Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 28.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Ако сме граждани на 21 векнови  
Автор the bag ()
Публикувано16.02.10 17:35



2-годишно момченце изнасилвано в семейството
16 февруари 2010 / News.dir.bg
Момченце на две години и осем месеца от град Сандански е било системно изнасилвано в семейството си, като гаврата е започнала, когато то е било на четири месеца.

В понеделник момченцето е транспортирано до Института „Пирогов”, където му е направена животоспасяваща операция, заяви пред БНР завеждащият отделение д-р Анастасия Трендафилова.
Момченцето е прието късно снощи в тежко състояние в "Пирогов" със спукан пикочен мехур и с разкъсан ректум, съобщи хирургът д-р Христо Пседерски, който е извършил операцията на детето. То е в Детската реанимация и вече е стабилизирано, предаде Дарик радио.

Бащата на детето е на 38 години, а майката Христина е 22-годишна. Те са българи, но от дълго време водят клошарски живот. Те са задържани за разпит. В обясненията си двамата родители заявили, че то отдавна е имало здравословни проблеми и неведнъж било настанявано за лечение с кръвоизлив в болницата "Свети Врач" в Сандански.

Директорът на полицията в Благоевград Константин Титянов уточни, че прокуратурата ще започне проверка, образувано е досъдебно производство.

От Областната дирекция на МВР съобщиха, че отдавна е имало съмнения за сексуално насилие над детето. Още преди година е била уведомена Агенцията за закрила на детето, но са липсвали доказателства за оказано сексуално или физическо насилие над момченцето.

Ръководството на Агенцията за социално подпомагане е информирано за случая. Отделите за закрила на децата са подчинени на агенцията, за това ще бъде назначена проверка, която да изясни дали към отдела в Сандански са подавали сигнали за насилие над момченцето и дали семейството е наблюдавано, предаде БНР.

При друг подобен случай 41-годишният Али Ахмед от село Камен, община Стражица, е арестуван за блудство с 9-годишно момиченце. Мъжът живеел на семейни начела с майката на детето. Те отглеждали още две малки деца от предишните си бракове. В понеделник вечерта, в отсъствието на майката, Али блудствал с детето пред очите на 5-годишния си син.
Срещу насилника е образувано досъдебно производство, а прокуратурата ще удължи ареста му на 72 часа.


И така.
Моят ум не го побира, все още смятам горния текст за журналистическа измислица.
Обаче ако е вярно?
Какво трябва да направим ние, гражданите на 21 век, на европейска и демократична България в случай като този?

Да, знам, има и в Австрия такива изроди, и в USA, даже и в Германия.
Да, знам, че винаги ще ги има.
Но в конкретния този случай - полицията имала сведения от една година и нищо. Агенцията за закрила на детето нямала доказателства - и пак нищо.
Какво са очаквали? Двегодишното дете да отиде и да подаде жалба на гишето ли?

Боже, в какъв свят живеем?

Понеже съм забравила как точно изглежда дете на 2 години, гледах снимки в интернет на такива деца... Те са бебета още на тази възраст...

Искам да ги намеря тези родители и собственоръчно да ги убия.



Тема Re: Ако сме граждани на 21 векнови [re: the bag]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано16.02.10 17:49



Мдаа, на такъв собственоръчно бих му изпразнил един пълнител в тиквата



Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ


Тема Re: Ако сме граждани на 21 векнови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор mariannata (непознат )
Публикувано16.02.10 21:58



мъчително, публично, зрелищно екзекутиране, предавано по Канал 1



Тема Re: Ако сме граждани на 21 векнови [re: the bag]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано16.02.10 22:14



Тази тема ме изрита право в корема. Винаги съм се чудела как е възможно да има такива хора!! Наскоро четох за разбита педофилска мрежа, гледали са по цял свят как се прави ... уфффф .. не мога да го нарека даже секс ... нещо отвратително с бебета от 6 месеца до 2 години. Снимано на живо...

Не са и за разстрел, за такива хора, това ще ги умъртви бързо, само испанската инквизиция, бавна и болезнена смърт....

А колкото до институциите... лекарите, социалните.. публичен линч.

П.П. Малкият ми син е на 2 и половина, бих избола с ноктите си нечии очи...





Тема Има и по- лошо от тази новинанови [re: the bag]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.10 22:26



Прочетих всички мнения под новината.
Не, нИе като общество не сме готови още да спираме в зародиш тези гадости човешки.
Имаме държава, тя е назначила органи за наблюдение контрол и помощ.
С охолни заплати и безконтролно лентяйстване. Същите органи били имали съмнения и си останали със съмненията докато се уверили... ТЕ СА ЗА СЪД, не само извършителите на нечовешкото деяние.
И истинските виновници са тези които са ги назначили на работа и не ги контролират....НИКОЙ ТУК НЕ МОЖЕ ДА МЕ УБЕДИ, ЧЕ АЗ ИЛИ ОБЩЕСТВОТО ТРЯБВА ДА ГИ КОНТРОЛИРАМЕ.
Може да се съглся, че обществото трябва да ги обесим публично, ....
но преди това трябва да осъзнаем какво точно става с нас като общество...

а от мненията на обществото по новината това не си пролича... това може би е причината.
ТОВА Е МНОГО СЕРИОЗНА ПРИЧИНА, ТОВА Е ЕДИНСТВЕНАТА ПРИЧИНА ЗА ДА СЕ СЛУЧВАТ ТЕЗИ НЕЩА.
Ето, ти също искаш да убиеш извършителите, но това няма да реши проблема, не може да избиеш всичките човешки изроди.
Едва когато осъзнаем какво се случва и коя е причината, когато си научим човешкия урок и вземем правилното решение,тогава максимално ще се прекъснат такива нечовешки деяния.
Не ние, Битието ще ги спре...ще ги спре като излишни усилия да научим урок който вече знаем.
Ако ме разбира някой!
Скъпа, много скъпа цена плащаме!



Тема Re: Ако сме граждани на 21 векнови [re: the bag]  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано16.02.10 22:33



Изроди колкото искаш в тази държава.Закони- пародия.Поминък- никакъв за много хора.Оскотяване и деградация.
Кой е виновен? Такива няма е най-лесният отговор.
Един видял не разбрал, друг чул-недочул, трети нищо не знаел, четвърти подочул нещо, но не му се занимавало и така детенцето стигнало пред прага на смъртта изтърпявайки безумията.
Чудовищна апатия, недопустима за 21 век, но реалност.



Чудаците украсяват света!

Тема Стига си философстваланови [re: sofka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.10 22:42



Това е моята област



Ти като жена казвай направо, ако имаш само избор кого би убила, службите за наблюдение, контрол и помощ за детето , или извършителите на гадното деяние?
Ама няма и двете, само едното!
Разрешавам ти и другия отговор: На такава държава съм и ебала майката.
Ади Софке-ти си!

Накрая с теб ще си поговорим за патриотизъм и родолюбие.

Редактирано от ПЪTниk на 16.02.10 22:42.



Тема Re: Ако сме граждани на 21 векнови [re: the bag]  
Автор xипoтeнyзa (пристрастен)
Публикувано16.02.10 22:48



Днес при всяко повтаряне по Хоризонт имах чувството, че ме сочат с пръст и ми казват "ти си виновна".... За изкривеното съзнание, за обърканите представи за добро и лошо, за това, че растат деца в домове и после причиняват такива неща на собствените си деца, нещо като отмъщение за собственото детство или пък може би го смятат за нормално, че на едно дете може да се причини всичко. И за другото изкривено съзнание, да бъдеш лекар, нееднократно да лекуваш дете с кръвоизливи и нито веднъж в епикризите да не споменеш, че това може да е резултат от сексуално насилие. И отново, и отново, като тъмен водовъртеж сме...



Тема Re: Стига си философстваланови [re: ПЪTниk]  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано16.02.10 22:56



Такава държава не ми е по вкуса, ама кой ма пита.
Рибата мирише от главата и Б.Б. трябва да изхвърли още някой, който не си е бил за местото.



Чудаците украсяват света!

Тема За държаватанови [re: sofka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано16.02.10 23:00



аз те питах!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.