Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Методи за наплитане на вело-спици.нови  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано31.07.10 17:59



В процес съм на модернизиране на едно старо колело. Купих нови, много шик джанти и гуми.

Сега трябва да наплета спиците. Оказа се не съвсем тривиална задача. А при неправилно наплитане, спиците ще се износват по-бързо.

За щастие, намерих (на англ.) от университета на Дюк, Сев. Каролина. Статията ще е полезна на всеки, който ще си наплита спици. А дори и да не ви се налага, то прочетете я внимателно и я осмислете.




Тема Re: ще я прочета, аманови [re: Phillip]  
Автор вp. ()
Публикувано31.07.10 18:48



със закъснение.
не знам колко дълго.



Тема Re: Методи за наплитане на вело-спици.нови [re: Phillip]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано31.07.10 18:48



По ще ми е лесно да наплта спиците отколкото да прочета тази статия.
43 години преди да бъде написанатази статия съм си наплитал спиците на спортния мотоциклет...и без теория, само по логика и общи технически познания...
Интересно ми стана понятието "наплитане", не го знаех до сега и понеже статията не разбирам предполагам че става дума на главина да се присади джанта като и се постявят спици. И че става дума за начина на поставяне на спиците, ъглите, диаметъра, симетрията... преди толкова години го направих със станок и тебешир, а сега при наличието на много видове датчици и технологични джаджи е лесно за средно интелигентен човек... с малко технически познания... си мисля аз.
При неправилно наплитане, според мен, ще има вибрации, олюлявания, раязбиване на глави и лагери и късане на спици, едни ще поемат по- голям товар от други на натиск и опън...
Износване на спици не е удобен термин...гумите се износват в този случай...спиците се късат....
Само ако говорим за едно и също нещо... щото нали аз така си дърдоря...сте ми свикнали вече...

502 Bad Gateway


Тема Re: ще я прочета, аманови [re: вp.]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано31.07.10 18:49



Не чети, аз ще то оправя колелото...ти си мой човек, ще черпиш един конфютюр от сладко.



502 Bad Gateway

Тема Re: ще я прочета, аманови [re: ПЪTниk]  
Автор вp. ()
Публикувано31.07.10 18:53



тц, не, ти ще ми оправиш колелото и ще черпиш с лъжичка конфитюр от кайсии с ябълкови кори : ))
аз мойто сладко... такова...

опапах го



Тема Re: Методи за наплитане на вело-спици.нови [re: Phillip]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано31.07.10 19:00



Кви са тия спици ве. Хората секс правят, той - спици плете.



Тема Re: Методи за наплитане на вело-спици.нови [re: kakata]  
Автор вp. ()
Публикувано31.07.10 19:03



ми секс, все пак, се прави всеки ден, а спици кога ще плетеш, а? - както би казал том сойер, ако се наложеше да плете спици вместо да боядисва ограда.

обаче не ще да даде юзъра и паса за снимките и тва си е.
егати закъснението извади тоз принципен филип : )))



Тема Re: Методи за наплитане на вело-спици.нови [re: kakata]  
Автор Koнфyзuя ()
Публикувано31.07.10 19:03



То така му се вика на некои езици





Тема Re: Методи за наплитане на вело-спици.нови [re: вp.]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано31.07.10 19:16



Със сугестивни методи линк и пасуърд са разкрити.



Тема Re: Методи за наплитане на вело-спици.нови [re: Phillip]  
Автор ьтrhжzщwц ()
Публикувано31.07.10 19:21



За спиците не мога да ти помогна.

Виж, ако решиш да си произвеждаш сам каплите (джанти се викат жилезните колелета на колите), мога да ти кажа при каква температура да ги извиваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.