Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 25.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: а ти сигурен ли си, че цялата тази речнови [re: ABe]  
Автор вp. ()
Публикувано04.02.10 13:50



особено заглавието й, още по-особено тонът й, са в отговор на мнението ми?

случайни случайности има.
колкото щеш.
макар че има и други, които може и да не щеш





Тема Става. Може би само без последното.нови [re: ABe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.02.10 13:51



Дето си правил собствена фирма с твое нарочно действие. Опорочава се така дефинирания "ефект на пеперудата" - тя да си пърха с крилца, а ти само да си седиш и да гледаш как нещата се нареждат прекрасно от само нея си (пеперудата).





Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 14:06



Много преди сега съм разговарял с извънземните /нематериалните/ за "случайностите" които ни се случват.
Те твърдят, че в техния свят хиляди същества са свързани с нас земните същества и си взаимодействаме помежду си....от което в общи линии се получават"случайностите".
Ние хората нямаме знание за тези взаимодействия и заради това не познаваме "Ефектът на пеперудата".
Знанието за "Ефектът на пеперудата" умишлено е скрит за повечето от нас за да не можем да му влияем със знанието си, по причина , че все още не се владеем, не владеем страстите си.
Не трябва да се пуска свободен абориген в атомна подводница.



Иначе, част от "случайностите" може и има и като се замислят като случки само във време 24 часа.
Създадената "случайност" и реакцията ни към нея са предвидена с цел, но цялостното наше реагиране в конкретни случаи не може да бъде 100% предвидено и само в това е свободната ни воля на човешки същества.
А разликите от предвиденото на реакциите ни, веднага се анализира от много, свързани с нас невидими същества, а друга част от същества планира следващите ни "случайности" . Така в мигновени, 24 часови, месечни, годишни и целоживотни планирания и взаимодействия.
Животът ни е много по- сложен отколкото ние си мислим за него, отговорността ни и към самите себе си е също много голяма.
Темата е обширна, но заключението ми е, че жестока справедливост управлява света.



Тема Re: Става. Може би само без последното.нови [re: Phillip]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.02.10 14:08



Няма как да стоя без да действам, много лесно съм управляем, глад, пари, секс, власт, слава, алчност-зависимости, страсти и невежество.



Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор Aлerpa*Дивaчe (2Х1)
Публикувано04.02.10 14:13



Когато усетиш, че има повечко случайности, търси закономерност. В даден момент доста неща ни се струват "случайни", след време разбираме, че са вследствие. Тази тема съм я нищила много за моя скромен уж, но в същото време буен, изпъстрен с много превратности живот. Низ от случайности си казвах едно време. Напоследък разговарямм близките си по темата и разбирам-НИЩО НЕ Е БИЛО СЛУЧАЙНО.




Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: ABe]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано04.02.10 14:15



ти и аз сме доказателството, че въпреки диаметрално противоположните ни мнения и схващания за много неща, хората могат да се разбират







Тема Re: "Ефектът на пеперудата"...нови [re: Duchessa]  
Автор kotarak_a (познат)
Публикувано04.02.10 14:16



Преди 18-тина години си бях уредила чрез приятелка страхотна работа и напуснар старата по своя воля. Почти беше уредено да започна.
По същото това време много се страхувах да не проимам второ дете и взимах противозачатъчни таблетки. Обаче въпреки таблетките се оказах бременна. В това време трябваше да започна онази прекрасна работа, но така и не я започнах заради бременността и живота ми пое в друга посока. /бях без работа и бременна, без майчински пари, беше 1990 и т.н./А освен това още във втория месец на тази бременност катастрофирахме тежко с колата, но на бебето нищо му нямаше.
Това е може би най-хубавата случайност в живота ми, въпреки че тогава не ми се струваше така. Дори, за мой срам замислях да махна бебето.





Тема Натрупването на...нови [re: Phillip]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 14:16



разни слечки, условно наречени "случайности", води до неизбежен личен избор. И това го има във философията.
Това даже и ПЪТник може да потвърди.




Редактирано от ABe на 04.02.10 14:47.



Тема В никъф слючайнови [re: вp.]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.02.10 14:19



не съм сигурен.

Просто разПишлявах по въпроса.



Допълнение: Едно време на изпита по философия точно ми се падна като първи въпрос "Закономерност и случайност в МЛ философия."

Чутирсе минути спорих с гадния доцент ли бе или професор, да се таковам в махмурлука. Така и не стигнахме до втория въпрос, но ми писа четворка.

Просто обвиних МЛ философията в липса на инструментариум и желание за развиването му.
Това не беше важен за мен изпит, можех да си позволя тази четворка без да изгубя стипендията.




Редактирано от ABe на 04.02.10 14:34.



Тема "Неизбежен избор"!?нови [re: ABe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано04.02.10 14:23



Нещо надушвам противоречие. Как така да е бил неизбежен!? Пропуснал си факта, че някой ти е опрял пистолет да направиш този избор ли?







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.