Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 05.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано24.09.10 11:05



или





Тема Re: ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови [re: gelsomino]  
Автор БoзaKocмaтa ()
Публикувано24.09.10 11:14



най-накрая да видя подобна статия в българска медия.
thanx.



Тема а имаш ли избор?нови [re: gelsomino]  
Автор Kpaдeцът нa ябълkи ()
Публикувано24.09.10 11:28



какъв ти е изборът - да не го пуснеш, да направиш национална тема, в която разни пишман, обратното на националисти(интернационалисти не е много точно) ще си упражнават остроумието да доказват, колко сме изостанали, щом не се мешаме с миризливи циганета, а други с романтично - сърцеведска нагласа ще ти играят на тънката струна, че и мангалите са човек. После, макар и ПП ГЕРБ да е пълна с глупаци - циганомразци, за да се издокара на САЩ или други циганолюбци, ръководството и, което е и ръководство на държавата ще те обяви, че си враг на България, демокрацията, интеграцията, ЕС, САЩ и Вселената, а враговете не ще да са в много добро състояние, когато станат врагове на изброените - враг е, врагът трябва да бъде убит, да страда, да е гладен и пречупен за сметка на милите роми, които трябва да се радват, да са наядени и да имат повече права от нрмалните граждани. Защото милите роми са над 1.200.000 гласоподаватели - компактна маса и 500.000 подрастващи, които като един ще пуснат гласчето си за шебека или някой следващ шебек - българоубиец. О когато дребните ти дечица заучат с мангалчетата ще се мангализираме след има-няма 1 поколение, защото какв ще научат дребните ни дечица от мангалчетата - как мама и татко се лашкат в стаята пред челядта, как не работят и си живеят добре, как като минат 3 клас ще се оженят щото от ей такива се кръвосмешават. Циганетата били чистики и от добри семейства, аз такива не съм виждал, обаче, а и да има са едно на няколко милиона.
Да живее мангализацията, света и вселената.

Редактирано от Kpaдeцът нa ябълkи на 24.09.10 12:09.



Тема Re: ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови [re: gelsomino]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано24.09.10 11:41



Така е, да. Признак на най- обикновен расизъм е да искаш да живееш в по- цивилизована държава или да си купиш жилище в по- добър квартал, а не в някое гето, да речем.



Иначе не, не е смешно, но крайните изказвания понякога са много досадни в откъснатостта си от някои реалности. То не че от "циганията" можеш да избягаш в държавата на чалгата...




Тема Re: ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови [re: gelsomino]  
Автор уф (терореро)
Публикувано24.09.10 12:02



Оказа се, че проблемът в това училище не е точно расистки или етнически или както се опитва да направи бомба авторът..., естествено преди да се разбере краят на историята. Справка снощи новините на bTV. Не ми се преразказва, но накратко тези родители не са изтеглили децата си точно заради циганчетата. Конкретният случай не е такъв и не може да се абсолютизира, някак си.
Та, тази история, изхождам от конкретния повод за статията ми прилича на една друга медийна "вълна". Вчера бе пребит до смърт шофьор на ТИР. Новината преди обед бе - шофьор на ТИР е убит от роми заради 500 евро..., към обяд няма развой кой знае какъв по темата, освен изказването на Цвъ. Цвъ., че това е битов инцидент или нещо такова, неглижиращо, тоест не бързайте да търсите отново противопоставяне и омраза. В ранния следобед обаче идва друга версия, че не цигани са пребили до смърт човека, а вероятно става дума за мафия за цветни метали, защото убитият превозвал в тира си баш това... ОК, страстите май се успокоени, ако е имало такива, а сто процента е имало. В края на деня обаче картинката се "прояснява" и намества. Като няма явно намесени цигани, като става дума за криминално престъпление, което... може да мине в графата "нормални", а и няма роми, медиите обаче трябва да намерят нещо лошо, непременно лошо... и го намират. Съдба! Отнякъде изтича информация, че убитият шофьор на ТИР е баща на удавено насилствено 17-годишно момиче в Дунав преди една или две години. Мисията България да е мрачна държава е изпълнена, медийно, всички очаквания за хората с негативна нагласа - задоволени. Има и съдбовни прокобни нотки... почти холивудски сценарий...
Така че, и тази статия малко така (познавам автора лично)..., не го виня, защото очевидно е писана преди истината за случая да се разбере.

Редактирано от уф на 24.09.10 12:04.



Тема Re: ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови [re: уф]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано24.09.10 12:17



изцепките на ц.ц. са пословични в гонене на тъп пр, така че той не ми е пример за поведение.

дори да приемем, че случилото се в това училище се дължи на други причини (то у нас отдавна е норма да се счита, че това, което е, никога не е баш така,), въпросите, които поставя си остават.



Тема Re: ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови [re: gelsomino]  
Автор тopбa ()
Публикувано24.09.10 12:20



Не.

И моят расизъм съвсем не е обикновен.
Расизмът ми е краен, категоричен, необуздан. Не са ми го внушили, сама съм си го изработила, въз основа на личен и много горчив опит.

И не е насочен само или главно към циганите.



Тема Re: ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови [re: gelsomino]  
Автор уф (терореро)
Публикувано24.09.10 12:26



Не споменавам Цвъ. Цвъ. като пример за поведение, а като достоверен източник на информация за случая с шофьора. Ако министърът не ти каже накъде върви едно разследване, кой?
И ако се върна на написаното от Русиновски, това е просто коментар... версия, гл. точка, но вече върху хипотетична случка, защото в онова училище няма етнически конфликт. Така че, разсъждаваме ако..., а не по конкретно събитие. Просто казах, че ролята на тази статия е допълнително нагнетяване по лайсната на обществените очаквания. Да, въпросът остава, прав си..., но етнически конфликт няма. Има ли прави? Има ли смисъл? Ако целта е отново да се плюем на Левски и ЦСКА... ще се плюе...

Редактирано от уф на 24.09.10 12:28.



Тема Re: ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови [re: gelsomino]  
Автор aяaяaя (ентусиаст)
Публикувано24.09.10 12:29



Да.


Но във ВУЗ с изпит и прием на общо основание.



Тема Re: ще пуснеш ли детето си на училище с цигани?нови [re: уф]  
Автор вp. ()
Публикувано24.09.10 12:38



наистина ли... искам да кажа...
ох, и аз правя така.
опитвам се да обясня, а то надали някому е потребно, особено когато целта не е... такава.
ся въпросът е - дали е нужно.
ми да, има нужда
също така е уморително




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.