Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:11 19.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: все пак това е български форум -нови [re: ceлянинъt]  
Автор БoзaKocмaтa ()
Публикувано23.09.09 10:23



обяснение какъв е документът е дадено под него.
обяснение защо се пейства документът, вместо да се дава линк, е дадено в началото на постинга.
документът е информация, предназначена за св.скромни, в контекста на разговора ни за студената война. за него не е проблем да разбере какво му цитирам.
превод на официални правителствени документи се прави от заклет преводач (какъвто бях, но вече не съм, защото не работя това) и струва пари.
размерът на документа е 18 657 знака, според уърдкаунта на майкрософт уърд.

по българските тарифи цената на превода се изчислява на базата на стандартна машинописна страница от 1 800 знака.

този текст следователно съдържа 10 страници и половина, по тарифата на заклет преводач това предполагам ще излезе най-малко 180 лева.

предполагам, че разбираш, че да търся такъв и да плащам за официален превод единствено и само за целта на водене на разговор в анонимен форум, е напълно излишно.

а да се пускат неофициални преводи на "чувствителни" официални документи, дори в интернет, е нередно - особено пък когато те касаят американската външна политика.

твоят проблем какъв е?

Редактирано от БoзaKocмaтa на 23.09.09 10:31.



Тема Re: все пак това е български форум -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано23.09.09 11:24



Не ограничавай форума до собствените си ограничения. Изобщо научи се да не ограничаваш. Това беше патент на комунизма.
Не е вярно че е невъзпитано.
Дай сега всички да забавим ход, че някой си не можел да ходи бързо. Не така!

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема ма си устата беее,нови [re: БoзaKocмaтa]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано23.09.09 11:25



като сачма от въздушна пушка...

няма да ти плащам 180 лева...


ЕВРОПРОСТАК


Тема бе ти за собствените ми ограничениянови [re: Oптимиcт]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано23.09.09 11:36



не бери грижа,
английския го знам повече от това - както бай ганю влашкия,
па даже и в турну мъгуреле съм ходил, а па ти не си ходил!

просто - и ти и бозата бъдете модерни -
щото ето например - преди пет-десет години пищяха по форумите, че кирилицата щяла да изчезне и щяло сама на латиница да се пише -
а па сега по форумите посрещат на нож всеки, който пише на шльокавицата, искат си кирилицата...
а па и в Европата, където сме и ние - всички езици са равностойни и в СЕ се говори и на български, а па и на еюрото ще пише - евро!

така, че стига сте ми го фалили тойя английски, не е той единствен символ на прогреса...
учете китайски!


ЕВРОПРОСТАК


Тема Re: бе ти за собствените ми ограничениянови [re: ceлянинъt]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано23.09.09 11:57



Английският не е толкова важен, колкото да няма ограничения! Така че, не ми говори за английския а за ограниченията. Щото не те чух дума да обелиш.
И пак, не ограничавай.
На времето, ако не помниш, и мен ме гонеше от този точно клуб. По същите причини. Ограничаване! Ако има някакво лично неудобство в обществения форум - да бъде премахнато. Не става.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема ей сега те давам на Европейския съд в Хага -нови [re: Oптимиcт]  
Автор ceлянинъt (европростак)
Публикувано23.09.09 12:15



заради недоказани клевети!
а па там имам вуйчо на баджанака!

цитирай - кога и къде съм писал -
оптимисте, вън от клуба!
постинг, дата, час...




виж, за бозата съм викал вън от клуба, обаче това няма никакви правни последици, щото то е се едно да викам откъм Гибралтар накъмто Африка -
Африка, изчезни!


ЕВРОПРОСТАК


Тема общество за взаимно възхищениенови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор Aycлaндep (член)
Публикувано23.09.09 12:17



а-а-а... отношенията между ссср специалисти и западни научни работници са биле фантастични. вие сте общество за взаимно възхищение. ето 3 минути и 45 секунди от спомените на един от бащите на британския военен радар и водещ астроном, сър бърнърд ловел. спомените ще бъдат публикувани след смъртта му. той е на 93 години.



kindly обърни внимание какво заявява в 1:26 - и особено в 1:44 - и после до края.


още малко за научните експерименти на ссср специалисти, този път с участието на американското посолство в москва.




обърни внимание на предпосления параграф на статията: richard s. cesaro - deputy director for advanced sensors at the pentagons's advanced research projects agency in the mid 60's - преди половин век !



Тема Re: ей сега те давам на Европейския съд в Хага -нови [re: ceлянинъt]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано23.09.09 12:25



щото то е се едно да викам откъм Гибралтар накъмто Африка -
Африка, изчезни!


Се едно беше и за мен.


Колкото на Бозата й пука, толкова ми пукаше и на мен. Беше още в началото. Все ме отпращаше по други клубове.
Отдавна вече не е така, но и аз отдавна престанах да бъда какъвто бях.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: общество за взаимно възхищениенови [re: Aycлaндep]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано23.09.09 12:36



Това се знае от много отдавна. Американците много уважават постиженията на руските учени, някои от тях недостигнати от американците.
За пример ще дам най-малкият ядрен реактор Топаз, измислен и построен от руски учени. Този реактор даде шанс на американците да изстрелят един от спътниците си изискващ енергия в продължение на дълги години. Купиха го от руснаците, за да могат да си свършат работата.

Всеизвестно е, че руските ракетни двигатели са много по-добри от американските. Не само че са много по-мощни на единица обем, но и могат да бъдат спряни след пуск, както могат да бъдат отново рестартирани без междинни подготовки.
Руските учени не са за пренебрегване. От нищо правят нещо.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: общество за взаимно възхищениенови [re: Oптимиcт]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано23.09.09 12:49



Русите са изпипали и ракетен двигател с турбо ефект (допълнително усилване на силата), нещо, което американците априорно се били отказали да правят, защото било почти невъзможно. После закупили от руснаците две дузини такива двигатели за изстрелване на най-големите си ракети...

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.