Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Искрено и личнонови [re: Бorдaнoв]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано11.10.10 17:27



Ще имаш ли самочуствието да напуснеш работа ако нямаш пари?

И за друго да те подсетя. Ако имаш солидна причина за самочуствие, то тази причина ще ти носи пари като следствие.
Самочуствието без пари е като на гол тумбак чифте пищови.



Колкото повече пари, толкова по-голямо самочуствието, но не толкова заради парите. Парите не идват от самосебеси. Трябва да можеш да ги изработиш. Самочуствието идва от точно това можене.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: мн тъпа путка си:(нови [re: NUT]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано11.10.10 17:50



един път да се съглася с тебе,заради острия ти език, Нут!!!

Това е определението - ТЪПА ПУТКА!!





Тема Re: Искрено и личнонови [re: kakata]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.10.10 19:13



ние не знаем, но в Дивотино знаят.

Предлагам да съставим дивотинско-български речник на житейските понятия.

Да се прави речник не е лесна работа, но понеже имам някакъв, макар опит, ще се опитам да напиша няколко речникови гнезда. Можем да прерастнем в творчески колектив.

......
......
......
След 5 минути.

Оказва се, че да се направи такъв речник ще е повече от сложно, поради противоречивостта на тълкуванията.

Прост пример:
При анализ на изречението Някак тази показност ми навява нещо от сорта" Напук на всичко каквото си мислите вие, глупаците по света, ние си обичаме мъжете и те са велики!", какво трябва да се мисли??? Че английският е по-близък до българския, отколкото дивотинския до българския!

Не, колкото по-задълбочено чета, толкова повече се обърквам и излизам в holiday.





Тема Re: Искрено и личнонови [re: Oптимиcт]  
Автор Бorдaнoв (минаващ)
Публикувано11.10.10 19:27



Като цяло логически си най-близко до идеята, но върху верни факти, вадиш неверни изводи.
Парите са временно явления в живота на хората -всички /освен с голямото фамилно богатство/ минават през различни флуктации - има периоди на пари, има на нямане. Но те не са само по себе си показател, а само статистическа мярка.
В "Каменно сърце" мисля, че беше на български, въглищаря Петер Мунк поиска пари, а не поиска умения. И когато парите свършиха, той не знаеше как да изкара още. Покрай тая криза се нагледах на много такива хора.
Това, че примерно си напуснал една работа и няколко месеца си търсиш нова, не трябва да те праща в категорията - крайно отчаяни от живота. Аз съм точно толкова добър специалист в тия месеци на безработица, колкото съм бил и преди.
И самочувствието ми се гради на това. А не както на повечето хора, които освен един дебел портфейл няма какво друго да покажат - поне едно стихотворение да изрецетират на масата.
Преди години във Варна, докато още се занимаха с компютри, се бях превърнал в нещо като придворен доставчик на руските фирми /във Варна е съсредоточен основния руски капитал в България/ защото единствен в града знаех да инсталирам уиндовс и офис на руски език.
Вземаха ме с джипове от офиса, пиехме си водката с разни новие руских, дето $100 000 ги имаха за джобни пари /един си ги държеше в касата в офиса, щото видиш ли, можел да иска да си купи нещо в събота и неделя, де щял да търси банки/.
Тия хора ме уважаваха защото бях специалист. Нищо, че в сравнение с тях бях безкрайно беден.
Случвали са ми се и доста други подобни ситуации, да не описвам.
Парите са само някакъв показател. Всъщност са важни, ако ти трябват. Имам един познат, който е един от истинските български гении, несравнимо по умен от всички хора, които познавам, който не иска да изкарва пари, не му е цел, той предпочита да рови примерно в момента историята на 12-те български рода и да прави анализи на движението на пари и мозък между тях. Живее си в наследствена гарсониера, работи колкото да има за хляб и цигари, но всички които поне веднъж са говорили с него го уважават безкрайно.
Меркантилната покупателна цивилизация я наложиха на запад последните 30 години, а от близо десет навлезе и при нас. Да не коментирам причините, поради която е наложиха.
Преди 20 години финансово долу горе всички бяхме равни - как си градяхме самочувствието тогава?
И значи ли обратното - че ако си богат, трябва да те уважавам, без да ме превъзхождаш с нищо друго?
Сърбят ме пръстите да пусна линк към "Кир Михалаки" на Ботев.



Тема Re: Искрено и личнонови [re: Бorдaнoв]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано11.10.10 19:46



Преди 20 години финансово долу горе всички бяхме равни - как си градяхме самочувствието тогава?

След като говорим за САМО(стоятелно)чуствие, не може да има правила. Правилата ги създава индивида с чуствието. Ако не се сещаш за пример, сети се за Софка.

И значи ли обратното - че ако си богат, трябва да те уважавам, без да ме превъзхождаш с нищо друго?
Нищо не значи, защото не ми пука дали ме или не ме. Така е с всички имащи самочуствие.
Някои го имат без причина, други с причина да го имат, го нямат.

"Като цяло логически си най-близко до идеята твоята идея, но върху верни факти, вадиш неверни изводи" ти ше каеш! Кой те излъга че творите изводи са верните?.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Искрено и личнонови [re: sofka]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано11.10.10 20:03



Абе, Софче! Какво значение за теб имат звездите? Ами обичат се хората. Ти не обичаш ли Софчо?

Извинете, че вдигнах темата, ама сега осъзнах, че не съм отговорила на Софка.

Редактирано от Гинec на 11.10.10 20:05.



Тема Re: мн тъпа путка си:(нови [re: NUT]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано11.10.10 20:19



Дали ще хване ред - "срЪвнението" ТИ? А дано?
До тука четох, до тук коментирам.



Тема Re: Искрено и личнонови [re: Бorдaнoв]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.10.10 20:52



Това са разсъждения на истински БОГАТ човек!
Винаги се радвам да срещна такива хора!
Поздравления!





Тема Re: Е не си попаднал в правилното мястонови [re: Бorдaнoв]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано11.10.10 21:36



"Аз съм точно толкова добър специалист в тия месеци на безработица, колкото съм бил и преди.
И самочувствието ми се гради на това. "
Всичко това, като самочувствие е добре , но трябва да има и някой, който да подплати финансово самочувствието ти, по точно умението ..да ти плати ..хора с пари...така де може и два реда да не са прочели в живота си..
а като ти платят ти ще се окажеш с пари и можеш да си рецитираш колкото си искаш... Тка де нищо лично , познаваме се



Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Тема Re: Айде денови [re: Jennifer:)]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано11.10.10 21:37



Ако вярваш в тва нема да си в Лондон...освен ако не си "избягала"

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.