Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 23.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема вицнови  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано07.04.10 21:22



Заможен френски селянин шкембелия отпреди няколко века отишъл на събор и пазар в съседно село. Там, хапнал и предимно пийнал човекът. По пътя обратно много му се допикало. Спрял каруцата на един завой и пред храста.. там... сещаш се.

Иззад завоя се появява на едно муле игуменката на местния женски манастир.

- Ау, какво виждам!

- възкликнала тя.

- О, майко-игуменке! Завиждам ви! Аз не съм го виждал от 15 години!



Тема Хахаха! Ми, защото не се е сетилнови [re: ABe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано07.04.10 22:09



да пикае в езеро през деня. За всичко си има решение, няма да пази диета и да спортува, я!



Но не разбрах защо действието във вица се развива преди няколко века, точно във Франция и защо селянин? Не може ли да е сега, в Испания и с гражданин кореняк барселонец напр.!?



Тема Re: Хахаха! Ми, защото не се е сетилнови [re: Phillip]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано07.04.10 23:22



А не може ли в Нови хан? Виж, там без селянин не може.



Тема Re: вицнови [re: ABe]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано08.04.10 01:43



Браво много е хубав,ще го рзпространя сред приятелите:)



Тема Миии, щото...нови [re: Phillip]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано08.04.10 10:14



преди години ми го "разказа" един французин. Франсоа Рабле му викат.



Не зная що се сетих за този виц по никое време вчера, а защо ви го разказах на вас пък хич не зная. Рабле не съм го чел от 1984-85 г. сигурно...



Тема Re: виц [re: Malvina***]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано08.04.10 10:15



Хубаво. Дано им хареса и на тях!



Тема Аха. И "Клошмерл" на Габриел Шевалие е класика.нови [re: ABe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано08.04.10 10:36



Там специално място се отделя на "общественото пикаене". Явно французка му работа.



Спомням си някъде 70-те години като я пуснаха тази книга и сестра ми (по-голяма) ме юрна да чакам на опашка на една книжарница, докато тя беше на друга, та поне един от нас да я купи.



Тема Тва "възкликвам"нови [re: Phillip]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано08.04.10 15:10



от вица май го има само в писмения ни език.

Аз не си спомням да съм "въз-клик-вал" в живота си. Аз обичайно изохквам, избухвам, крясвам, навиквам, вмятам иронично, отбелязвам с неприкрит сарказъм и др.



Ти да си възкликвал някога в извънклубното пространство?

П.П. Ся ако му изведем етимологията от кликването с мишката, не доктори по езикознание ще ни направят, а направо академици!

Редактирано от ABe на 08.04.10 15:12.



Тема Re: вицнови [re: ABe]  
Автор kotarak_a (познат)
Публикувано08.04.10 15:35



Преди години имах един познат с огромно шкембе. Та това никак не му пречеше да се закача с всяка срещната жена по улиците.
Един път закача две сръбкини, а едната му казва нещо от сорта: Я си виж първо шкембето и т.н. /не мога да го кажа на сръбски/
А той: Под голем камък, голема риба се крие!
Ама тя, по-устата от него и му вика: Ама спава!



ПП. Апък когато се скараше с жена си, тя му разправяше: Муци, моля ти се престани! Дебелите хора не са лоши!



Тема Като се замислих, прав си!нови [re: ABe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано08.04.10 15:39



Зарежи мишкокликането, но наистина има такива думи, които си живеят в една ограничена област и хич не щат да я напуснат.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.