ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 02.10.14 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема споделете - как отказахте цигарите..  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано12.03.10 22:53

тия вещици мн ги обичам - но..минавайки две кутии дневно:(
се вцепених!

Тема Re: споделете - как отказахте цигарите..нови [re: NUT]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано12.03.10 22:57

Много лесно.
Стотина пъти съм ги отказвал до сега.

Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано12.03.10 23:02

Алън Кар.
Не че не пуша, де, но с този ги отказах. За известно време. После ... събития разни, драми.. дрън-дрън..
Но знам хора, които прочитайки книгата му, са спрели без грам проблем /и аз тъй, ама ... после.. срам ме е/

С тия цени ще си го дърпам пак /аз на руски го четох/, има го и на български, ама една книга е ... 3 кутии

Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано12.03.10 23:45

Без да искам. Стана от само себе си в началото. После аз се заинатих и така 10 години не пуша.
Преди това 14 години - с почивка от година и половина. Около кутия.
Тогава бяха добри времена и пушех Rothmans Royals 120S.
Още ми стoи кутията с oстаналите 4 цигари.

Понякога - все още ми липсва ритула по запалване на цигарата. Особено първата сутрин с кафето.

Няма гаранция, че пак няма да пропуша. Нямам идея. Но така се чувствам по-добре без цигари - и финансово и физически.
Около мене пушат.

Намери твоята си рецепта за отказване. Моята едва ли ще ти е от полза.

Успех.

Редактирано от Mинyтa на 12.03.10 23:47.

Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано13.03.10 00:08

Повечето закоравяли пушачи отвикват много по- лесно от стандартните пушачи.
Ти се се самоопределяш като закоравял пушач.
Пуша от 12 годишен. Към края на младостта си ги отказах за 10 години. При това отказване нямах сериозни остатъчни проблеми ит лишаването на организма от дозата тютюн, освен качване на килограмите, което се върна в нормалното тегло след около 3-4 месеца. Пропуших отново, неразумно за миг и в старостта си вече запознат с техниката на отказването и страничните ефекти ги отказах втори път. Вторият път, обаче страничните ефекти бяха доста сложни и цели две години не можах да ги нормализирам-поредица от странични ефекти. Умишлено ги пропуших отново и всичко си дойде на мястото, в смисъл че предпочетох познатите негативни страни на тютюнопушенето пред страничните ефекти при отказването от тютюна.... от двете злини избрах по- малката, според моите преценки.
Що се отнася до зависимостта от тютюнопушенето и освобождаване от нея, аз имам особени познания как точно протичат тези процеси и на какви закони са подлвастни и може би това знание ми помогна да откажа лесно цигарите.
Утре може и да ти разкажа особените ми познания за нашата зависимост и освобождаването ни от нея, защото е дълга и объркана работа и едва ли ще ти допадне.

Тема Re: споделете - как отказахте цигарите..нови [re: ПЪTниk]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано13.03.10 00:55

Колко хубаво и любовно си го написал!!

Днес запалих първата си офисна цигара в 12, тогава си и изпих кафето, толкова нямаше време! А съм заклет пушач, 5 часа без цигара би трябвало да ме побъркат, но аз дори не усетих....

П.П. Пътник, къде е краят на младоста, кога?? Сериозно питам.
Поздрав

Автор ellfa (обичаща)
Публикувано13.03.10 01:08

Не съм ги отказала съвсем, но съм го докарала до една- две на ден.Може и да не запаля нито една.Как ли?Ми...една колежка не изпускаше цигарата от устата.Уф, отвратих се ти казвам.Честно!В един момент ми се видя отвратително да я гледам с цигарата в уста.

И спря да ми се пуши вече цяла година.

Тема Re: споделете - как отказахте цигарите..нови [re: chavdar4e]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано13.03.10 01:18

Общоприетото е, че при мъжете до 33г. е младостта, до 55 е зряла възраст и след 55 е към старост.

Пътник, къде е краят на младоста, кога??
Конкретизирай въпроса си ако можеш, иначе не мога да ти отговоря.
Духовно сме безсмъртни и вечно млади, а физически го написах горе.

Физическият старец, духовно е дете в момента когато за първи път държи внук в ръцете си.
За коя младост ме питаш?

Редактирано от ПЪTниk на 13.03.10 01:19.

Автор вp. ()
Публикувано13.03.10 03:11

свивам си цигари.
пуша 1 е такава кутия:

()
за 3 седмици.
тя съдържа 170 гр. тютюн - това е тютюн за около 250 цигари по наука, но излизат ~300 - което е 15 кутии.
15 кутии не ми стигат за 2 седмици като пуша кутиени цигари, защото те половината изгарят сами в пепелника.
ама аз пуша много; като отвратителната колежка на забраихкой от темата : )
обаче глей са. свиването на цигари педполага съзнателно движение на мисълта, не само моторно - протягаш ръка, вадиш от кутията, палиш и аре. трябва да поискаш наистина да си свиеш цигара, да го направиш и чак тогава пушиш, нали се сещаш : ) затва май се пуши по-малко кат си ги праиш сам.
номерът е да не си свиеш 20 цигари, да напълниш табакерата и да караш как си знаеш, а така, 1 по 1.
бих могла още по-малко да пуша, ако си купя машинка, която прави тънки цигари и им слагам по 2 филтърчета. тоест аз пак ще си пафкам същия брой цигари, но ще пуша 1/3 по-малко. тоест 1 такава кутия ще ми се задържа около месец, може и повече (тук леко се изфърлих, ма карай )
идеята е, че грозният пушач (какъвто не е никой от писалите в темата ти, като гледам) всъщност си засища глада за никотин, сажди, катран и лайна само от първата половина на цигарата, а останалото го пуши просто щот му е в ръката.
тва го знам с абсолютна сигурност и убеденост. даже кво... още утре, т.е. днес, като се излюпя, ще си купя тънка машинка и другата седмица щ ти снеса кфо е положението, ако те интересува : )
а този специално тютюн е около хиляда пъти по-готин за пушене, по-ароматен, вусен и кефещ от всички цигари на Света, които съм пробвала досега. а аз съм опитвала много, тва е гарантирано просто
като пари... не знам дали тва ти е проблемата баш на тебе, но и като цена е доста на далавера. прай сметка - 3 седмици за ~40 кинта с разните му там филтърчета, хартишки и секви включителни простотии, барабар с тахито до тютюнджийницата : ))
обаче е кефско, тва е.

Автор Travelina ()
Публикувано13.03.10 04:09

Две думи: "Cold turkey"! Това е единственият начин.

Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано13.03.10 08:15

Нути, лесно е. Както казва един приятел
Бсичко е в главата ни!

Аз бях на 2 и 1/2 кутии на ден.

На 23.01 т.г. разбрах, че мога и без тях. Кризата беше 3 дена.

Просто трябва да решиш. Успех

Автор farmer (същия:))
Публикувано13.03.10 08:23

Много лесно.След 18 дни в интензивното 2001 година .

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Тема Никакнови [re: NUT]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано13.03.10 08:44

Не знам какво да ти кажа, при всеки е различно. Зависи от обстоятелствата. В Кипър ги бях отказал за около месец заради един румънец, който много ме дразнеше с физиономията си и пушеше цигара след цигара и си викам що да приличам на тоя боклук. Отказах ги и не се чувствах по-добре, и без това ми беше гадно. Много се бях изнервил без цигари. После помлях служебното паджеро на едно кръгово, шефът ми се развика на гръцки и аз му се развиках на английски да не ми крещи, щото съм българин и човешкият живот няма никаква стойност за мен, оня побесня и излезе, избивайки вратата с крак, а аз пропуших. После се сдобрихме и дори ме води на мач на Апоел, но сега дъня по две кутии. Та за мен отказването беше лесно, започването отново беше трудно.

Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано13.03.10 09:18

дядо ми ги отказа на 80 годишна възраст, след 60 години пушене, аз ги отказах като бях на 27 години след 7 години пушене, по онова време нямаше книги, програми, хапчета и лепенки, затова просто спрях да пуша - не че беше лесно де ...

Тема Re: споделетенови [re: NUT]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано13.03.10 09:27

За мен е проблем усещането за малоценност тогава, когато се опитваш да ги откажеш и за пореден път не успяваш. Важно е, от тази гл. точка, да не ти пука. Не е добре да се преживява, вреди повече от физическите вреди.

За мен номерът мина като се залъгвах, че вече съм изпушил онази, "последната", която е и следваща обаче.

Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.03.10 09:46

Набелязваш си дата - примерно след месец, и броиш дните до тогава. Последният ден ще пушиш като невиждАла. Последният път така ги отказах - сега пак ги фундаря

А най добре е да ги спреш едновременно с младежа до теб - по мотивиращо е накак си, а и взаимен контрол ще има.

Тема Непълно отказване?нови [re: NUT]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано13.03.10 10:09

Забелязал съм, че много пушачи пушат доста повече, отколкото им се пуши. И не се усещат. А може с чувствително по-малко цигари да се постигне същия ефект.
Ето какъв номер правя в срил "И вълкът достатъчно сит и агнето почти цяло".
Като ми се припуши много, запалвам, дръпвам 3-4 пъти и загасвам фас. След час-два пак паля този фас и той вече дори е станал по-остър и ароматен. Така една кутия ми стига за почти седмица. Разбира се, този номер не става с измислени въздухарски цигари - трябва да са по-силнички. Особено подходящо е дългото ММ.

При купон е друго, някак не върви да гасиш една цигара 3 пъти, тогава или не пуша изобщо или изпушвам няколко цигари нормално. Все пак сладък мохабет, нема начин.

Автор xипoтeнyзa (пристрастен)
Публикувано17.03.10 15:27

И аз като всички пушачи съм ги отказвала няколко пъти:) По-точно 2 пъти в рамките на последните 10 години. И давата пъти успешно:)Първият път беше съзнателно, изпушвам последната кутия и спирам да пуша. Купих си никотинови дъвки и с доста зор първите два-три месеца ги отказах за около 4 години. След това в един много тежък за мен момент ги пропуших отново. Мислех си само за малко, само тази кутия и повече няма, та аз съм ги отказала вече. Нищо подобно:) Така още 3 години и кусур си ги пуших, докато ме пипна някакъв грипен вирус есенен, бяха сама вкъщи и някак не ми направи впечатление, че цяла седмица не съм пушила. И си казах, че то наполовина вече отказани цигарите и просто продължих да не пуша:) Така вече година и половина за втори път съм ги отказала, но до кога и аз самата не знам:)) Когато ме питат дали пуша, казвам "За момента - не":)

Автор TheSameOne (Същият)
Публикувано17.03.10 16:21

Не се и опитвам.
Тъкмо да пробвам и ... един колега ми разказа как, след като ги е отказал, жена му изведнъж го усетила че ... вече има ДВЕ СВОБОДНИ РЪЦЕ !!
И сега го спуквала от разни домашни задачки!
Е, мерси ... ще си пуша

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.