Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 27.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема "Ефектът на пеперудата"...нови  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано04.02.10 12:09



Тука сите сме вече с достатъчно стаж в живота, та мисля, че е резонно да излюбопитствам:

Как мислите, доколко "ефектът на пеперудата" се намесва във вашата съдба? Случвало ли ви се е животът ви да се промени в един миг, на пръв поглед - благодарение на случайност? Мислите ли, че случайността в човешката съдба изобщо съществува?

Ще ви кажа как е при мен: най-решващите обрати на живота ми са ставали в един миг, на пръв поглед - под влияние на внезапно появили се отникъде "случайни" обстоятелства. Или дочути "случайно" реплики, или "случайно" съм попаднала на мястото и във времето, за да науча нещо жизнено важно.



Елате си узнете лордот!!!

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано04.02.10 12:14



Не му викам случайност а късмет. Има го! При някои в повече, при други по-малко а при трети - хич.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 12:23



Нищо не е случайно в нашия свят.
И късметът е следствие от причини.
Знанието за причините и следствията започват от себепознанието.
Овладяването от човека на това знание е приоритетна задача за всеки един човек и в това е част от смисъла на живота ни на тази планета.

Всичко това се случва без да ни е нужно да знаем-така е замислено.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 12:24



Няма нищо случайно.

Естествено, не говоря за бог, съдба, фатум, карма, преплитания на чакрите и на червата.

Просто нищо не е случайно.


Редактирано от ABe на 04.02.10 12:26.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор esti ()
Публикувано04.02.10 12:29



Вероятно този пеперуден ефект се е случвал на всеки без дори да си е давал сметка за това.
За случайностите не знам.
Случайностите предполагат изненада, а аз рядко се изнанадвам от това, което ми се случва.
Познавам се добре ли (не е лъжа

), интуиция ли, кво....не знам.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: ABe]  
Автор вp. ()
Публикувано04.02.10 12:59



зависи от гледната точка.
има много сучайни неща, които се случват на случайни хора, които не са ги предизвикали, не са били причина тези неща да се случат, не са спомогнали с нищо да се случат.
например никой не те е питал дали да се родиш, или не.
от твоя гледна точка раждането ти е случайно, непреднамерено, непредвидено и непредизвикано от твоя страна, събитие.
с което списъкът на случайните, но (условно) положителни случки май се поизчерпа.
виж, отрицателните, те биха могли да бъдат много.
например качваш се във влак, а някой си е решил да заложи в него бомба, за да докаже, че едни политически идиотщини са по-идиотски от други, или защото машинистът спи с леля му, няма значение. по пътя бомбата гръмва, а ти пукваш.
вървиш си по улицата, а от небето профучава замръзнал самолетен кенеф и те прави на пихтия.
и т.н.
така би разсждавал един песимист.
от друга страна, всеки път, когато излезеш на улицата и не те тресне гръм, или авиационен кенеф, или падаща саксия, или тир - това са низ от случайности, условно щастливи случайности, които те спохождат всеки ден.
ако приемем условно, че в една секунда могат да ти се случат към 3 или дори малко повече случайни събития, това значи, че всяка година ти успяваш да избегнеш около деветдесет и пет милиона нещастни случайности.
което ти изобщо не си заемаш съзнанието да го предполагаш.
и хората са всъщност едни щастливи същества : )



Тема Предполагамнови [re: Duchessa]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.02.10 13:00



това с пеперудата е хиперболизирано. Не ми се вярва примерно като мръдне с крила пеперуда в Долна Волта и индексът НАСДАК да се качи. Твърде много събития има между пеперудата и борсата.



Един път ми се е случвало по такъв начин да си намеря много хубава работа. Минах през офиса на мои познати по съвсем друг повод - един от тях имаше имен ден И ми беше на път И имах малко свободно време И беше студено И просто изведнъж ми се прииска да ги видя, че отдавна не ги бях виждал И текущата ми работа беше хубава, но ненадейно беше тръгнала на сговняване ...
След поднасяне на поздравленията ми, моят познат каза "Мерси. А, търсиш ли работа?"



Тема Ти съвсем се отнесенови [re: вp.]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 13:08



ПРосто случайни случайности няма.

Човечеството нито го интересува да бърка толкова навътре в нещата, нито разполага с необходимия инструментариум за целта.

"Ама защо на мене точно ми се случва?!?!"

Щото ти се е случило! Стегни се и се заеми с ограничаване на щетите и последствията!




Тема Хаха! Едно време...нови [re: Phillip]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 13:27



тъкмо бях издал тестовете за изпитване по руски и английски за среден курс и мислех да се махам от даскалуването. Отиваме на вилата с жената за една седмица. Оу-у-убаче съм си забравил парите, че и документите вкъщи. И на другия ден на стоп се прибирам, за да си ги взема.

"Случайно" ме взе на стоп един познат от едно време от следването, друга специалност. "Случайно" се оказа, че прави преводаческа къща за други двама познати, собственици на новоучредена фирма, "случайно" минах през офиса им след почивката на вилата.

Съвсем случайно вече след шест месеца станах шеф на др. прев. агенция,а няколко г. по-късно и самостоятелна фирма направих, вследствие от тази среща.




Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор вp. ()
Публикувано04.02.10 13:46



ох, не знам за ефект на пеперудата, обаче мога да ти разкажа как варих боб


в семейството ми само майка ми беше боб-фен.
на мене никога не ми се е пореввал боб, не че ми е нещо противен като праз с яйца, или малеби, просто бобът и аз не сме имали общи неща и като така сме живели мирно, макар и не непременно съвместно.
само че един ден...
аз изобщо забелязвам, че като мисля за майка си...
както и да е. един ден реших, че искам да сготвя точно боб и нищо друго.
беше преди 3 седмици.
не знаех как се готви той на практика, което не е удивително предвид отношенията ни досега.
от опита ми с други неща и Живота като цяло имах на харддиска си data, че бобът, като същество съдържащо много протеини от една (вътрешна) страна и много целулоза във външната си люспеста страна, би трябвало да стане добре сготвен, на цели зърна, но с маслен и недрънкащ вкус, ако по време на термичната обработка не се пресекат белтъчините му, а люспите му трябва да бъдат добре сварени, за да се предотвратят тези... ъъъ... последствия, свързани с храносмилането.
в теоретичната си подготовка за извършване на операцията обърнах внимание и на създаването наподходяща Ph среда, като реших, че това може да се осъществи, ако първоначално варя боба само с лука, целината и моркофите и добавя домати, сол и ала-бала след като той уври добре.
за да не се пресече отвътре реших да го варя изцяло на мноооого бавен огън, както се готвят еврейски яйца (много са ми любими).
бобът стана за чудо и приказ!
с бекончета, с аромати, великолепен.
докато го опитвах се чудех как съм можела цял живот да не ям боб, когато казах на баща си, че ще имаме този ден боб, той се понамръщи, но си сипа още една порция. когато вечерта дойде дъщеря ми и й казах, че има боб, тя реагира все едно съм й казала, че има чай от нафта, но после и за свое учудване хапна и...
... и като минаха 3 седмици двамата в един глас казаха, че искат пак боб!
добреее.
подготвих аз всичко както предния път, захлупих тенджерата и я сложих на най-слабото на котлона, да се загрява бавничко и да се вари към 2 часа.
на масата чакаха останалите допълнителни неща, които щях да метна в тенджерата, да се варят през последния час, спретнатки в разни купички и бурканчета.
дам.
и като минаха два часа, се оказа, че съм проуснала да сложа в тенджерата боба : (
варила съм 2 часа (от след като завря, значи към 2 и половина) 1 нарязан морков, наситнена глава лук, шепа кубчета сушена целина, стрък чубрца и шепа листа от джоджен.
и 4 лъжици олио : (

...и после си поръчахме спешно пица.
и всички ми се смяха, като не виждам причина това да не продължи и сега




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.