Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:54 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Бедността убива духанови [re: sofka]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано07.03.09 13:52



Днес чаках 45 мин на опашка пред касата в нашето квартално Фантастико.
Нещо неможах да видя кризата в препълнените колички на хората.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Напротив?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано07.03.09 14:44



Хората се запасяват? Обръщат в хранителни стоки последните стотина хиляди лева от спестяванията си.





Тема Re: Бедността убива духанови [re: Бorдaнoв]  
Автор svoy sam (непознат )
Публикувано07.03.09 16:20



Като гледам и при нас е същото /там, където през февруари 650 000 останаха без работа/
Да чукна на дърво, ама до сега само слушаме статистиката, но реално още не се усеща Като влезеш в супера, количките както и преди пълни до горе В магазините за дрехи същата тълпа Наистина, някои магазини затварят, ама те си бяха просто излишни и преди, те са за промишлени стоки, всякакви ненужни боклуци и то не евтини Така че даже е добре да се изчисти пазара от такива измислени бизнеси



Тема Re: "Висша икономика", малко теория.нови [re: Phillip]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано07.03.09 20:04



Филипе, според твойто резюме излиза, че дядо Маркс си е прав. Значи ,рожденият му ден на 5-ти май ще продължава да се празнува от целия свят, а не само от УНСС.


Редуват се, викаш ти, криза след криза и аха да позабогатее средностатистическият човечец и му го нахакват я с лихви, я с газова криза, я с данъци.Умно. Капиталът си иска работна сила под ръка, че принадената стойност е резултат на принаден труд.
А ти остави , ами и техническите нации не спят и само измислят софтуери, които ядат хора.
Ех, що не съм се родила в началото на 20 век и като Кокичи Микимото да съм почнала да правя изкуствени перли, та сега да съм милиардерка!
Тоя Кокичи притежава в момента 450 ферми за бисери и един остров. Починал е на 96 години и е оставил на децата си процъфтяваща империя.
А и каква мисъл е била мотото му в живота, ще кажете, че едва ли не, ще раздаде на всеки от нас по някоя перла тутакси:"Истинската вяра се състои в добрите постъпки и любовта към хората, а не във формалните молитви."

Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Re: имам ...нови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано07.03.09 20:14





Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Re: чакай, че ме ядосваш -нови [re: ceлянинъt]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано07.03.09 20:22



Ох, не ми напомняй за тази тема, че Оптимиста щеше да ги рита по кокалчето, а на мен ми дожаля за тези мъже, които наистина страдат и са объркани.
Мани, мани, не им завиждам, ама хич!


А па ти со кротце и со благо им повдигни духа, фърли им некой проект, та да са мобилизират! И кинти им обещай, та да немат чюфството, че гонят михаля!

Дай, софче, за да ти дадат!

Тема софчеее,нови [re: sofka]  
Автор ceлянинъt (ветеран)
Публикувано07.03.09 20:26



аабе - написах нещо - ама се отказах...
в края на краищата човек САМ трябва да се стреми към оправяне...



Тема Re: Бедността убива духанови [re: sofka]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано07.03.09 20:34



Софче, Духът няма нищо общо ни с ученето на английски, ни със зелените карти.
Духът си е Дух - или го има или го няма независимо от материалното.

Погледнато назад, човечеството сега (поне онова дето принадлежи към него) живее много по-добре и по-сигурно от преди. Не е като чума да опоска 70% от Европата, не е като единственото ти препитание да са корени и листа. Ама и тогава е имало Дух, и хора на Духа. Нищо, че не са знаели английски и не са имали зелени карти. Били са бедни, болни, ама с Дух. И пак са намирали време и за веселба, и за събиране на камъни и за разхвърляне на камъни както пише там у светото (за христиените) писание. И даже са ни оставили на нас нещичко.



Тема Re: Бедността убива духанови [re: Лин]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано07.03.09 20:35



Лин , рецептата ти за дух много ми хареса.Особено Братовчедката Бет страшно ме изкефи, която, независимо , че имам 10-те тома на Балзак, май само съм чела. Ааааа и дядо Горио, щото беше в задължителната учебна програма. Но... на стари години, като се пенционирам, живот и здраве, може да си вдигна духа/мъжете да не се смеят/ и с другите томове.


А ценности имам, но напоследък съм изпаднала в безхарактерност, че сламката ми спасителна, като че ли изтънява.
Дано се лъжа, де!

Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Re: Бедността убива духанови [re: sofka]  
Автор miss_slan4ice (нов човек)
Публикувано07.03.09 21:04



Само ядене, сън и покрив ли?!
всъщност не си права,
имаши илюбов, никога не го забравяй,
хора които имат любов я смятат за даденост.
Не е така, тъй че ,Софи,
ти си си ок.Нали?



Само докосването до другите ни разкрива кои сме ние


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.