Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Ето на днеснови [re: .Jess.]  
Автор ДPaka ()
Публикувано10.06.10 16:04



го направих

.
И без това се разбра,че ми се е отворило едно неочаквано и внезапно свободно време , а снощи получих пратка от споменатия вече материал - около 2кг черешки и две шепи ягоди(само за аромат в случая) и реших,че е грехота да не сътворя вълшебството,което в студените , зимни утрини ще ни прави щастливи.Речено -сторено. Няма да повтарям прежде говорившите - ясно е - поне 1кг(по моя вкус - 1,5)захар, изчистваш,засипваш от вечерта и се подразбира,че плодовете трябва да са здрави и стегнати,даже леко недозрели...на сутринта това съкровище се туря върху студен котлон,задължително в двойно по-голяма тенджера.Задължително без капак, ако не щеш да бършеш и псуваш и отоплителният уред се пуска на едно - подразбира се,че трябва да имаш достатъчно свободно време и нерви,щото като всяка хубава работа става бавно. След едно известно време материалът все пак завира и си ври,ври докато - както беше споменато не започне да прави устойчива капка, или пътечката да е бяла - т.е. слагаш малко в чинийката и с лъжицата правиш пътечка по средата. Ако не се затвори и си остане все така широка и бяла-готово е.Другото е пак същото -лимонтозу,бурканчета -аз също го затварям горещо и не го кипвам,няма смисъл.Никога не ми се е разваляло. Тазсутрешното стана направо красиво-така си стоят цели черешките и ягодките,намигайки през стъклото на буркана-абе фантазия. Остана ми малко,което отделих да опитаме довечера или утре сутрината с палачинки (естествено)

Животът не е това, което изглежда на пръв поглед!

Тема Re: аз утренови [re: ДPaka]  
Автор вp. ()
Публикувано10.06.10 20:42



ще правя компот от ягоди.
а ще избера най-хубавките, половината ще изпапам, а от другата и от някои изтъкнати череши ще направя твоето сладко : )
обезкостилчват ли се черешите?
имам 1 розова дебела пластмасова кука за плетене на много дебели чорапи, с която с мама едно време обезкостилчвахме вишните. голям съм сръчко по това : )
а какво ли сме ги правили не помня никак.
ама май черешовите костилки са по-здраво закачени отвътре от тези на вишните?
тази година, с тези моите ягоди на сън и на яве, не съм и опитала череша, не помня как са конструирани...
а сега ми е мъчно за мама и... така.



Тема Re: Ето на днеснови [re: ДPaka]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано10.06.10 21:08



да направим една среща на палачинки и от твоето сладко, щото ми се прияде





Тема Re: Докатонови [re: вp.]  
Автор ДPaka ()
Публикувано11.06.10 13:40



успея да вляза ,ти сигурно вече си го направила

.
Разбира се,обезкостяват се...хм,това е най-досадната част от всичко.Много е пипкава и мръсна,защото костилките хвърчат навсякъде,а с тях и лепкав сок, който е толкова повече ,колкото по-зрели са черешите. Има специален уред за вадене на костилки - струва 2-3лв,но ти препоръчвам да искаш българския вариант,защото китайският е неудобен и даже опасен според мен.Моите череши бяха леко руйни,но след като опитах производството тази сутрин , искам да ти кажа че се е получил направо шедьовър...отдавна не съм се представяла толкова добре. ВАЖНО е да не забравяш ,че от начало до края ел.уреда ти трябва да е на най-ниска степен.Изцяло забрави за газов котлон! От силен огън можеш да получиш конфитюр,но не и СЛАДКО.Ами успех,ако все още не си се захванала!

Животът не е това, което изглежда на пръв поглед!

Тема Re: Ето на днеснови [re: aqvamarin]  
Автор ДPaka ()
Публикувано11.06.10 13:42



Е, то вече е утре , но принципно съм ЗА!



Животът не е това, което изглежда на пръв поглед!

Тема Re: Докатонови [re: ДPaka]  
Автор вp. ()
Публикувано11.06.10 13:51



чаках те и не съм : )
благодаря за напътствията, драко.
докато те чаках направих разни компоти от кайсии, но това не е интересно; всеки го може.
започвам да обезкокичквам, значи





Тема Re: Ето на днеснови [re: ДPaka]  
Автор .Jess. (толерантна)
Публикувано11.06.10 13:52



Благодаря, записано е.





Тема Re: Ааабе може...нови [re: вp.]  
Автор ДPaka ()
Публикувано11.06.10 14:12



и компотът си има тънкости. У нашата къща дълги години подхвъчквахме благотворителността на свекърва ми под формата на най-различни компоти,но тази зима дали защото свеки вече поостаря и поомаля и нямаше много нови попълнения, или защото най-малкият наследник усърдно се мотаеше почти всяка събота и неделя из къщи и с кеф сърбаше сокчето,а ние след него с дядо му - останалото, та така де...за първи път от ен-години от как сме женени,компотите ни свършиха

. Е,рече Мъжкия - ще се наложи това лято да си направим. И започнахме де...с каквото рекъл Господ да се роди. Ама се консултираме и разбирам,че и това,като всяко друго нещо, си требе майсторлък,щото иначе може да фърлиш зарзавата - негоден за употреба.Нда!

Животът не е това, което изглежда на пръв поглед!

Тема Re: контифлюрена помощ, моля?нови [re: вp.]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано11.06.10 15:10



Внимавайте като ядете сладкото щото после да няма ей така:



Мнението е позиционирано!

Тема Re: Има си готварски клубнови [re: вp.]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано11.06.10 21:43



Освен това , изхождайки от критиките ти като , чистач , моди или както там ти е амбицията нещо с българския си зле .....



Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.