Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 05.07.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема (Не)Поносимото различиенови  
Автор диoниc (сабазий)
Публикувано03.01.10 23:59



Единственото (относително) поносимо различие, за което се сещам, е междуполовото...В него е заложен мощен конфликт, но той се тушира от простичкия факт, че - тя има нужда от сперма, а той има нужда да бъде избран за донор...

Извън това конфликтът избухва рано или късно...

Въпросът ми е - възможно ли е да живеем безконфликтно?

Ясно е, че сме различни.

And the Mouse Police Never Sleeps.



Тема Re: (Не)Поносимото различиенови [re: диoниc]  
Автор Дядo ()
Публикувано04.01.10 00:02



Няма начин.
При броя на различията, броя и променливостта на желанията и заложения у човека естествен егоизъм, не може без конфликти.

Друг е въпросът, че колкото по-малки са различията и по-интелигентни опонентите, толкова по-малко и с по-ниска амплитуда са конфликтите.

ПП Освен това конфликтите са полезни. Когато с женичката спорим как да се направи нещо, аз обикновено упорствам за моя си вариант, който съм мислил с часове или дни, а тя оспорва в рамките на минута. След като се успокоя и обмисля доводите й, в приблизително половината случаи се оказва, че нейното решение е по-добро, нищо, че е интуитивно.

Редактирано от Дядo на 04.01.10 00:05.



Тема Re: (Не)Поносимото различиенови [re: диoниc]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано04.01.10 00:03



може..
стига всички - да са сити;)



Тема Re: (Не)Поносимото различиенови [re: NUT]  
Автор Дядo ()
Публикувано04.01.10 00:07



Не стига. Ако всички са сити, на един ще му се спи, на друг ще му се разхожда, на трети ще му се прави секс, на четвърти ще му се гледа телевизия ...

Ако са зависими един от друг, базата за конфликт е готова.

По принцип между напълно независими индивиди изобщо няма база за конфликт, така че явно става дума за зависимите.



Тема Re: (Не)Поносимото различиенови [re: NUT]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.01.10 00:11



дионис казва че е нуждата задържа конфликтите, а ти казваш че наситата задържа конфликтите.
Аз съм на мнението че пренасищането поражда конфликтите,
а любовта покрива всички грешки и тушира всякакви конфликти.
Уточнявам че секса не е любов, а страст!



Тема Re: (Не)Поносимото различиенови [re: Дядo]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано04.01.10 00:12



поредната порция - неадекватност!
ти си "нанкай" - и нема начин;) да ми пречкаш..поне да те заместя(колкото и да ми е противно)





Тема А тук?нови [re: Дядo]  
Автор диoниc (сабазий)
Публикувано04.01.10 00:14



Как тук разбираме колко сме различни и как зависим един от друг? Тя с какво е зависима от него и той от нея..или той-той, тя-тя...

И като се стигне до неизбежния конфликт, с какво той ни е полезен? Питам, защото аз не виждам полза, та да знам да слагам ли очила...

And the Mouse Police Never Sleeps.



Тема Re: (Не)Поносимото различиенови [re: NUT]  
Автор Дядo ()
Публикувано04.01.10 00:14



Аде бе! Аз ако искам да спя, а ти се натискаш да те чукам, ей ти го конфликта, щото може да си приказваш глупости, ама ей тъй на мъж "сега го искам, веднага го искам" тц - не работи.



Тема Re: (Не)Поносимото различиенови [re: ПЪTниk]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано04.01.10 00:16



въобще не намесвам - величия;) като любов и страст!
те са друг - живот:)



Тема Добре го казанови [re: ПЪTниk]  
Автор диoниc (сабазий)
Публикувано04.01.10 00:17



Следователно не се любим помежду си хората (или имаше предвид ОНАЗИ любов)

And the Mouse Police Never Sleeps.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.