Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Розите минови  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано05.06.10 08:23



Преди да замина напръсках розите с препарат против насекоми и ги наторих за втори път тази година. Някаква френска тор, за цвят, от Бриколаж. Месец преди това - с българска, за растеж. На един корен преброих 18 пъпки. Заминах и не видях нито една цъфнала.

Вчера и днес получих снимки на розите от трима човека, направили снимките независимо един от друг. И тримата да ме изненадали приятно.
Първият човек - една моя приятелка, връстничка. Живее в Слатина. Дошла до вкъщи да ги снима!
Вторият човек - един младеж от кооперацията. Показа се на скайпа и ми ги пусна зипвани. И той да ме изненада. Направили му впечатление.
Третият човек - жената дето назначих да чисти кооперацията. Чистеше в къщи. Доволен бях. Сподели, че ще й липсва дохода от мен, който не беше кой знае колко. Попитах я дали би се наела да чисти кооперацията. Това би й донесло четири пъти по-голям доход. Нае се. ЧистИ месец-два, докато си бях още вкъщи. Доволен останах. Съвестен човек. Та тя. Направила няколко снимки с телефона си и ми ги изпрати, също по скайпа. И тя останала впечатлена.
Като получих снимките от тримата, впечатлих се и аз. Сега е ваш ред.


[url][/url]
Последните двадесет снимки. Този цъвтеж ще продължи цяло лято.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Розите ми - ще чакаме продължениенови [re: Oптимиcт]  
Автор musakata (от всичко )
Публикувано05.06.10 09:28



Според мен тепърва ще растат и хубавеят. Но и грижици положени виждам на снимките. Поне що се отнася до копането и насоките за растеж към небето.
Сега си спомням, по неволя бях розогледач. Една поляна, северен склон с обилно присъствие на четирикраки. Две увивни рози насадени под небе открито със заръка дядото отгоре да ги полива. Първата година тръгнаха, дори арматурно желязо да не ги тъпчат коне, крави и бикове сложих. После не знам кой ми подхвърли - ами защо не ги разкопаеш. Е, разкопах ги, но останаха само железата. За най голямо съжаление на овцете на съседа, те са любители на розите. Много ги обичат със зелена тревица.
Та мисълта ми е, че по всичко личи в двора си не пускаш стадо овце на разходка или да ти помагат в отглеждането на розите.



професионален дръпни локум

Тема Re: Розите ми - ще чакаме продължениенови [re: musakata]  
Автор Aycлaндep ()
Публикувано05.06.10 09:47



хубаво си го направил и от сърце си го направил, ама тревата ти е малко рехава. не е golf quality.





Тема Re: Розите минови [re: Oптимиcт]  
Автор esti ()
Публикувано05.06.10 12:43



Вчера и аз се спрях пред една междублокова градинка с нацъфтяли рози, които изглеждаха доста уязвими за хулигански набези, но засега ги бяха пожалили.
Помислих си "и тук живее някой оптимист"...





Тема Re: Розите минови [re: Oптимиcт]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано05.06.10 13:01



Най-хубавият момент е това - да береш плодовете на труда си

.
Браво.
Моите рози са още на зелено, едва оживяха след дългата и тежка зима (макар да бяха завити), след няколко съживителни операции обаче пуснаха зелени стръкове, цвят чакам след седмица-две.



Тема Re: Розите минови [re: .Jess.]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано05.06.10 13:23



Най-хубавият момент е това - да береш плодовете на труда си

За теб лъжа, но за мен е истина следното:
Моите рози (мои, защото сега аз се грижа за тях), не знам по какви причини, на времето баба е засадила успоредно и много близко до лозето в двора:) Толкова близо, че ако не се извърщи подходяща резитба, растенията се вплитат така едно в друго, щото откъм къщи се виждат голями гроздаци, висящи от розовия храст. а от към междуредието- цъфнала с червени и розови цветове лоза :)
И така... берем плодовете от розовите храсти в най- буквалния смисъл...



Щастието идва при веселите!

Тема Re: Розите минови [re: Шило]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано05.06.10 13:31



Щом не си пречат, а допълват, страхотно

.
Вземи ги снимай наесен и покажи тук.



Тема Re: Розите минови [re: .Jess.]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано05.06.10 14:04



да бе, верно, може да снимам наесен... макар тази година да съм ги изрязала и навързала всеки на мястото си:)
обаче... колко му е да преаранжирам утре младите филизи на лозата


Още повече, че има символика някаква във висящите между розите огромни гроздове Булгар

Щастието идва при веселите!

Тема Re: Розите ми - ще чакаме продължениенови [re: musakata]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано05.06.10 15:46



Въженцата ги навързах още като ги посадих, миналата година. Розите са пълзящи, стигат до 2 - 3 метра на височина. Точно колкото да покрият стената и оградата. Визията ми беше стена и ограда от рози. Натам върви, но ще минат още година - две.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: Розите ми - ще чакаме продължениенови [re: Aycлaндep]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано05.06.10 15:52



Тревата ми не струва. Знам. Саморасла. Никой не я е садил. Примесена е с плевел. И много гадина по нея. Непрекъснато я чистих от охлюви. Откъде се навъдиха толкова много. И няма очистване.
Хубавата трева иска много грижи. Не ми се отделя толкова време и работа. И никой друг не си помръдва пръста.
Пуснал съм си апартамента за продажба. Надявам се поддържан двор да ми донесе повече пари. Един път продам ли го - майната им на всички там. Толко па да не си мръднат пръста!

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.