Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Дега струва ли 6 лева?нови  
Автор kotarak_a (познат)
Публикувано26.09.10 23:37



Искам да кажа - скулптурите на Дега? И по-точно изложбата в НХГ? /Наистина разкошна!/

Амиии, доста хора, явно са склонни да дадат 6 лева за да разгледат изложбата. Похвално! Обаче.
Като си помисли човек, доста неща могат да се купят с 6 лева!
Например тройка кебапчета с гарнитура в некво кръчме или пък например билети за лифта до Голи връх....

Ама пък това е за 1 човек. Ако реши някой/например някой си/, да заведе семейството си да разгледа Дега...?

Дали кебапчетата с гарнитура не са за предпочитане....????
Ми все пак си е храна! И то питателна...за семейството... Щото ако семейството е 4 човечно /дори и да има ученици/, пак си е 18-тина лева....
18 лева, ама после всички са гладни, нали? И трябват още два пъти по толко за кебапчета....
Та май...по добре е да не се гледа Дега, а да се ядат кебапчета....

ПП. Темата е разсъждение, а не казус....
Просто така! Само си мисля.

Предпочитам оптимизъм, но ме избива на реализъм. /Пътник/


Тема 4 * 6 = 18???нови [re: kotarak_a]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано27.09.10 00:09



Дъл да не си скъсам дипломата от училището, още...





Тема Re: Дега струва ли 6 лева?нови [re: kotarak_a]  
Автор вp. ()
Публикувано27.09.10 00:16



е па билет за чалга струва 10-20
пак така за целото семейство. по 10-20 на калпак.
и некакси кой знае защо ацки се съмнявам да си недояждат българското простакелство, за да отидат на резил на мазното дришньо... кажгоде, некое си от сичките, не се сещам име, в нъдъкъ.
ъъъ вазелин маринов. азис... ъъъ... некфа дропла с джуки... абе има гугл, бе! сек...
ето!
есма реджепва: двайстак.
дългия дебил трифонов и некаква лайнарка... забраих й името моментално, пък затворих страницата - 8лв. те по-евтинко така, щот народно. мегатурне из цялата страна...
как ли плачат феновете им?
"ах, сега кък ше отделя и за насъщен слави, кът похарчих парите за дега :((("



Тема Re: 4 * 6 = 18???нови [re: parvaty]  
Автор вp. ()
Публикувано27.09.10 00:22



може би за ученици е безплатно, или по-евтино, не обърнах внимание.
а котараката размишляваше за с деца...

късай, бе, закфо ти е.



Тема Re: Дега струва ли 6 лева?нови [re: kotarak_a]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано27.09.10 00:43



До идеята да отидеш да гледаш Дега се стига, когато стомахът ти е пълен, т.е. може и да е празен, но това да е за кратко. Ако си перманентно гладен, надали ще стигнеш до идеята да си дадеш левчетата за изложба.

Но на мен изобщо не ми се струват много тези 6 лева (3 евро), чак не ми се вярва. Може би защото тук цените за подобни изложби понякога са доста солени. Обаче. Има и фамилни карти, с които излиза много изгодно, има намаления за ученици, студенти, групи, граждани на ЕС и т.н.

Подсети ме една случка. Преди месец отиваме семейно в градския исторически музей. На място узнаваме , че тече изложба фотографии на тема "Врагът през фотообектива. Втора световна война", оригинални снимки на войници и офицери от Вермахта от това време.(страхотна изложба беше, ревах през цялото време и не само аз...)
Служителката на касата ни обяснява, че билета струва 4 евро, за семейство обаче 9 общо, но ако децата са ученици. Обаче моите си забравили ученическите карти в къщи, т.е. трябва да плащаме пълна сума от 16 евро. Започваме да се обясняваме помежду си на български и служителката изведнъж казва високо на български: "9 евро , моля". Ние, първо стъписани, че някой ни говори на нашия език, второ, се питаме защо пък 9 евро, нали нямаме документи и т.н. И се чудим, и се хилим , и се попипваме, а тя пак : "Аз казах 9 евро" и се подсмихва.
Та така.



Ето между другото една снимка от изложбата:

Die Minenprobe. Vom Donez zum Don. (т.е. жената е пусната да пробва дали има мини в реката)





Тема Re: Дега струва ли 6 лева?нови [re: kotarak_a]  
Автор Py** (и днес наминах)
Публикувано27.09.10 00:46



О, с удоволствие ще заведа семейството, че и съседите ще заведа, стига да искат!

Да видиш Дега е по-добра храна от едни кебапчета, си мисля аз. Едно хранене всякак заместваме с нещо по-диетично...

Виж, Клайдерман си беше по-сериозна работа - ако трябваше да отидем със семейството - това си беше една трета заплата без остатък!
Пропуснахме.

То и за театър билетите тръгват от 25 лв.....



Тема Re: Дега струва ли 6 лева?нови [re: kotarak_a]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано27.09.10 00:47



Билет за кино струва повече, вероятно си струва.



Тема Re: Дега струва ли 6 лева?нови [re: kotarak_a]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано27.09.10 02:04



Ако до там са стигнали работите (или кебапчета или изложба) предпочети кебапчетата. Изложбата няма да ви нахрани. А трябва и да доживеете до следващия ден.
Аз така на времето, двоумях се, себе си ли да нахраня или колата. Ако нахраня себе си, няма да мога да ида на работа. След това нито за мен ще има, нито за колата. Редувахме се. Един ден си купя за $2 храна, на следващия - за $2 бензин в колата. Това продължи близо две седмици. Моята дилема беше по-кофти. За твоята няма какво толкова да се мисли. До сега сте изкарали без Дега, ще изкарате и по-нататък.



А на въпросът ти - изложба на Дега струва много повече от шест лева.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема аз приветствам!нови [re: kotarak_a]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано27.09.10 08:26



щото - есен вече иде, а после - зима.
и не е вече подходящо да щъкаш по баирите - ту дъжд ще те заплиска, ту сняг ще те забръска, па и гладни вълци може да те погнат...

затуй - едно кафенце и Дега - на топличко, културничко и уютничко - е много-по фиешън занимание...

па вместо кебапчета - суф леб ще муаш, както казва един от нравствените ни еталони...
па и покрай коледа мога да те снабдя - подарък едно кило пръжки - розови, уханни... знайш ли как вървят със суфия леб!

ерго -
суф леб, пръшки и Реноар...
виж само как фиешън звучи...


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: Дега струва ли 6 лева?нови [re: kotarak_a]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано27.09.10 10:07



Нищо не са 6 лева в случая. Тези, които наистина имат нужда да се докоснат до Дега, няма да се двуомят по въпроса в какво да инвестират същите тези 6 левчета. По принцип у нас за стойностна, истинска култура се плаща малко, докато за ерзаците или за анти- култура ресурс не се щади.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.