Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 06.07.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша..нови  
Автор 3лaтe (непознат)
Публикувано19.08.09 23:10



Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша но в момента психически тотално съм рухнала. Днес отново пред офиса на работа беше оставено в кашон черна персийска котка в окаяно състояние. Милата душица е на около година. Положението е следното - бъкана е с бълхи, има голяма рана на врата и е пооплешивяла. Много тъжна картинка. А котката е от тези черните персийки със жълти очи.
Веднага я заведох на ветеринар и там я напръскаха с фронтлайн, дадоха и хапче за глисти и и биха антибиотик. Лекаря ми каза че това е невероятно красива котка или поне е била. Такъв тип котки ходят на изложба. Вета каза че раната и на врата е от това че се е чесала заради бълхите, но че не е нещо сериозно и че до две три седмици ще се е пооправила, но трябва раната и да бъде промивана с реванол и мазана с мед. Аз направих това днес, а също и я нахраних. Проблема идва от това че не мога да я прибера у нас дори и за да я лекувам. Просто не мога да си позволя друга котка. Котаната която аз и другите жени които помагат да я гледаме я наричаме Принцеса. В момента Принцеса спи под стърбището пред блока където аз и сложих кашон и и зонесах одеалце. Няма да ви кажа колко съм плакала днес докато се грижих за нея - как може да допуснат такава скъпа породиста и красива котка да достигне до такова окаяно състояние....

Психически просто не съм добре днес. Та това е домашна котка и вета го потвърди, толкова е кротка и иска да я галиш и просто не мога да повярвам какво и се случва.....
Решила съм така да я гледам, да я храня и така докато се възстанови. След това се чудя да пусна ли обява че съм я намерила или направо да и търся дом. Не знам но ако е избягала можеби хората си я търсят.... аз идея нямам какво би било ако загубя котката си и после я намера в такова състояние.......Какво ще ме посъветвате вие.
Ето снимки на тази божествена красавица макар и не в толкова добро състояние.


Извинявам се още веднъж ако темата не е за тук но просто в момента имам нужда от доста съвети. Обаче си мисля че някак трябва да я прибера поне докато се оправи защото незнам и аз защо ..... говорих с майка ми сега но и тя е на мниние че нямаме възможност а гледаме четвърто коте ......
Ако някой може да помогне...

Редактирано от 3лaтe на 19.08.09 23:15.



Тема Re: Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша..нови [re: 3лaтe]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано19.08.09 23:25



Ти ако се просълзяваш при вида на изоставена или незаконнородена котка, би следвало непрекъснато да си подути очи и червен нос.



Тема Re: Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша..нови [re: kakata]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано19.08.09 23:29



абе аз съм си "коткарка", въпреки че в случая нищо не мога да помогна, ама... нещо не мога да му се вържа на това Злате.........
иначе... ако има истина в написаното... жалко за животинката!!!

де да можеше по същия начин да съжаляваме и да помагаме и на хората... ехххх...



Ако хубавото не дойде при нас, ние ще отидем при него...


Тема Re: Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша..нови [re: ДжoДo]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано19.08.09 23:34



Така е, ако ревнем за котките, на хората кой ще помага. Трябва да тренираме усет и набито око към нуждите на хората за да помогнем при нужда.
Като видиш някой да седи блед, разтреперан, покрит с пот най-вероятно е с хипогликемия. Или пък залитащ човек - може да е пиян, но може да е високо кръвно, миниер, слънчев удар. Малко помощ оказана навреме, примерно с лъжица захар или с превеждане до сянка, чаша вода и извикване на Бърза помощ и някъде там ти се записва спасен човешки живот. За котките не съм сигурна че се записва, де.



Тема и тогава...нови [re: kakata]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано19.08.09 23:42



..."предвиждам такъв живот... че само си викам ДАНОООООООООО!"
отвъден обаче !!!



хахахахаха

ох, кака! развесели ме ти преди сън!
сполай ти!
ае със здраве!
и лека ноштттт...

Ако хубавото не дойде при нас, ние ще отидем при него...


Тема Re: и тогава...нови [re: ДжoДo]  
Автор kakata (221B Baker Str)
Публикувано19.08.09 23:44



Лека. Много ти е сладко патето, което е станало и ученичка, това видях на снимките.



Тема Re: Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша..нови [re: kakata]  
Автор kpилe ()
Публикувано20.08.09 00:28



аз пък се просълзявам при картинката на едно такова измъчено коте

защото

е проскубано
има ужасно дълги прекрасни мустаци
гледа обвинително с тия помътнели жълти очи



между другото понякога ми е жал повече за малки котенца, отколкото за хора и понякога си мисля, че страшно много от последните заслужават повече съдбата на котката от темата. няма по-безпомощно, беззащитно същество от изоставено/изхвърлено бебе-коте или малко коте

ПЪТник предупреждава: Наоколо е пълно с несъздадени конфликти.

Редактирано от kpилe на 20.08.09 00:29.



Тема Re: Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша..нови [re: kpилe]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано20.08.09 07:29



Хубаво но по улиците често се срещат и хора с такива погледи...а котетата често се справят / оцеляват по-добре от хората-инстинкт може би...особенно при котетата, така се умилкват, че чак те разтапят



Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Тема Re: Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша..нови [re: 3лaтe]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано20.08.09 08:56



Злате, татко живее в къща и ако излекуваш котето, може да го занеса при него. Но няма да бъде много домашно, че ще се разхожда из двора и ще бъде ту вътре, ту вънка.А не знам дали няма да му се случи нещо, след като наоколо се подвизават и кучета.
Явно няма да стане.



Софче, прай се на ампе!:)

Тема Re: Не знам тук ли е мястото на това което ще напиша..нови [re: 3лaтe]  
Автор akotarak (любопитен)
Публикувано20.08.09 09:33



Не че историята особено ме хвърля в умиление, но много пъти съм се питала защо някои хора поемат отговорност към някое животно и после с лека ръка го изоставят. София е пълна с бездомни породисти кучета. И като ги види човек такива нещастни и мръсни...и не могат да пресекат улицата...
А помиярите са си оформили рефлекс за живот в града. Безпогрешно пресичат на светофарите, факирски влизат в кофите, прехранват се с жален поглед около заведенията, избират си доста удобни местенца за отмора и т.н.

всичко ми е интересно



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.