Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 15.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Карл Маркснови  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано05.05.10 22:12



Едва ли има някой, който да е завършил ВИИ и да не си спомня денят 5-ти май-рожденият ден на Маркс и някогашен празник на института.
Знаете, че този буржоа-философ, евреин по произход, се лишава доброволно от охолния живот, бивайки непрекъснато в изгнание, за да подложи на остра критика в трудовете си капиталистическата система.Такава дързост не всеки би си позволил, наместо адвокатска кариера и спокойно живуркане.
Един гений и велик ум успява да направи дисекция на светът на свободната конкуренция, с рецесии и кризи, водещи до огромна безработица в лаконично озаглавеното си произведение - "Капиталът".
Стоката-необходимо зло, а търсенето и предлагането-възможност за неправомерна печалба.
Продавачът пък на стоката работна сила -зависим, т.е. несвободен.

Чудаците украсяват света!


Тема Re: Карл Маркснови [re: sofka]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано06.05.10 09:04



Не можах досега да намеря време и желание да го прочета.
В института най гадни ми бяха политическите науки.То не беше История на БКП,Полит икономика,Диамат и какви ли не дивотии.И във всеки учебник в увода пишеше ,че без марксизма и ленинизма и поредния конгрес на БКП и КПСС науката нямало да я има.Мразя ги и толкова.За тия ми убеждения бях на ръба на изключването,ама слава на бога завърших.
Никога не съм се интересувал от спорт,политика и религия.
Почитам бог и чета библията,но не желая никакви посредници като разни църкви между Него и мен.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Карл Маркснови [re: Xoлдън]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано06.05.10 11:07



Никога не съм се интересувал от спорт,политика и религия

95% от тия, които се интересуват, объче пък нищо не разбират! ..... Тава са "зрелище", "празни приказки" и "измамни надежди".


Почитам бог и чета библията,но не желая никакви посредници като разни църкви между Него и мен.

Това е чиста богомилска ерес ..... в края на краищата важни са ония 10% църковен налог ....пък ако щеш вярвай и в Големия взрив или костенурката, която носи слоновете, които крепят диска на земята ...

Кой сега ти взема 10%, а!? ..... я веднага да вярваш в него .... и в НАП като посредник!



А този нещастен мързелив евреий от Трир - Мордохей ..... ами да го духа ....

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Карл Маркснови [re: Батко]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано06.05.10 11:16



10% от доходите ми + 20% ДДС ги взема държавата.Не плащам църковен налог.
А църковната мафия е много голяма.Не само при нас,а и при другите църкви.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Карл Маркснови [re: sofka]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано06.05.10 12:45



наместо адвокатска кариера и спокойно живуркане.


Дрън-дрън глупости. Една от професиите с най-високо ниво на стрес. По-добре е философ и спокойно живуркане.



Тема Re: Карл Маркснови [re: Батко]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано06.05.10 12:46



Няма такъв налог бе. Описан е в Библията и важи само за еврейските племена.



Тема Re: Карл Маркснови [re: kakata]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано06.05.10 12:51



Питай католиците .....

Ами тия Свидетели, спасители ... почитатели на Йехова и други тем подобни недоразумения да не би безплатно да членуват в сектата. Да не говорим за сектата наречена "комунист" или БСП ....

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Карл Маркснови [re: Батко]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано06.05.10 13:32



Зависи от членуването да ти кажа. Някои тарикати нищо не плащат, а взимат от сектата, защото веснага отиват в таргетната група за помощи. Други пък дават кой 10 % кой 100. Е такава е работата.
Около всяка църква, независимо каква е, кръжат орда недаващи, а само получаващи.



Тема Re: Карл Маркс [re: kakata]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано06.05.10 14:46



Зависи от членуването да ти кажа. Някои тарикати нищо не плащат, а взимат от сектата, защото веснага отиват в таргетната група за помощи. Други пък дават кой 10 % кой 100. Е такава е работата.
Около всяка църква, независимо каква е, кръжат орда недаващи, а само получаващи.


Е те това е комунизЪмЪт, де! Всекиму според възможностите и всекиму според потребностите!

Голям глист излезе тоя ГорбачоФФ .... еба мамата на "хубавата работа"!

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Карл Маркс [re: sofka]  
Автор Батко (Bath`men Со)
Публикувано06.05.10 15:31



този буржоа-философ, евреин по произход, се лишава доброволно от охолния живот/red]

Софче, аз скоро не бях зървал по-абсурдно изречение!

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.