Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 15.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Помогнете ми с тълкуваненови  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.06.10 17:14



на чисто българския текст.



Заглавието на новината:Държавата ще вдигне доходи и пенсии догодина
Текста: "Промените в пенсионната система ще бъдат приети до края на следващия месец от Министерския съвет, част от тях ще влязат в сила от 1 януари следващата година, други - от 1 юли 2011 г. ."

Щом "Промените в пенсионната система ще бъдат приети до края на следващия месец от Министерския съвет, част от тях ще влязат в сила от 1 януари следващата година, други - от 1 юли 2011 г."!

Според мен как така : "Промените по условията на пенсиониране ще важат от юли, защото така, според министъра, ще има достатъчно време хората да се подготвят за новите изисквания"?

И какво има да се подготвям щом "Държавата ще вдигне доходи и пенсии догодина", но ""Промените по условията на пенсиониране ще важат от юли,"

Наистина ли съм толкова неграмотен, че нищо не разбрах?

Молбата ми за тълкуване на текста е насочена към образованите, боза моля обърни ми внимание, образовани хора са го измислили и написали това нещо, някои от тях са с по няколко образования и завършили като теб в чужбина?
Кой, кой ще ми помогне?
Всички ли сме неграмотни?

Мнението случайно е позиционирано!

Тема ти пък,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Дpъндoлeтa (воайор)
Публикувано21.06.10 18:42



какво толкова не разбра:
от началото на годината ще обещават а от 01. 07 ако могат ще изпълняват...

ма кво от тва, че ша ги дигат след година, като с предстоящето поскъпване на газа и тока цените ше скочат поне с 30, да не пророкувам и повече проценти...



Тема Re: ти пък,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.06.10 19:42



Дръндолето и ти ли си неграмотна като мен, не четеш ли че ще увеличат пенсиите от догодина, но увеличението ще влезе в сила този юли?
Никъде не пише в текста, че ще изпълняват ако могат?!
И какъв газ и ток бълнуваш, хората ни казват за да можем да се приготвим за увеличението на пенсиите.
Сега пък в новините казаха, че пенсионната възраст няма да я увеличават, а само осигурителния стаж.
Значи вместо на 60 ще се пенсионираш на 70г., ама това не е пенсионна възраст, а нещо друго и него не разбрах какво е.... ама това чак от юли.

Пък аз сега чакам крайните решения за реформата защото чух клюкта, че големината на пенсията щяла да зависи от осигурителните вноски които сме внесли до пенсионирването си независомо от майната им точки, но това ми се вижда много просто за да го измислят.
Не се обаждай след като нищо не разбираш от реформистко увелечение на пенсиите.
Да си учила навремето Дрънди.

Мнението случайно е позиционирано!



Тема Re: ти пък,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.06.10 19:44



Какво казваш, че ще вдигнат?



Мнението случайно е позиционирано!

Тема Re: ти пък,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.06.10 19:57



Нещо не си прочел правилно.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: ти пък,нови [re: Xoлдън]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.06.10 20:40



Нищо не ми обясняваш, не често се обръщам към вас за помощ.
Проблема ми е личен, ноември щях да се пенсионирам нормално, а сега с тези увеличения на доходите и пенсиите съм доста притеснен и внимателно следя новините по темата.
63 години и 35г. трудов стаж.
Знаех си аз, че докато се пенсионирам ще увеличат доходите и пенсиите.
Какво не съм прочел правилно?

Мнението случайно е позиционирано!



Тема Re: Помогнете ми с тълкуваненови [re: ПЪTниk]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано21.06.10 21:00



Промените в пенсионната система ще бъдат приети до края на следващия месец от Министерския съвет, част от тях ще влязат в сила от 1 януари следващата година, други - от 1 юли 2011 г. Промените по условията на пенсиониране ще важат от юли, защото така, според министъра, ще има достатъчно време хората да се подготвят за новите изисквания.

1. Ще са в сила от юли догодина.
2. Единствената вярна информация е тази в ДВ (с малки изключения).



Тема Re: Помогнете ми с тълкуваненови [re: aqvamarin]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.06.10 21:09



Ще те черпя, най - после нещо успокоително да чуя.
Сега уж по- спокоен, но пък любопитен.
Как баща ми изчисли с такава точност кога да ме изработи?
Няколко месеца преди увеличението на песиите.
По думите ти излиза, че ноември тази година ще се пенсионирам с 500лв. пенсия и следващия юли ще ми я повишат на 900лв.
aqvamarinе да си жив и здрав, ноември ако съм жив ще черпя.

Мнението случайно е позиционирано!



Тема Re: Помогнете ми с тълкуваненови [re: ПЪTниk]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано21.06.10 21:16



Пътнико, то, всички сме пътници, ама нейсе, не забрвяай,че правитетлството работи по идеята на С.Д., че така било в америка-пуска се идея, обсъжда се в публичното пространстно/обществото-ако се приеме-добре-ако не се приеме-сменя се.
написаното е валидно към датата, има време-трябва да се обсъди месеци наред, да се внесе в НС и да се гласува.
ама останалото-за баща ти и размера на пенсията-не го разбрах. таванът на обикновените пенсии е 700 лв. към днешна дата. изключват се някои категории-бивши президенти, съдии от КС и др. някои.



Тема Re: Помогнете ми с тълкуваненови [re: aqvamarin]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано21.06.10 21:39



Пак четох, май допълнили новината с нови новини или пак не съм разбрал на първо четене и пак лоши новини

"А тези, които са навършили необходимата възраст за пенсиониране, но не им достигат три години осигурителен стаж, ще могат да се пенсионират, но с 2.4 на сто /0.2 процента на месец/ намалена пенсия за всяка година недостигащ осигурителен стаж. Пенсията остава в този размер завинаги, уточни управителят на НОИ Христина Митрева, цитирана от БТА. "

Аз съм близо до 98 точки, виж какъв късмет, две невнимателни точки и цял живот умрял завинаги.
Само моята ли пенсия намаляват, след като увеличават пенсиите?
Без две точки и без 15 точки все тая, браво на нас.
Ами може ли такъв кърък да съм, на цяла България пенсиите увеличават само моята с 5 на сто месечно по- ниска от другите.
Отчаян съм... или пак не съм прочел правилно?
Последно питане aqvamarinе, 5% месечно 60% годишно ли е?

Мнението случайно е позиционирано!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.