?!
А само за една нищо и никаква болонка.



Не искат да общуват с нея на никаква цена:)

Тема Re: Искрено и личнонови [re: sofka]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано12.10.10 22:48



Соф, забелязала съм, че обичащите риска по-скоро могат да умрат ако НЕ поемат даден риск, отколкото по време на самия риск.
Така де, щастието помага на смелите.



А, ето го още едно нещо, което не може да се купи с пари, нито да му се сложи етикетче с цена!

Ще дойдете вие всички в моя отбор!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.