Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: за това, ченови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано27.05.10 22:51



Имах предвид, че преди 20 години масово се консервираше - 200 буркана компот, 100 буркана лютеница, 50 буркана сладка, каче туршия, бидон зеле и каквото се сетиш.После хранително-вкусовата ни промишленост ни заля с какво ли не, големите вериги ни замислиха има ли смисъл да се чанчим за 10 буркана кисели краставички, например.И сега изскача врабечката с желание да си направи собствено сладко - нима тя няма 3 лв да си купи?Ето за такова имане говорех.
Между другото не съм хапвала по-вкусен рачел от този на майка ми.





Тема права си,нови [re: Фиш]  
Автор Дpъндoлeтa (воайор)
Публикувано27.05.10 22:55



но се броят на пръсти тези, които имат собствено "производство"...



Тема Re: И аз имам проблем с ягодитенови [re: AK47M]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано27.05.10 23:27



Сега си спомних - километричният камък завършваше на 6 (шест) - примерно 16, 26, 36, 46 или нещо със 6, дано не съм те подвел за камъка.Значи идвайки от Габрово нагоре след отбивката, напомняща на кариера всичко що ти мяза на момина сълза и мирише на чесън е левурда - ако е много люта, значи е преминала и се ползва в по малки количества.



Тема Re: права си,нови [re: Дpъндoлeтa]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано27.05.10 23:31



Тук само за бутикови изпълнения си хортуваме

Производството оставяме на производителите



Тема Re: краткотрайните вманиачаваниянови [re: тopбa]  
Автор и-фeя (меценат)
Публикувано27.05.10 23:51



точно щях да предлагам две сладка, които отговарят на всички изисквания, с изключение на първото - червени.
1. сладкото от зелени смокини е много красиво - сиропът му е искрящозелен като абсент, а плодчетата са наредени като едър маргарит или като сълзи на фея. тайната съставка (син камък на върха на лъжичката) ги държи цели, хрупкави и твърди. могат да се филират, за да се напъхат в палачинките, а сиропът може да се разреди с вода и да стане чудесна напитка за жегави дни - четеш си космо, епилираш се и си цедиш сокче през избелените зъби.

2. рачел - плочките тиква стоят като парчета плочковиден кехлибар, потопени в прозрачна, оранжева шара и като ги стиснеш между зъбите, леко пропукват, а в устата се разлива благ сок, който се стича по брадичката. обаче пък това сладко се прави есента, когато тиквите са актуални, гроздоберът е минал и има шара. и някое орехче може да се сложи, ей така, да е гиздаво.



Тема Re: да,нови [re: и-фeя]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано28.05.10 00:13



ама ако на рачела не сложиш чувен, не се получава рачел, а сладко от тиква....

неее, чувен се слага на бяло сладко
на рачел се слагаше вар

ама съм крива домакиня и аз :)



Редактирано от tartarianeyes на 28.05.10 00:18.



Тема Re: да,нови [re: tartarianeyes]  
Автор и-фeя (меценат)
Публикувано28.05.10 00:23



аз от варта и гипскартона на торбата тръгнах :) мислех, че и на смокините се слага, за да са така хрупкави или за да им се пресече млякото, към което май доста хора са алергични, но се оказа, че е син камък.
бяло сладко съм ял много отдавна и си спомням, че ми приличаше на бучки пудразахар в сироп :)



Тема Re: неееееееееенови [re: и-фeя]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано28.05.10 00:38



бялото сладко е гладка гъста бяла, по-точно цвят "слонова кост" консистенция. гъста значи, че като загребеш с лъжичката и я обърнеш с главата надолу, сладкото си седи и даже не се точи.

бабите го сервираха така: гребнат с лъжичката, после сложат отгоре бадем или орехова ядка и потапят лъжичката в чаша със студена вода.

у нас имаше едни такива много хубави лъжички, които мразех, защото потъмняваха и ме учеха да ги лъскам два пъти седмично.

ама такива кокони бяха тия баби с чашите вода и бялото сладко







Тема Re: нееееееееее [re: tartarianeyes]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано28.05.10 00:40



Този табиет ми се струва е арменски





Тема Re: нееееееееее [re: Фиш]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано28.05.10 00:43



бе да го кажем по-общо - източен








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.