Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Обичаш ли да правиш това, което нови  
Автор kotarak_a (познат)
Публикувано13.02.10 22:21



правиш в живота!

Колко от нас правят това, което обичат НАИСТИНА, с ръка на сърцето?

Възхитих се на едно познато дете днес./на 25/ Завърши е СМГ с отличен. Завърши туризъм в Софиийския с отличен. Добър пианист е. Изключително умна и начетена. Знае 2 езика перфектно.

И ненадейно, напук на всички роднини и познати, отиде да работи в ресторант като готвачка. Изпозаписа всички възможни курсове по сладкарство и готварство.
И днес дойде у дома и ми каза: Разбираш ли? Чувствам се безкрайно щастлива от това, което правя! Не ме интересува какво мислят бабите ми, майка ми, баща ми и целия свят! Аз ОБИЧАМ да правя това, което правя и край!

Колко хора имат смелостта да направят такова нещо?
Един млад човек, съвременен и умен ми даде урок, който ме зашемети!

Редактирано от kotarak_a на 13.02.10 22:21.



Тема Re: Обичаш ли да правиш това, коетонови [re: kotarak_a]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано13.02.10 22:27



Да.
Работата ми ми беше само хоби, преди да ми стане работа.
Макар, че на моменти се получава: "Ако искаш да си намразиш хобито - направи си го работа"





Тема Re: Аз не работя!нови [re: kotarak_a]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано13.02.10 22:34



Не го усещам като работа, защото правя това , което харесвам и обичам от дете

...че и пари ми дават за това...да им се чуди човек



------------------------------------------------------------
Моето КА

Редактирано от LlRA.. на 13.02.10 22:41.



Тема Re: Обичаш ли да правиш това, коетонови [re: kotarak_a]  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано13.02.10 22:45



Аз обичам да го удрям на спомени и мечти.Правя го навсякъде.


Колегите ми са удивени на моята способност да се изключвам от обкръжаващите.После има чул- недочул.

Чудаците украсяват света!

Тема Има си научнонови [re: kotarak_a]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано13.02.10 22:47



название тази диагноза, ама не помня сега.


Същото е и обратното - някой се изучил за готвач, натрупал богат опит, станал много добър и известен. Пък изведнъж зарязал всичко това и се отдал на разработка на нови числени методи за решаване на многомерни интегрални уравнения.



Тема Re: Обичаш ли да правиш това, коетонови [re: kotarak_a]  
Автор Шилo (европейче)
Публикувано14.02.10 11:57



Ох, напомняш ми, когато голямата щерка отиде на итервю за последната си работа. Намери я в нета. Вика, мамо, това е което искам да работя, ама няма да ме вземат, щото ще предпочетат мъж... а мен като ме видят. Между другото тя от седми клас все на седмокласничка прилича:) е, сега е леко наедряла, щото има бебе и го кърми.
Та, голями вълнения бяха преди интервюто. Сутринта изгори специалния панталон за интервюто, докато го глади. После се паникьоса, какво ще говори, като я питат, що иска точно тази работа. Е, тогава вече не издържах. Викам, абе детенце, от месец ми пълниш главата... Кажи им това, което и на мен. Че това ти е мечтата, ама с повече думи. И гледай да не говориш чак до сутринта:)))
Така и стана. Закъсняла за интервюто, щото тича от текущата си работа. Всички кандидати се изредили. Тя влиза запъхтяна, извинете и...се почва.
Взеха я.
По-късно шефът и при удобен случай се шегувал, че още на първата среща им надула главите...



При мен беше точно наопаки. Започнах да правя нещо съвсем непознато. С времето задълбах и от ден на ден все повече си ми харесва. Имам усещане за сила и знания. Чувствам се полезна. Има на какво да науча младите. На това, което не го пише в учебниците. А то е толкова много, че и аз още се уча...

Щастието идва при веселите!

Тема Re: Обичаш ли да правиш това, коетонови [re: kotarak_a]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано14.02.10 23:06



Дори и в любимата работа има моменти, заради които можеш да я намразиш.
За мен по-важното е да намериш причината, заради което да заобичаш това, което правиш, защото не може да правиш само любимите си неща, нали?



Тема Re: Обичаш ли да правиш това, коетонови [re: kotarak_a]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано14.02.10 23:20



От една страна, добре е че освен многото образователен потенциал овладява и един занаят. Никога не се знае дали няма да потрябва.
Но от друга, явно момичето е пренапрегнато, преуморено, доста са изисквали от нея. И затова е отхвърлила всичко за да върши по-проста работа, за която не се налага много мисъл.
И това последното е не радващо, а тревожно, защото не е нормално.
Защото всеки готвач мечтае да има нейната квалификация и да се измъкне от кухнята.



Тема Да, права си май.нови [re: kakata]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано15.02.10 10:51



От друга страна решението и носи само негативи:

- Завърши е СМГ с отличен. - Кел файда, кръчмарските сметки са елементарни и не се решават с биквадратни уравнения. Знания, които не се употребяват, се изпаряват.
- Завърши туризъм в Софиийския с отличен. - Кел файда, въобще не е тръгнала да прави професионална реализация с новодобитата си тапия. То, пък, и ебаси специалността.
- Добър пианист е. - Кел файда, готварстването ще и съсипе ръцете, а и музикант, който не се упражнява редовно, престава да бъде добър.
- Изключително умна и начетена. - Похабяване на натрупани знания и интелектуални умения. Смяната на социалните среда и ниво на контакти ще я завлече надолу. След 1-2 години вече ще слуша само чалга.
- Знае 2 езика перфектно. - Никой не знае който и да е език перфектно, дори високообразованите му носители. А с отиването в кръчмата - езици, които не се говорят и не се вдига нивото им на владеене, се забравят.

Бастисани инвестиции, правени в продължение на четвърт век.

Редактирано от ABe на 15.02.10 15:37.



Тема Re: Да, права си май.нови [re: ABe]  
Автор kotarak_a (познат)
Публикувано15.02.10 10:57



Като майка разсъждавам по същия начин. И сигурно бих се ядосвала много ако моите деца вземат някакво такова решение.

Но от друга страна къде остава свободата на личния избор, неподвластен на амбициите на родителите ти или на натиска на общественото мнение?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.