Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 19.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема контифлюрена помощ, моля?нови  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 21:36



аз нали се зарекох оня ден, че край с недодяланите сладка в моя живот, в моята къща, в моите палачинки.
и сега съм на път да се опитам да направя сладко за първи път, обаче адски искам да се получи.
да не е някакво тъпо скучубрено сладко със сбръчкани, погрознели на цвят и втвърдени жилави плодчета, да не е разпльокано сладко, дето не му личи на вид от кво е като го гледаш през стъклото на буркана, а да е
червено, искрящо, ароматно, вкусно и непременно красиво.
е такова го исам.
обаче в тоя интернет няма никакво единство по въпроса - колко захар трябва за кило ягоди?
ту пише две ила, ту пише едно кило, ту некакви лимони, портокали и секакви бамбуци се споменават из рецепите ...
<- пълен бръм съм.
и тъй, моля тези, които могат да правят сладко, да ми помогнат.
другите, които винаги си го купуват от магазина и дето знаят едно-две-пет-сто много яки места, където продават супер сладко, което те си купуват и по тоя начин не губят време да си го правят, а уплътняват това време в печелене на пари така, че с тях да могат да си купят несметни количества от него без да си олепват куфтнята, и прочее, и прочее, и прочее - моля да не ми помагат : )
тези места и аз ги знам, била съм там, купувала съм си от всичките сладка, които се продават из софия и... съществената разлика е само в бурканите. и в цените.
някои буркани са по-фръцнати от други, някои цени са като на хайвер от белуга (мно го мразя), а съдържанието е същото унизено, поругано, безутешно грозно и/или нелепо на вкус нещо, което аз го не ща в Моите Великолепни Палачинки нивга веч!
много благодаря отсега на всички истински майстори на сладко : )

... то се видя, че тези 3 кила ягоди, дет си ги купих днес, ще ги доизям сега, обаче утре, или когато, скоро, тези дни, получа с ваша помощ просветление, ще купя нови.

п.п.
шъ ъпришиейтна секакви хубави, изпитани рецепти за сладко, или конфитюр от малини, череши, вишнап, червено френсо грозде (дето не е касис) също така.



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано26.05.10 21:44



Аз съм от онези, които обикновено "не си олепват куфтнята"

- имам само един, относително неуспешен, опит за конфитюр от праскови по една рецепта с бяло вино, която ми се стори прелюбопитна, ала очевидно бях прекалила с виното, тъй като конфитюрът ми се получи твърде "пиян" и малко редичък на финала. Пардон за увертюрата: исках само да ти предложа да попиташ и в готварския клуб, защото там има някои доста добри разбирачи по материята.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 21:54



тука ми е по-забавно : )
ама че съм.
: )))


разбираш ли, че някакси...
виж сега.
аз нали пльокам по кълвиатурата и чета тук.
е, и ти правиш така, и всички тук.
и някакси съм поооо... хъм. ами повече ми харесвате вие за питане, пък


почти съм сигурна, че никой тук няма да ми прекопира например рецепта от някакъв адски печен сайт, от тефтера на баба си, ама без да го е правил, или от някой вестник. както това би могло да се случи навсякъде другаде и изобщо някви такива неща, дет ако се прецака нещото като го опитам да го направя, да се обезкуража за следващите 70-80 години и да си остана ей така, с абсолютно великолепни палачинки, ама празни. или пълни с някаква тъга... нали разбираш : )
няма пък да питам другаде.
тук ще си питам : )



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано26.05.10 21:57



Единствената помощ с която мога да помогна е да се включа в плюскането на тъй-чудесно неколкократно описаните палачинки.



А ако го напишеш още веднъж - паля колата и тръгвам да обикалям Софията апартамент по апартамент, докат намеря де живейш!



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор пoeтичнa (ентусиаст)
Публикувано26.05.10 21:59



Миналата седмица правих сладко от ягоди и...излезе сполучливо

Ще споделя как го правих, така са ми показвали, сега се налага да го правя сама.Обикновено на 1кг плод се слага 1кг захар и престоява една нощ или колкото е необходимо да се разтвори захарта.Не слагам вода.Когато го варих, не разбърквах, само махах пяната.За да проверя дали е готово слагах на нокът капка от сладкото( готово е, когато не се разтича много бързо)Ако го чакаш съвсем да стои мирна капката има опасност да стане много гъсто сладко.Сипах го в бурканчета още горещо и кипнах за 4-5мин.
Има и други рецепти - да се залее плода със горещ сироп, но не съм изпробвала това.
Дано съм ти била полезна



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано26.05.10 22:02



Въпреки че във Вила Вилекула палачинките са на особена почит, моята практика с конфитюрите е непростимо- малка

. Но ти разбирам аргументите, де...Успех!

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 22:05



чакай да ни дадат рецетатататата за сладкотототото : ))))
- правя го на часа
- правя 84 палачинки (толкова (о)стават от 3 кутии мляко, 19 яйца и каквото още трябва... като не броим изядените по време на процеса)
- свиркам
- и ги ядем в хор без да трябва детектив





Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: пoeтичнa]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 22:13



а онези писъци, когато си капнеш капка горещ захарен сироп върху нокътя?


значи, казваш, кило шекер : кило ягоди.
а разното там лимонтузу, което се било слагало, за да не се захароса сладкото в бурканите? и заради ненамсиквооще?
а стана ли ярко, с прозрачен рубинен сироп и несплескани плодове?



Тема вр. - благодатско за темата:)нови [re: вp.]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано26.05.10 22:15



защото ме Върна към МАМА!:)
тя беше уникална сладкарка(аз соленка) - сладко от смокини и диви ягоди..само Тя ги "владееше"(запазила съм си няколко "бурканчета" за И естетически спомен)...
НО
въпросните консервени рецепти са при систъра..
при мен има само..краен сладкиш:) на тефтер



Тема Ще питам тъста. [re: вp.]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано26.05.10 22:15



Той е направил въпросното вишнево сладко, което цитирах в неделната си тема. Отлично е. Бухтите или там както се викат, ги прави жена ми. Тя също прави и палачинки, с премятане във въздуха. Аз също се научих да премятам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.