Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 22.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Проф. Дочо Лековнови [re: ABe]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано12.07.10 13:32



Проф. Дочо Леков, преподавател по възрожденска литература във Факултета по славянски филологии, слуша с нарастващо изумление многословното изказване на изпитваната студентка. Най-после я прекъсва:
- Благодаря, колежке! Отдавна не бях чувал някой да говори толкова много по този въпрос...
- Аз също Ви благодаря, другарю професор! - усмихва се студентката. - Отдавна не бях срещала човек, който да ме слуша толкова дълго без да ме прекъсне или да избяга!





Тема Re: Комунистическата революция стигнала и до Раянови [re: ABe]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано12.07.10 13:45



Стар посивял брадат мъж застава пред превзетите от комунистите райски порти. Посреща го другарят Петър Петрович и го пита:
- Какъв беше баща ти?
- Адвокат.
- А майка ти?
- Дъщеря на търговец.
- А жена ти?
- Аристократка.
- Ти с какво се занимаваше?
- Ох, пътувах и писах книги.
Другарят Петрович клати неодобрително глава и казва:
- Мда, драги мой, трудна работа… А как ти беше името?
- Маркс, Карл.



Тема Re: Комунистическата нови [re: Roxy]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано12.07.10 13:53





Редактирано от АВе на 12.07.10 13:58.



Тема Re: Комунистическатанови [re: АВе]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано12.07.10 14:38



- БЛЯДидимир Блядимирович,
защо изнасяме нефт,
а не бензин?
Докога ще сме суровинен придатък за запада?





Тема Тагамлицки и Брадистиловнови [re: АВе]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано12.07.10 14:46



Математиците Тагамлицки и Брадистилов участват в конкурс за професор. Брадистилов се хвали пред колеги:
- Таги ли? Аз в джоба си го слагам!
Наблизо бил Тагамлицки и го чул. Приближил се и много възпитано му казал:
- А няма ли да Ви е неудобно, колега Брадистилов, да носите повече акъл в джоба си, отколкото в главата си?



Тема Re: Проф. Дочо Лековнови [re: АВе]  
Автор Ли ()
Публикувано12.07.10 14:46



Разправят го като истински случай, не виц.

Изпит в стария Физически факултет, където катедрите са на подиуми. Студентка тегли въпрос и започва да се тръшка и да моли да изтегли нов, защото това бил единственият от целия въпросник, който не знаела. Професорът не позволява, но накрая студентката успява да я убеди по някакъв начин и той се съгласява. В прилив на радост студентката прави неволна крачка назад и пада лошо от подиума. Суматоха, викат бърза помощ и докато я чакат, студентката се поуспокоява, а професорът й казва:
- А сега, колежке, да се надяваме, че докторът, когото чакаме, си е взел съответния изпит от първия път.



Тема Re: Тагамлицки и Брадистиловнови [re: АВе]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано12.07.10 15:18



тагамлицки и брадистилов се засичат на една врата. брадистилов, като по-едър, безцеремонно избутал дребничкия таги с думите:
- аз на по-глупавите път не правя.
таги е отдръпнал и отговорил:
- а пък аз правя.



Тема Re: Проф. Тагамлицкинови [re: АВе]  
Автор gelsomino (solitario)
Публикувано12.07.10 15:30



имаше и още една (само една ли) легендарна личност във фми - проф. алипи матеев - едър, гръмогласен, безцеремонен (за малко да ме скъса на изпита по диференциална геометрия заради една запетайка), известен ценител на женската красота (естет!) и не по-малък ценител на хубавото питие. та...

един ден вали дъжд, проф. тагамлицки, застанал насред двора на фми под големия си чадър, унесено съзерцава една локва. отдолу се задава проф. матеев и отдалече се провиква:
- професор тагамлицки, какво така гледате?
- ах, професор матеев, гледам и си мисля - как водата пада от горе надолу, а в математиката тези понятия 'горе' и 'долу' се дефинират толкова трудно. а ето, водата не се интересува от нашите проблеми, а просто си пада надолу.

проф. матеев се спрял до таги и двамата учени мъже започнали да съзерцават локвата. по едно време проф. матеев замислено заключил:
- тя, водата, изобщо е кофти питие.



Тема Строи се Централна гара, Софиянови [re: gelsomino]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано12.07.10 15:35



Всичко разкопано наоколо, мамата си джаса. На една от уличките, пресичащи бул. "Хр. Ботев", поставена голяма талпа като мостче за преминаване. Яка талпа. Минават по нея и по 2, че и по 3 души едновременно, талпата не поддава.

Минава млад милиционер, не особено дебел (все още) и тя се огъва.

Защо?

По-умният винаги отстъпва.



Тема Re: Проф. Тагамлицкинови [re: gelsomino]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано12.07.10 15:53



Щирлиц помисли. Хареса му и помисли още веднъж…




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.