Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 21.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: общество за взаимно възхищениенови [re: ABe]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано23.09.09 13:23



После закупили от руснаците две дузини такива двигатели за изстрелване на най-големите си ракети...

Не са закупили две дузини. НАСА няма толкова пари наведнаж. Купуват един по един, когато им трябват.
Американците не могат да монтират повече от пет двигателя на степен. Имали са товари, които с петте двигателя не биха могли да вдигнат. С един руски обаче успяват.

Руснаците са царе на сплавите. Американците нямат сплав, която да издържи налягането в горивната камера на ракета тип руска. И е почти невъзможно да се изчисли. Може само чрез проба-грешка. Руснаците имаха много проблеми докато си урдурдисат сплавта. Не малко двигатели им изгърмяха още на земята, при пуск.

В съревнованието кой пръв на луната, руснаците са правели сметка да правят меко кацане на луната с цялата ракета. За да стане обаче, мислили са ракетата им да има монтирани 36 двигателя. Представи си диаметъра на ракетата и колко гориво трябва да носи. Това е което ги бави. След губене на съревнованието политбюро нарежда всичко направено до тогава да бъде унищожено и претопено. Шефа на ракетната програма обаче дава вид, че се съгласява, но не унищожава моторите. Държи ги тайно на склад, някъде в дън гори тилилейски. В последствие американците купуват точно от тези мотори, след като ги пробват на техен терен, но пазени от руски гардове и учени.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: общество за взаимно възхищениенови [re: Oптимиcт]  
Автор Aycлaндep (член)
Публикувано23.09.09 14:04



Това се знае от много отдавна.
-----------------------------------------

знае се, ама не се знае от онези, които трябва да знаят - обикновените граждани. имам симпатия към тях, защото са безащитни. не можеш да си представиш. био-ефектите при целенасочената обработка на човека с микровълнова радиация и инфразвук са убийствени. спомни си какво каза ловел - they tried to erase my memory - опитаха се да ми заличат паметта.

на практика, задавили са мозъка му с невротрансмитери - един от ефектите на пулсираните микровълни. задавен като карбуратор. особено, избирателното внимание, холинергичната система - която контролира дейностите, които зависят от избирателното внимание - и която е основен компонент на съзнанието, на паметта. човек зомбясва. в източния блок ескспериментите са били зверски - затворници, дисиденти, психиатрични пациенти, неблагонадеждни.

(републиката не е по назад в тази област - не си мисли)



Тема То не беше ли...нови [re: Oптимиcт]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано23.09.09 15:18



горе-далу същото и за европейската космическа програма, която изстрелва ракетите си от плаващи в океана стартови площадки?

Супер конспирация, последното денонощие преди старта само руски спецове подготвят двигателите и т.н. Вкл. наоколо се мотат звездочели подводници, готови да унищожат и стартовата площадка, и неизстреляната ракета, ако има някакъв пробив и изтичане на информация...

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.


Тема Re: общество за взаимно възхищениенови [re: Aycлaндep]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано23.09.09 17:38



(републиката не е по назад в тази област - не си мисли)

Изобщо не си мисля.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: общество за взаимно възхищениенови [re: Oптимиcт]  
Автор Aycлaндep (член)
Публикувано24.09.09 09:55



безразличието не е философия. готви се за паноптикум.


Brain Scrambling With Electromagnetism




Jose Delgado And His Bull Story - Humans Are Next In Line




Russian Dog Experiment - Living without a body!





Тема Re: общество за взаимно възхищениенови [re: Aycлaндep]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано24.09.09 18:42



Ти се готви. За мен е късно вече.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: общество за взаимно възхищениенови [re: Oптимиcт]  
Автор Aycлaндep (член)
Публикувано24.09.09 23:46



аре, стига си се правил на прострелян. какво значи "късно"? късно за какво? по-добре късно отколкото никога. с малко късмет, ще изкараш още 20-30 години, средностатистически, като всички други. някои и толкова не живеят. ще научиш още малко.





Тема Re: САЩ се отказват от противоракетна отбрананови [re: Гeвpek]  
Автор GreenLight (unsatiable)
Публикувано25.09.09 17:00



Геврек, и аз на едно място взех да коментирам тая работа, пък те всички ми викат Бе каква информация имаш- викат- та си тръгнал да разсъждаваш? Аз понеже нали им викам че помня Горбачов(щот съм старо копеле и помня, риш) Горбачов беше голяма звезда. Ала Обама. Всички в него се кълняха. 100 пробива направи. Ма Рейкявик, ма нам кво си. Тачър само дето не се омъжи за него. Айма накрая рублата риш за кенеф папир, а СССР нет. Сега долара се клати, Обама е звезда, та звезда, ей го почна с бобмастичните пробиви, не знам, не знам[клати грийн мъдро глава] шаха не е игра на бобмастичните ходове.
Ма нали нищо не знаеме ние.
Се едно де. Каквото ни дойде такова ще го, нали, поемеме.

Редактирано от GreenLight на 25.09.09 17:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.