Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 05.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Трафикът в Софиянови  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано28.01.10 10:36



Това е просто някаква си тема. Както винаги, ще я разбъчкаме отвсякъде.

Да започнем с трафика в тъпата ни столица. След Нова година той рязко намаля. Говоря за този от Младостите и Дружбите към центъра и обратно. Кризата вече е ударила безмилостно, пък и много хора си зазимяват колите и въобще или много рядко ги карат през зимата...

За района на Младостите се наблюдаваше още през есента, де. Метрото наистина свали много коли от плещите на улиците ни. А по-миналата есен карането по София беше най-големия ад, който съм виждал.

Всичко това са лични наблюдения, не съм виждал някакви статистики по въпроса. То... кой ли и да ги направи?

Не зная, например, какво е положението с трафика от/за Люлин и Обеля... Който има наблюдения да си каже.




Тема Re: Трафикът в Софиянови [re: ABe]  
Автор Лил ()
Публикувано28.01.10 11:08



Определено има подобрение. И аз го усетих, въпреки че не пътувам покрай линиите на метрото, оказва влияние и другаде явно.



Тема Re: Трафикът в Софиянови [re: ABe]  
Автор RUMlR (Стар Боляр)
Публикувано28.01.10 11:11



Мога да ти кажа за трафика Перник-София.
Забелязвам същото. Пътувам всеки ден и ми прави впечатление след нова година намаля значително. Шофира се по-спокойно.
Причините са май точно такива - кризата и студа.

А тия мойте градски - Титаните сравнително добре чистят София.



Тема Мда, и много се...нови [re: Лил]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано28.01.10 11:11



радвам, защото това ми осигурява още по половин час сън на денонощие.

Не че темата е за това, но да те питам... Ако ползваш програма за правене на субтитри, коя е тя?

Че съм се навил да правя титри на филми за торентите, отвратен от качеството на предлаганите преводи.




Редактирано от ABe на 28.01.10 11:16.



Тема Ми, Румире...нови [re: RUMlR]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано28.01.10 11:15



кризата е навсякъде, студът също. Ей го, даже и при ПЪТника е отишъл в зверски размери...

Твойте Титани не ги обичам. В скандал съм с тях. Махнаха специалните кофи за платсмасови и метални отпадъци и другите за стъкло от квартала ми. Това е много груба грешка.

Сега ги натискам чрез общината да върнат кофите за разделно хвърляне на боклука.

По твоята тема изчислих, че ще трябва да се пенсионирам през 2035 г. Ако дотогава не вдигнат пенсионната възраст до 75 г., например.




Редактирано от ABe на 28.01.10 11:20.



Тема Re: Мда, и много се...нови [re: ABe]  
Автор Лил ()
Публикувано28.01.10 11:48



не съм се занимавала със субтитри, съжалявам.
Най-логичното е да се работи върху английския .srt файл според мен. Английските стубтитри за англоезични филми се появяват в сайтовете за субтитри почти веднага с излизането на филма. Предназначени са явно за нечуващи добре и ще трябва да се изтрият разни knocking on the door, ring, noise.



Тема Re: Трафикът в Софиянови [re: ABe]  
Автор kotarak_a (познат)
Публикувано28.01.10 11:53



Да. А например на някои пътуващи по посоките Младостите и Дружбите към центъра и обратно са им повредени колите. Като на мен.





Тема Re: Ми, Румире...нови [re: ABe]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано28.01.10 12:04



"кризата е навсякъде, студът също. Ей го, даже и при ПЪТника е отишъл в зверски размери... "

Не, не е все още в зверски размери.
Зверските размери предстоят.





Тема А за руските...нови [re: Лил]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано28.01.10 12:12



филми има ли руски титри?

Че английски филми всеки превежда, има и много добри преводи и преводачи, но за руските филми си е жива закъсия за преводачи.




Тема Ми, да те...нови [re: kotarak_a]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано28.01.10 12:16



пратя при моите техници, които обслужваха старите ни коли - поредните наши и на сина? Сега сме в гаранция, но те продължават да са си на същото място в Дружба и са си все толкова добри, весели и с тънки цени.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.