Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема "Ефектът на пеперудата"...  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано04.02.10 12:09



Тука сите сме вече с достатъчно стаж в живота, та мисля, че е резонно да излюбопитствам:

Как мислите, доколко "ефектът на пеперудата" се намесва във вашата съдба? Случвало ли ви се е животът ви да се промени в един миг, на пръв поглед - благодарение на случайност? Мислите ли, че случайността в човешката съдба изобщо съществува?

Ще ви кажа как е при мен: най-решващите обрати на живота ми са ставали в един миг, на пръв поглед - под влияние на внезапно появили се отникъде "случайни" обстоятелства. Или дочути "случайно" реплики, или "случайно" съм попаднала на мястото и във времето, за да науча нещо жизнено важно.



Елате си узнете лордот!!!

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано04.02.10 12:14



Не му викам случайност а късмет. Има го! При някои в повече, при други по-малко а при трети - хич.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 12:23



Нищо не е случайно в нашия свят.
И късметът е следствие от причини.
Знанието за причините и следствията започват от себепознанието.
Овладяването от човека на това знание е приоритетна задача за всеки един човек и в това е част от смисъла на живота ни на тази планета.

Всичко това се случва без да ни е нужно да знаем-така е замислено.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 12:24



Няма нищо случайно.

Естествено, не говоря за бог, съдба, фатум, карма, преплитания на чакрите и на червата.

Просто нищо не е случайно.


Редактирано от ABe на 04.02.10 12:26.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор esti ()
Публикувано04.02.10 12:29



Вероятно този пеперуден ефект се е случвал на всеки без дори да си е давал сметка за това.
За случайностите не знам.
Случайностите предполагат изненада, а аз рядко се изнанадвам от това, което ми се случва.
Познавам се добре ли (не е лъжа

), интуиция ли, кво....не знам.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: ABe]  
Автор вp. ()
Публикувано04.02.10 12:59



зависи от гледната точка.
има много сучайни неща, които се случват на случайни хора, които не са ги предизвикали, не са били причина тези неща да се случат, не са спомогнали с нищо да се случат.
например никой не те е питал дали да се родиш, или не.
от твоя гледна точка раждането ти е случайно, непреднамерено, непредвидено и непредизвикано от твоя страна, събитие.
с което списъкът на случайните, но (условно) положителни случки май се поизчерпа.
виж, отрицателните, те биха могли да бъдат много.
например качваш се във влак, а някой си е решил да заложи в него бомба, за да докаже, че едни политически идиотщини са по-идиотски от други, или защото машинистът спи с леля му, няма значение. по пътя бомбата гръмва, а ти пукваш.
вървиш си по улицата, а от небето профучава замръзнал самолетен кенеф и те прави на пихтия.
и т.н.
така би разсждавал един песимист.
от друга страна, всеки път, когато излезеш на улицата и не те тресне гръм, или авиационен кенеф, или падаща саксия, или тир - това са низ от случайности, условно щастливи случайности, които те спохождат всеки ден.
ако приемем условно, че в една секунда могат да ти се случат към 3 или дори малко повече случайни събития, това значи, че всяка година ти успяваш да избегнеш около деветдесет и пет милиона нещастни случайности.
което ти изобщо не си заемаш съзнанието да го предполагаш.
и хората са всъщност едни щастливи същества : )



Тема Предполагамнови [re: Duchessa]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.02.10 13:00



това с пеперудата е хиперболизирано. Не ми се вярва примерно като мръдне с крила пеперуда в Долна Волта и индексът НАСДАК да се качи. Твърде много събития има между пеперудата и борсата.



Един път ми се е случвало по такъв начин да си намеря много хубава работа. Минах през офиса на мои познати по съвсем друг повод - един от тях имаше имен ден И ми беше на път И имах малко свободно време И беше студено И просто изведнъж ми се прииска да ги видя, че отдавна не ги бях виждал И текущата ми работа беше хубава, но ненадейно беше тръгнала на сговняване ...
След поднасяне на поздравленията ми, моят познат каза "Мерси. А, търсиш ли работа?"



Тема Ти съвсем се отнесенови [re: вp.]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 13:08



ПРосто случайни случайности няма.

Човечеството нито го интересува да бърка толкова навътре в нещата, нито разполага с необходимия инструментариум за целта.

"Ама защо на мене точно ми се случва?!?!"

Щото ти се е случило! Стегни се и се заеми с ограничаване на щетите и последствията!




Тема Хаха! Едно време...нови [re: Phillip]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 13:27



тъкмо бях издал тестовете за изпитване по руски и английски за среден курс и мислех да се махам от даскалуването. Отиваме на вилата с жената за една седмица. Оу-у-убаче съм си забравил парите, че и документите вкъщи. И на другия ден на стоп се прибирам, за да си ги взема.

"Случайно" ме взе на стоп един познат от едно време от следването, друга специалност. "Случайно" се оказа, че прави преводаческа къща за други двама познати, собственици на новоучредена фирма, "случайно" минах през офиса им след почивката на вилата.

Съвсем случайно вече след шест месеца станах шеф на др. прев. агенция,а няколко г. по-късно и самостоятелна фирма направих, вследствие от тази среща.




Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор вp. ()
Публикувано04.02.10 13:46



ох, не знам за ефект на пеперудата, обаче мога да ти разкажа как варих боб


в семейството ми само майка ми беше боб-фен.
на мене никога не ми се е пореввал боб, не че ми е нещо противен като праз с яйца, или малеби, просто бобът и аз не сме имали общи неща и като така сме живели мирно, макар и не непременно съвместно.
само че един ден...
аз изобщо забелязвам, че като мисля за майка си...
както и да е. един ден реших, че искам да сготвя точно боб и нищо друго.
беше преди 3 седмици.
не знаех как се готви той на практика, което не е удивително предвид отношенията ни досега.
от опита ми с други неща и Живота като цяло имах на харддиска си data, че бобът, като същество съдържащо много протеини от една (вътрешна) страна и много целулоза във външната си люспеста страна, би трябвало да стане добре сготвен, на цели зърна, но с маслен и недрънкащ вкус, ако по време на термичната обработка не се пресекат белтъчините му, а люспите му трябва да бъдат добре сварени, за да се предотвратят тези... ъъъ... последствия, свързани с храносмилането.
в теоретичната си подготовка за извършване на операцията обърнах внимание и на създаването наподходяща Ph среда, като реших, че това може да се осъществи, ако първоначално варя боба само с лука, целината и моркофите и добавя домати, сол и ала-бала след като той уври добре.
за да не се пресече отвътре реших да го варя изцяло на мноооого бавен огън, както се готвят еврейски яйца (много са ми любими).
бобът стана за чудо и приказ!
с бекончета, с аромати, великолепен.
докато го опитвах се чудех как съм можела цял живот да не ям боб, когато казах на баща си, че ще имаме този ден боб, той се понамръщи, но си сипа още една порция. когато вечерта дойде дъщеря ми и й казах, че има боб, тя реагира все едно съм й казала, че има чай от нафта, но после и за свое учудване хапна и...
... и като минаха 3 седмици двамата в един глас казаха, че искат пак боб!
добреее.
подготвих аз всичко както предния път, захлупих тенджерата и я сложих на най-слабото на котлона, да се загрява бавничко и да се вари към 2 часа.
на масата чакаха останалите допълнителни неща, които щях да метна в тенджерата, да се варят през последния час, спретнатки в разни купички и бурканчета.
дам.
и като минаха два часа, се оказа, че съм проуснала да сложа в тенджерата боба : (
варила съм 2 часа (от след като завря, значи към 2 и половина) 1 нарязан морков, наситнена глава лук, шепа кубчета сушена целина, стрък чубрца и шепа листа от джоджен.
и 4 лъжици олио : (

...и после си поръчахме спешно пица.
и всички ми се смяха, като не виждам причина това да не продължи и сега



Тема Re: а ти сигурен ли си, че цялата тази речнови [re: ABe]  
Автор вp. ()
Публикувано04.02.10 13:50



особено заглавието й, още по-особено тонът й, са в отговор на мнението ми?

случайни случайности има.
колкото щеш.
макар че има и други, които може и да не щеш





Тема Става. Може би само без последното.нови [re: ABe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.02.10 13:51



Дето си правил собствена фирма с твое нарочно действие. Опорочава се така дефинирания "ефект на пеперудата" - тя да си пърха с крилца, а ти само да си седиш и да гледаш как нещата се нареждат прекрасно от само нея си (пеперудата).





Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 14:06



Много преди сега съм разговарял с извънземните /нематериалните/ за "случайностите" които ни се случват.
Те твърдят, че в техния свят хиляди същества са свързани с нас земните същества и си взаимодействаме помежду си....от което в общи линии се получават"случайностите".
Ние хората нямаме знание за тези взаимодействия и заради това не познаваме "Ефектът на пеперудата".
Знанието за "Ефектът на пеперудата" умишлено е скрит за повечето от нас за да не можем да му влияем със знанието си, по причина , че все още не се владеем, не владеем страстите си.
Не трябва да се пуска свободен абориген в атомна подводница.



Иначе, част от "случайностите" може и има и като се замислят като случки само във време 24 часа.
Създадената "случайност" и реакцията ни към нея са предвидена с цел, но цялостното наше реагиране в конкретни случаи не може да бъде 100% предвидено и само в това е свободната ни воля на човешки същества.
А разликите от предвиденото на реакциите ни, веднага се анализира от много, свързани с нас невидими същества, а друга част от същества планира следващите ни "случайности" . Така в мигновени, 24 часови, месечни, годишни и целоживотни планирания и взаимодействия.
Животът ни е много по- сложен отколкото ние си мислим за него, отговорността ни и към самите себе си е също много голяма.
Темата е обширна, но заключението ми е, че жестока справедливост управлява света.



Тема Re: Става. Може би само без последното.нови [re: Phillip]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 14:08



Няма как да стоя без да действам, много лесно съм управляем, глад, пари, секс, власт, слава, алчност-зависимости, страсти и невежество.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор Aлerpa*Дивaчe (2Х1)
Публикувано04.02.10 14:13



Когато усетиш, че има повечко случайности, търси закономерност. В даден момент доста неща ни се струват "случайни", след време разбираме, че са вследствие. Тази тема съм я нищила много за моя скромен уж, но в същото време буен, изпъстрен с много превратности живот. Низ от случайности си казвах едно време. Напоследък разговарямм близките си по темата и разбирам-НИЩО НЕ Е БИЛО СЛУЧАЙНО.




Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: ABe]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано04.02.10 14:15



ти и аз сме доказателството, че въпреки диаметрално противоположните ни мнения и схващания за много неща, хората могат да се разбират







Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор kotarak_a (познат)
Публикувано04.02.10 14:16



Преди 18-тина години си бях уредила чрез приятелка страхотна работа и напуснар старата по своя воля. Почти беше уредено да започна.
По същото това време много се страхувах да не проимам второ дете и взимах противозачатъчни таблетки. Обаче въпреки таблетките се оказах бременна. В това време трябваше да започна онази прекрасна работа, но така и не я започнах заради бременността и живота ми пое в друга посока. /бях без работа и бременна, без майчински пари, беше 1990 и т.н./А освен това още във втория месец на тази бременност катастрофирахме тежко с колата, но на бебето нищо му нямаше.
Това е може би най-хубавата случайност в живота ми, въпреки че тогава не ми се струваше така. Дори, за мой срам замислях да махна бебето.





Тема Натрупването на...нови [re: Phillip]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 14:16



разни слечки, условно наречени "случайности", води до неизбежен личен избор. И това го има във философията.
Това даже и ПЪТник може да потвърди.




Редактирано от ABe на 04.02.10 14:47.



Тема В никъф слючайнови [re: вp.]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 14:19



не съм сигурен.

Просто разПишлявах по въпроса.



Допълнение: Едно време на изпита по философия точно ми се падна като първи въпрос "Закономерност и случайност в МЛ философия."

Чутирсе минути спорих с гадния доцент ли бе или професор, да се таковам в махмурлука. Така и не стигнахме до втория въпрос, но ми писа четворка.

Просто обвиних МЛ философията в липса на инструментариум и желание за развиването му.
Това не беше важен за мен изпит, можех да си позволя тази четворка без да изгубя стипендията.




Редактирано от ABe на 04.02.10 14:34.



Тема "Неизбежен избор"!?нови [re: ABe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.02.10 14:23



Нещо надушвам противоречие. Как така да е бил неизбежен!? Пропуснал си факта, че някой ти е опрял пистолет да направиш този избор ли?






Тема О, не-е-е!нови [re: Phillip]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 14:27



Нали всяко си нещо търпи развитие. И в това си р-тие стига до разни дилеми, трилеми, квадрилеми. Това е неизбежността.

Пистолетът в слепоочието най-често е регрес.






Тема Re: Натрупването на...нови [re: ABe]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 14:31



Потвръждавам, това е целта на "случайността" и тя РАБОТИ за принципа по който е била създадена.



Тема ...или "Плевенска трагедия"нови [re: Duchessa]  
Автор диoниc (сабазий)
Публикувано04.02.10 14:33



..има и такъв вариант на ефекта на пеперудата, плевенска трагедия...

напълно реални са и ги има по всички краища на света

...излиза човек от къщи и му пада тухла на главата
наблюдаващият пита: какво е това, провидение, съдба, предопределение или нещо друго?

отговор: това е тухла, паднала върху човешка глава

And the Mouse Police Never Sleeps.



Тема Re: "Неизбежен избор"!?нови [re: Phillip]  
Автор esti ()
Публикувано04.02.10 14:34



Може пък всеки избор да е неизбежен, щом се е стигнало до необходимостта да се направи...
Щото "имам избор и мога да го направя, когато си поискам" е по-скоро мантра някаква.
Дали изобщо имаме някакъв избор или само си мислим, че имаме, ех....





Тема Абе, Пътник! Да не съм...нови [re: ПЪTниk]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 14:52



държал изпита по философия при теб?! Я си признай!




Тема В Свищовнови [re: ABe]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 15:20



ли си завършил?
Трябваше вече да си милионер.





Тема Или поп-фолк звезда.нови [re: ПЪTниk]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.02.10 15:21







Тема И много контакти требенови [re: Phillip]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 15:31







Тема Де да зная...нови [re: tartarianeyes]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 15:38



От мнението ти не личи в какво сме диаметрално противоположни




Тема Re: Де да зная...нови [re: ABe]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 15:45



В сигнатурите



Тема Re: "Неизбежен избор"!?нови [re: esti]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 15:45



Човек винаги има избор. Дали ще го направи или ще се скатае... все тая.

Наси си последствията.




Тема Re: "Неизбежен избор"!?нови [re: ABe]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 15:47



Освен ако не му се ходи до тоалетната.





Тема Re: "Неизбежен избор"!?нови [re: ПЪTниk]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 15:51



Която е заета в момента.




Тема За свободния изборнови [re: ABe]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 15:55



справки при Софка





Тема Не, в Свищов...нови [re: ПЪTниk]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 15:56



държах представителство към две години. Оказа се нерентабилно.




Тема Re: "Неизбежен избор"!?нови [re: ABe]  
Автор esti ()
Публикувано04.02.10 15:59



Човек винаги има избор

Сега, ако ни е достатъчно скучно и имаме време за задълбаване в мистичното, можем директно да полетим в посока предопределеност и философски да се запитаме "а дали е наш този избор.."





Тема Re: ooooopsнови [re: ABe]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано04.02.10 16:15



и не съм написала

бог, съдба, фатум, карма - много пъти си казвал, че не вярваш в тези неща.

а аз вярвам





Тема Re: "Неизбежен избор"!?нови [re: esti]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано04.02.10 16:19



наш е, наш е.

създадени сме със свободна воля и право на избор.....







Тема Предполагамнови [re: ABe]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 16:29



в същите дейности както те зная от тук?
Ако е така конкурентната машина те е изхвърлила.



Тема Хубаво. Няма да...нови [re: tartarianeyes]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 17:35



влизаме в битка по въпроса.

Ти си готин човек и аз те обичам. Нищо, че вярваш в съдба, бог, фатум, карма и преплитане на мозъчните черва.

Това е modus operandi, който на теб върши работа с висока успеваемост в резултатите.

Затваряме спора и се черпим по чашка. Наздраве!

Целувам те и лека вечер!






Тема Да, местният...нови [re: ПЪTниk]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 17:38



"ръководител" на офиса ми нямаше достатъчно връзки. Случва се.


Редактирано от ABe на 04.02.10 17:42.



Тема Re: Хубаво. Няма да...нови [re: ABe]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано04.02.10 17:54



и аз си те обичам, невернико

наздраве и целувка







Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор Гeвpek (вкусен и топъл)
Публикувано04.02.10 17:57



Ефектът на пеперудата е теория, според която дори полъхът от крилете на пеперуда в Ню Йорк може да бъде почувстван като тайфун в Япония (всяко нещо води до друго)

Любопитна формулировка за вселенска взаимозависимост, математици не биха се съгласили... ефектите заглъхват, стават безкрайно (пренебрежимо) малки дори при пряка връзка. Да не говорим за фалшиви корелации от типа на това, че като кихна - ще духна Слънцето и ще вземе да угасне ;-))

А бе, дето викат - спрете Земята, искам да сляза...



Тема Re: Хубаво. Няма да...нови [re: tartarianeyes]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 20:12



Цунк!

[url=http://leofreesoft.com/blabla/glossary.jpg}РЕЧН. НА СЪКР. В БЪЛГ. ЕЗ.{/url}\]

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: вp.]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано04.02.10 21:08



от твоя гледна точка раждането ти е случайно, непреднамерено, непредвидено и непредизвикано от твоя страна, събитие.

Не е случайно! Знаеш ли колко много бяхме и как съм плувал за да стигна пръв? Като се обърнех назад, гледах целия китайски народ как се мъчи да ме настигне и надмине. Стотици милиони! Представяш ли си какъв юруш беше, а? Целият бях вир вода. Накрая успях! Егати през какви препятствия минах. Да не ти разправям подробности. А па след това какви метаморфози претърпях! Сега като се погледна не мога да се позная.


А тогава...какъв напЕт сперматозоид бях!
То и сега си личи де.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Oптимиcт]  
Автор esti ()
Публикувано04.02.10 21:14







Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: вp.]  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано04.02.10 22:21



Имаше една книга Големите катастрофи на века/по памет заглавието/ и там се описваше с подробности потъването на Титаник, експлозията в Халифакс,падането на влак в пропаст в Мексико и др.
Поредица от случайности се сочеше като причина за случването им.
За падането на влака си спомням, че беше разказано как някакво семейство закъсняло и наместо в нормален вагон, го настанили върху бали в един от последните вагони.Те недоволствали, поради този факт, но именно техния вагон и балите,които убили удара, всъщност ги спасили при свличането на влака.

Чудаците украсяват света!


Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: вp.]  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано04.02.10 22:31




А на мен ми се е случвало да не включа печката , а да чакам два часа некъде си и после учудено да пипам студената тенджера.

Чудаците украсяват света!

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: вp.]  
Автор Aycлaндep ()
Публикувано04.02.10 22:42



съм проуснала да сложа в тенджерата боба
------------------------------------------





Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: esti]  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано04.02.10 22:44



Абе... бай бабо!


Животът е пълен с изненади и обрати, но в това се състои и чара му.
И една жена , Ести, никога не може да бъде сигурна , че се познава напълно.
Ще се появи нов колега, ще ти намигне и си запеперудила неусетно почти.

Чудаците украсяват света!

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.02.10 22:46



По-скоро животът ми е последователност от нарочности.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: sofka]  
Автор esti ()
Публикувано04.02.10 22:49



И една жена , Ести, никога не може да бъде сигурна , че се познава напълно

Не знам за тая жена, но аз доста добре се познавам.



Ще се появи нов колега, ще ти намигне и си запеперудила неусетно почти.

Е? Реакцията ти защо трябва да е непременно изненадваща?

Абе... бай бабо!

Това не разбрах в каква връзка...



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: esti]  
Автор sofka (чудачка)
Публикувано04.02.10 23:05



Бай бабо да не те стига изненада изневиделица.


Е? Реакцията ти защо трябва да е непременно изненадваща?
Ами пеперуденето не е типично състояние и мисля, че изненадва уверените в себе си, като разклаща устоите им.

Чудаците украсяват света!

Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: sofka]  
Автор esti ()
Публикувано04.02.10 23:20



Май имаме шум по трасето, а ме мързи да се обяснявам пространствено сега.
Друг път....





Тема Анджък!нови [re: Гeвpek]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано05.02.10 11:06



Ама, ся, ... няма да се караме с инакомислещите, нали?!

Лек ден!





Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор Бaeтo (уйчо)
Публикувано05.02.10 15:15



Няма случайни неща.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано05.02.10 22:59



Уверена съм в съществуването на "ефекта на пеперудата". Убедена съм , че няма случайности.
Някак си ми се струва закономерно и логично, вдъхва ми спокойствие.
И какво от това?! Това не ме спира да съжалявам за минали неща, за да се ядосвам и да кроя смели планове и да продължавам да съм невнимателна.
Невнимателна по-често в мислите, по- рядко в думите и постъпките.
Усещам, че всяка мисъл, дума или постъпка са като снежинки, които се трупат и в един миг се изсипват като лавина.
С времето успявам да видя повече взаимовръзки на случайните случайности, но продължавам да се чувствам изгубена - като в лабиринт се въртя за някои неща и не мога да ги разбера.
Все пак имаме възможност- да се научим.

Мисля си, че ти си силна жена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.