Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 16.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Софка продължава ...нови  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано12.09.10 01:48



... да ми досажда с бележки, които не чета. Хем я предупредих, че ще публикувам всеки път когато това се случи.

Срещали ли сте такова нещо?

Това е добър повод да ви разкажа нещо гледано по телевизията и направило ми впечатление.
Бях споделил, гледайки подобно предаване, че учените открили взаимовръзка между гените и глупостта. От тогава престанах да се подигравам на глупави хора. Не са виновни. Така са се родили. А и не могат да го разберат. Но пък вече, чрез генно инженерство могли да оправят проблема. Както и да е, проблесна ми и се озаптих. Хич не ги търпях. Чуствам се виновен за преди.

Сега гледах подобно предаване по осми канал (публичния). Отличава се по това, че не предава комерсиални неща. Издържат се от доброволни дарения и предаванията им са чудесни.
Та, събрали се на кръгла маса пет души професори и дискутират последните си открития. Всичките пет специалисти в областта на мозъка. Всеки от тях задълбал в неговата си специалност и дискутират най-интересните си открития.

Бях много изненадан да узная, че имало хора, които можели чудесно да се изразяват (писмено и устно), но имали проблем да разбират какво им се обяснява. Както и да му го обясняваш - не го разбират и това е.
Докато имало други, точно обратното. Много добре разбират като им се обяснява нещо, но имат проблем в изразяването. Не могат да съставят смислени изречения. Абе, да се неначудиш!

Покрай тия предавания, та се сетих за наша Софка, която не може да разбере нещо толкова просто - не искам да общувам с нея на никаква цена. Не може и не може да го разбере и това си е. Мине не мине и току пак опита.
Това явно е някакъв неин проблем, за който липсва разбиране от страна на всички ни. Обясняваш му, обясняваш му ама то като не разбира. Можеш ли да му се гневиш? Има ли смисъл? Колкото до мен, ето казвам пред всички, никога не й отварям бележките и никога няма да ги отварям. А вече, след като гледах това предаване, не мога да предприема нищо, което да й навреди физически или психически. Болен човек. Да бях някакъв генетичен инженер, да се опитам да я лекувам а то...нищо не разбирам от тия науки.

Забелязали сте още, че Софка никога и за нищо не е виновна? Все другите виновни, все другите не я разбрали. Ами разбира се че ще е така. Като не може да разбира... Уж изглежда нормално а гледайте какъв тежък проблем се крие в главата й.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Редактирано от Oптимиcт на 12.09.10 07:04.



Тема Re: Софка продължава ...нови [re: Oптимиcт]  
Автор esti ()
Публикувано12.09.10 02:03



Тя май е голяма оптимистка.


Може би точно това ви свързва.



Тема Поредната бележка от Софканови [re: Oптимиcт]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано12.09.10 02:10



Подлец! Придаде самочувствие на боклука, а мен унищожи!

Това е заглавието. Не съм я отварял и няма да я отворя.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Редактирано от Oптимиcт на 12.09.10 02:21.



Тема Re: Софка продължава ...нови [re: esti]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано12.09.10 02:11



Не е за майтап ама може ли да се въздържи човек като му дойде?



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Софка продължава ...нови [re: Oптимиcт]  
Автор esti ()
Публикувано12.09.10 02:25



Може разбира се.





Тема Re: Софка продължава ...нови [re: Oптимиcт]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано12.09.10 03:32



Бях много изненадан да узная, че имало хора, които можели чудесно да се изразяват, но имали проблем да разбират какво им се обяснява.

Докато имало други, точно обратното.

Тези явления отдавна съм ги установила в предишната си работа.
Мислех си, че се отнасят само при общуването на нерОден език, но не е така.

Според мен обяснението не е на лингвистична основа, а на морално етична. На това явление аз му казвам "говорене на различни езици".
Има хора, с които просто е невъзможно да се разбереш. Не че те са по-малко готини, по-глупави, по-лоши.

За пореден път ще използвам повода да препоръчам една книга - "Петте езика на любовта" на д-р Гари Чапмън.
Няма да се уморя да пиша за нея, защото тя може да помогне на много хора. Писана е за семейни отношения, но основната идея е общоприложима.

Авторът е брачен консултант.
Установил е, че много рядко се намират двойки, които говорят един и същи език, образно казано.
Т.е. всеки се чувства обичан и ценен по различни критерии.



Тема Re: Софка продължава ...нови [re: Jennifer:)]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано12.09.10 05:25



Според мен обяснението не е на лингвистична основа, а на морално етична.

Според професорите е на генетична. Има нещо грешно в генетиката. Също както при глупостта.
Аз, естествено установявам липсата на разбиране, но за причините бъкел не знам. Затова - далеч от такива хора. Безсилен съм да помогна или да си помогна по друг начин. Стой далеч и толкоз. Който иска да се пробва, да заповяда. Не се бъркам.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: Софка продължава ...нови [re: Oптимиcт]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.09.10 09:26



когато отхвърлиш някого, защото нямаш общ език с него, неприятен ти е, дразни те... по-лесно ще го приеме отколкото да съзнава същият този човек, че си го презрял. това наскоро го набюдавах другаде. още по-силни са емоциите, когато презреният продължава да смята за авторитетна думата ти
може да не ти е важно да те цени, но е факт


офф
прекрасна е темата ти за пейките



Тема Re: То това беше ясно...нови [re: holi_day]  
Автор RUMlR (Стар Боляр)
Публикувано12.09.10 09:51



Сам си си виновен.

Ми ти що и създаваш нова съперница?



Давай повече теми, като тая с пейките, наистина.



Тема Re: До Опти беше това...нови [re: RUMlR]  
Автор RUMlR (Стар Боляр)
Публикувано12.09.10 09:52



хехехехее




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.