Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Технологически тънкостинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано27.05.10 13:26



Пипи, не съм забравила.


Но трябва да погледна довечера в рецептурната документация, че не я знам наизуст.



Тема Re: Технологически тънкостинови [re: .Jess.]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано27.05.10 13:29



Окей. Благодаря в аванс.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: краткотрайните вманиачаваниянови [re: вp.]  
Автор тopбa ()
Публикувано27.05.10 13:29



Нямам доказателства, обаче твърдя, че вманиачаванията по някоя храна са признак, че на организма нещо му липсва и си е намерил начин да си го набави.
Ягодите съдържат разни ценни вещества - киселини, основи, витамини и други такива, освен това са ароматни и примамливо красиви. Нищо чудно, ако цялата тази смес допринася за биохимичното, водно-електролитното и душевно-психичното ти равновесие.



* Белите череши обикновено са червиви. Ще ти кажа технологическата тънкост при превръщането им в сладко.

** Сладкото от зелени смокини е висш пилотаж. Там се работи с други субстанции и шаманстване с вар, хоросан и гипскартон. Става само от първите смокини за годината (сега е моментът), които не узряват никога, а окапват и правят място после за истинските.



Тема Re: "не я облизвай"нови [re: вp.]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано27.05.10 13:31



Да, това е вр., липсват ни майките. Затова ни прихващат тези щуротии със сладката (аз поне така си го обяснявам). В апартамента, където живееха родителите ми, още има останали бурканчета със сладко от вишни и малини. Всяка година като си идвам, отивам до апартамента (там никой не живее), и си вземам по 2-3 броя и после тук си ги ям колкото може по-дълго.
А бе много е щураво това, ама е по-силно от мен.



Тема Re: Има една приказка:нови [re: Phillip]  
Автор вp. ()
Публикувано27.05.10 13:35



много си прав


обаче наеш ли какво. вчера, без да искам, си купих 6 понички с пълнеж от боровинки.
тоест аз исках да си ги купя и да ги занеса у дома, и да ги дам и на всички там, ама...
както и да е, де, 2 стигнаха до къщи... някакси.
и това сладко вътре е единственото, което е хем купешко, хем става.
може би обаче тук има значене и обстоятелството, че ако има господ, той, като е бил в прекрасно състояние на духа, е сътворил боровинките.
както и доматите, и малините е нащракал с пръсти, когато му е било адски, ама адси кеф, тъй си го представям
искам да кажа - може би просто е много трудно да се прецака такова съвършенство каквото са боровинките, знам ли.



Тема Re: слушай, вр.,нови [re: вp.]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано27.05.10 15:55



в живота си не съм правила даже опит да варя сладка, обаче толкова ми се иска да си направиш велилепно сладко, че се допитах до едни големи майсторки, рускини, и ето ти го классический рецепт. :)

руски читаеш, така че .....

Если хотите варить малину, клубнику или, вообще, сладкую ягоду, тогда достаточно положить на каждый стакан ягод полтора стакана сахару; если же будут вариться кислые ягоды, как, напр.: кизиль, барбарис или какие, другие, то нужно класть на стакан ягод два с половиною стакана сахару. Самое главное при варке варенья нужно, чтобы сироп быль хорошо уварен. Положив сахар в тазик, нужно подлить воды столько, чтобы только смочить сахар, поставить на легкий огонь и дать кипеть, пену снимать; сироп варить до тех пор, пока уварится настолько, что если его возьмешь на ложку, немного остудишь, потом станешь сливать, он будет тянуться, тогда положить осторожно ягоды и дать снова кипеть; при ягодах огонь должен быть самый легкий, иначе оне могут развариться. Чтобы узнать, достаточно ли уварилось варенье, нужно взять на ложку несколько ягод, и если оне не морщатся, то варенье готово. Второй признак готового варенья тот, что ягоды, уваренные хорошо, всегда опустятся на дно.[/b

забележи кво правят каките - на чаша плод - чаша и половина захар, а ако са кисели - 2 1/2

ае....дерзай







Тема Re: Рецепта за ябълков мармаладнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано27.05.10 19:07



Продукти:
3 кг ябълки
2 чаши вода
2 кг захар
2 ч.л. лимонена киселина
настъргана кората на 1 портокал (необработен химически)
сокът на същия портокал
2 пръчки ванилия или 2 пакетчета течна ванилия (Dr. Oetker)
4 листа от индрише
1-2 ч.л. канела на прах (по желание)
150 гр. печени и начукани бадеми (по желание)

Приготовление:
От захарта, водата и сокът от портокал се сварява гъст сироп. Сваля се от печката и вътре се сипват предварително обелените , почистени и настъргани на ренде ябълки (аз ги рендосвах с кухнески робот). Пак се вари на силен огън. Като започне да се сгъстява се слага индришето. 2 мин. Преди края се добавя лимонената киселина. Сваля се от огъня и се добавят канелата, ванилията (която се остъргва от пръчката) (евент. бадемите). Насипва се в чисти и сухи буркани (хубаво е и да са затоплени, но не мокри), като се пълни до ръба и веднага се завинтват капачките. Да се внимава да не оплескат винтовете на бърканчетата с мармалда, а ако е такъв случая, да се почистят преди завинтване на капачките.

Някои пояснения:
1. Захарта по възможност да се замени с т.нар. Gelier Zucker 2plus1, аз с такава го правих, това е специална захар за сладка, но не знам дали я има в България. В този случай правилото е 2 части плод – 1 част захар, т.е. необходима е 1,5 кг Gelier Zucker .



2. За ванилията – ако няма ванилия на течност или на пръчка, може и на прах, но това си е чиста химия и не винаги качествена. Аз ползвам на Dr. Oetker - Finesse Natuеrliches Bourbon-Vanille Aroma на течност

3. При липса на портокали, може да се използват и настъргана кора от пакетчета и да не се слага сокът в течността (не е фатално). Аз използвах това Dr. Oetker Finesse Orangenfrucht

4. За бадемите – може и без тях. Но мармаладът става като десерт с бадемите. Не знам дали в България ги има готови печени и начукани на ситно като зрънца или дребни пръчици, тук ги има готови в пакетчета и беше лесно да ги бухна направо в мармалада.

Ако има неясноти, питайте. Да ви е сладко и дано ви хареса. И да кажете после какво е станало .



Тема Re: Рецепта за ябълков мармаладнови [re: .Jess.]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано27.05.10 21:02



Много мило. Благодаря за рецептата. Досега не съм опитвала подобен конфитюр, но съм убедена, че ще е хубав.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема И аз имам проблем с ягодите [re: вp.]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано27.05.10 21:04



В миналото усвоявах необходимите ми знания, като се сприятелявах със съответната девойка, която разбираше нещата, и с течение на времето ме научаваше и мен. Така се научих да правя фасул яхния, леща, маслини с ориз, руски език, фотошоп, английски /едно гадже ми правеше диктовки след секс/ и изобщо всичко, което знам, го дължа на жените около мен. Не че аз не се раздавах, но никоя не се интересуваше от еволвента на зъбно колело или индекси на черепа например. Сега обаче социалните ми контакти са силно ограничени, а около мен има огромни полета от диви ягоди, сега са цъфнали, би трябвало да имат плод по късно, така си мисля, и би трябвало да ги бера и правя на сладко. Така че не е необходимо да се сближаваме, възрастни хора сме, просто кажете как става. По простичко, като след секс.





Тема Re: И аз имам проблем с ягодите [re: AK47M]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано27.05.10 21:36



Да, ще трябва да ги береш през август, ти си на точното място

.
Едно от най-вкусните неща на този свят е сладкото от диви ягоди.
Може би торбата ще издаде тайната на приготовлението му.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.