Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано26.05.10 22:17



Единственото сладко, което съм правила в живота си, беше от ябълки. Миналата година една баба, съседка, ме извика един ден и ми подари 2 големи кошници с едни дребни дребнички (някои бяха червиви) ябълки, много й били родили дръвчетата. Ама как беше, нали на харизан кон не се гледали зъбите, пък и тук да ти падне ей така плод от небето е много рядко нещо, реших да ги оползотворя по най-добрия начин. Една част, по-здравите отделих за сладкиши. Другите реших да претворя в конфитюр. И се почна едно ровене в нета, на поне 4 езика, как се прави това нещо. Накрая сглобих от всичко прочетено 2 мои рецепти, с разликата, че е едната сложих натрошени печени бадеми, а в другата не.
Резултатът беше зашеметяващ, съпругът ми каза, че такава вкусотия не бил ял никога(а той е мноооого скъп на похвалите), даже майка му не била правила някога такова нещо. Полученото го опустошихме за 2 седмици, децата гребяха с лъжиците, все едно крем ядат.


Аз занесох на бабката половината от един сладкиш и по едно бурканче от всеки вид. После ми се обади и каза, че съм била занесла Коледата в къщата й, и то през ноември.(това поради подправките , които бях набухала вътре).

След 2 седмици получавам пак 2 кошници ябълки. И цялата история се повтори, но от конфитюра остана за малко по-дълго време.

Та това ми е опита със сладката. Като решиш да правиш от ябълки наесен (макар, че кой прави от такъв плод нещо в България, при това Имане на къде по-вкусни плодове?), пак попитай.



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано26.05.10 22:17



84 палачинки..... кат знам колко сме дИбели двамцата.... да не си изпуснала десетичната запетайка м/у 8 и 4?

Щото инак целио клуб ша требе да помага в унищожаването им!

(От мен сметаната начи тогаз)



Тема Re: Ще питам тъста.нови [re: Phillip]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 22:25



ами именно! видът на това сладко до вашите бухти беше последната капка!
ц,ц,ц, колко малко му тря на човек, за да възроптае гневно и веднъж завинаги срещу всякакви... "инки", най-общо казано


тва сладко, само на картинка даже, изглеждаше страхотно! много ти благодаря, че ще питаш тъста си, ама да ти каже и технологични тънкости, моля. като за съвсем начинаещ : )

(и много най-сърдечни поздрави на бухтермастърката също )



Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 22:28



ми именно, де, колкото повече - толкова повече : )))
целият клуб е по-весело от двама само





Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: .Jess.]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 22:32



ооо, непременно, непременно !
еййй, джес, ей точно тва чувство ми трябваше


пипилотхен, видя ли сега защо питам тук, а не в готварския непознат клуб
ама адски непременно искам да ме научиш на тези сладка, джес : )
много благодаря!



Тема Мерси, ще предам. Предполагам, обаче,нови [re: вp.]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано26.05.10 22:33



че при сладкото има и ефекта на т.нар. "сензорна памет" или "памет на ръцете". Т.е. някои малки, но съществени действия може да пропусне в писмената рецепта, тъй като от години ги прави автоматично, несъзнателно. Ще видим ...





Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор Гунди (онази същата)
Публикувано26.05.10 22:35



Що не ги направиш с... течен шоколад.


Мога да ти кажа домашен как се прай, ма ся ми се спи, а и требе си погледна 'записките'.
Нищо не помня, макар че съм го правила по много пъти.



Тема Re: вр. - благодатско за темата:)нови [re: NUT]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 22:37



... ако знаеш какво плюскне на живи ягоди пада сега, в момента



кажи някои дребни много крехки соленки, моля?
навремето... сещам се... едни много лесни и безобразно вкусни, в чийто състав имаше и сирене, и бира...
ама съм напълно забравила как се правеха
спомням си, че беше бавно, защото се изрязваха мъндзърки кръгчета от тънкото разточено тесто с кръгла формичка, после във всяко кръгче се слагаше трохичка сиренце и се сгъваха като месечинки...



Тема Re: Мерси, ще предам. Предполагам, обаче,нови [re: Phillip]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 22:40



ти като му кажеш, че съм фен от КАРТИНКАТА на неговото сладко, ще видиш : ))))
ние, ценителите, се разбираме без много-много обясняване защо ни трябва да се разберем





Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: Гунди]  
Автор вp. ()
Публикувано26.05.10 22:43



щото ги искам със сладко


освен това искам да бъда горда, макар и временна притежателка на красиво сладко от красиви и вкусни неща, което да грее от полицата ми.
ще се съгласиш, че течният шоколад хич не го бива в тва отношение
той е само кулинарен и хич не е оптически.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.