Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: .Jess.]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано27.05.10 08:09



Джес, би ли споделила тази вълшебна рецепта, че ще взема да се запаля от вас и да направя още един опит за собственоръчни сладости в буркан? Пък и да поканиш Коледата по всяко време, като си отвориш бурканчето с конфитюр, звучи невероятно изкусително...



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: groznata_beti]  
Автор вp. ()
Публикувано27.05.10 10:38



йессър! тоест - милейди-на-сладката : )))
тъй и ще сторя.
2 тави
1 чаена лъжичка лимонтузу
сиропът - изварен до 2/3 от първоначалното количество
и ще го дебна във фурната, слаба до ааа-ха врене, ама да не ври


тва май го мога. много съм майстор на целувките и на платките за истинска торта гараш.

стискай палци, значи : )



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано27.05.10 12:03



Ако искам сладко, а не конфитюр, слагам на 1 кг ягори 2 кг захар. Почиствам, измивам ягодите, настилам ги на дъното на тенджерата, после ги поливам със захарта и ги оставям поне 2 часа да престоят, да си пуснат сока. Майка ги оставяше за една нощ. После включвам печката на 1 (най-слабият огън) и оставям да заври. Като заври, започва да отделя пяна. Събирам пяната с решетеста лъжица, доакт следкото "се избистри". После периодичн кавам по капчица на ръба на една порцеланова чинийка. Сладкото е готово, когато капката не се разтече, а остане залепната за порцелана. Изсипвам в горещото сладко една чаемна лъжичка лимонене киселина и разбърквам добре. После оставям да изстине, до горещо, което се търпи. Пълня бурканите, завинтвам капачките и ги обръщам с дъното нагоре. Престояват така докато изстинат до стайна температура. Въздухът вътре се свива, създава се вакуум, от горещината всички евентуални гъбички умират, от сладкото всички малки дупчици между капачката и буркана се запушват. Сладкото остава стерилно до отваряне на буркана.

Да ти е сладко!



Елате си узнете лордот!!!

Тема Re: Технологически тънкостинови [re: вp.]  
Автор тopбa ()
Публикувано27.05.10 12:28



1. Между конфитюр и сладко има разлика. Съществена. Тази консистенция, която ти собствено искаш да добиеш, ми прилича на сладко. Конфитюрът е хаотичен, сладкото е подредено, има искрящ, наситен, бистър цвят, с цели плодчета и други естетически качества.

2. Когато бъркаш в сладкото по време на целия процес на варене-печене и др., бъркай само и единствено с напълно суха лъжица. Не я облизвай.

3. Бурканчетата освен че трябва да са идеално измити, за да няма някакъв остатъчен дъх, трябва и да са идеално подсушени, даже леко затоплени. Мокро бурканче означава захаросано сладко.

4. Направи сега тренировъчно едно сладко от ягоди, но да знаеш, че пролетните ягоди не са подходящи за целта, понеже са твърде водни (сочни), не толкова сладки и не толкова ароматни. Повтори още веднъж опита наесен, когато ще има втора реколта ягоди - по-ароматни, по-дребни и по-твърди. Те са суровината за онова сладко, дето си представяш.

5. Като отвориш бурканче с домашно сладко - ако няма да го изядеш наведнъж, не бъркай вътре с мокра лъжица. Винаги само със суха. Така няма да се захароса до следващо отваряне.

6. Е защо па точно от ягоди искаш сладко? Ягодите стават хубаво на конфитюр, щото там и да се разкашкат, няма да е чак толкова непрофесионално. Обаче горски ягоди на сладко, а? Ммм!





Тема Re: Технологически тънкостинови [re: тopбa]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано27.05.10 12:37



Ейййй, то в този клуб какво ли не научава човек!


Изобщо не съм го чувала това , че хубаво сладко от ягоди се прави от есенен плод.
Ето, никакво намерение нямах да правя такова сладко, пък сега постепенно ме прихващат някакви. Само се питам, какво ще се получи от тези сурогатни плодове, които ги продават тук?!



Тема Re: Технологически тънкостинови [re: .Jess.]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано27.05.10 12:39



Джес, дали няма да е нахално пак да ти напомня за онази чудесна рецепта за конфитюр от ябълки? Силно заинтригувана съм...



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор Margi_s (непознат )
Публикувано27.05.10 12:40



Мога дейно да помагам при усвояването на Твоите Великолепни Палачинки, че то и там иска подход...



Привет! :)
и добре заварила



Тема Re: "не я облизвай"нови [re: тopбa]  
Автор вp. ()
Публикувано27.05.10 13:08



а ти откъде знаеш, а


направо все едно си до мене
обаче шъ го намисля аз тва, знаеш ли колко много сухи лъжици имам : )))))

искам сладко от ягоди, понеже наистина ми писнаха тези ужасни неща, дето ги продават в магазина.
освен това защото тази година, нещо не знам какво ми е станало, но като видя ягодите на пазара загубвам свяст и всичко докато не ги взема и не започна да ги ям, ям.
което не е нищо лошо, лошото беше една друга година, когато така се беше получило със синьото сирене... много беше ужасяващо
абе да речем, че получавам някакви еднократни вманиачавания, които после ми минават, или се сменят с други и така никога не ми е скучно
а най-вече, може би, защото мама вече я няма и аз май че започвам да осъзнавам това.
не, че в последните години се беше залетяла да прави каквото и да е сладко, ама... си я имаше... и както и имаше надежда за сладко( не знам как да го обясня това
липсва ми майка ми

а сега отивам да мия бурканчета и да ги суша, за да станат супер сухи до утре, когато вече ягодите ще бъдат изпити от захарта : )
а пък от пазара си купих малки ягоди, избирах ги 1 по 1, ама си купих и 1 кило големи ягоди също така
ако се окаже сега, че съм била имала някакъв потенциал като ягодосладкотворител, ще направя и от послешни слънчеви ягоди, както и от горски, ще видят те :)
искам и от бели череши, и от червено френско гроде, което не е касис.
и от миниатюрни смокинчета искам, и от вишни, за което ще почакам а) вишните, б) тъста на филип, и от ябълките на джес, и от разни други буболечки, които ми хрумват, обаче сега не знам точно какви



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: Duchessa]  
Автор вp. ()
Публикувано27.05.10 13:12



уха


знаех си аз, че с вас няма да остана без сладко : )))
първо ще опитам рецептата на бети, после ще опитам и твоята, много благодаря



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: Margi_s]  
Автор вp. ()
Публикувано27.05.10 13:20



можеш, я!


добре дошла!

много поздрави и от пиу за баскервил




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.