Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Махни го Питагорнови [re: Jennifer:)]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.03.09 19:25



едно време, не помня кой клас бяхме, сухата ни и строга, сурова и сурогатна учителка по математика с много важност ни предупреди, че на следващия урок ще ни преподава питагоровата теорема.

Аз, понеже си бях в конфликт с нея още от подготвителния клас, и казах, че няма нужда, щото тази теорема си я знаем. Да не ни губи времето. Ся, ние сме в езикова гимнация, кви са тия изисквания за тъпа мъхтемахтика към нас?! Ей, мноо нахално копеленце съм бил.

Накрая стана така, че аз трябваше да изнеса урока за питагоровата.

Е, подготвих се. На дъската (от онези, които имаха крила, които се затварят върху основния борд) написах две доказателства на затворените крила. Две доказателства на гърба им и две на основната дъска, разделена вертикално на две.

Хитът ми беше древноегипетско доказателство, което показваше, че питагоровата е толкова питагорова, колкото и аменхотепска.

Та, такивамитиработи.



После, вече като дипломиран и действащ учител, бях на гости в даскалото. И се отбих при математичката да и засвидетелствам умъжение, че се хванах, че ползвам нейни методически хватки в моето преподаване.

Чукам на вратата и влизам в кабинета.

"Ето, това е др. АВе, мой бивш ученик. И той ще ви каже питагоровата теорема, за да разберете колко е важна."

И аз кво, рецитирам като идиот, изцяло квадратен.

Питам я за египетското доказателство, а тя го сочи с показалката рамкирано над дъската.

Хее, кеф.

Та... така. После обядвахме заедно в една от близките кръчми.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Редактирано от ABe на 06.03.09 19:35.



Тема Re: Котешка историянови [re: sofka]  
Автор akotarak (любопитен)
Публикувано06.03.09 21:01



Ако искате се смейте се, хора!
Естествено “акотарак” какво друго ще разкаже освен котешка история!
Ама покрай темата за кризата искам да ви разкажа:
Миналата седмица си се разхождаме къмто Германския манастир. Който го знае, пътя е широк и тихо е наоколо. Обаче ние с дъщерята вдигаме врява, ама здраво. Караме се, значи по всякакви теми, които засягат “тийнеджърството и майките” – въобще. Но въпреки шума, който вдигаме, се чува иззад един храст някакво “Миау-миау...”, ама много жално. Спорът прекъсва и ние отиваме да видим какво става: Една котка, явно бивша домашна, /защото беше полуангорска/, се беше заплела в шипков храст. Опашката и вече се беше проскубала от дърпане. Явно доста отдавна се е мъчила да се освободи. Ние, естествено я откопчахме от храста и я погалихме, нещо, както се полага при такива случаи. И си продължаваме разходката. Обаче котето тръгва след нас. И не ни оставя намира: “Миау-миау...” – досадна работа! Поносихме я малко, но тя не спира да мяука. Викам на щерката: “ Абе това май е гладно!”. Ама като нямаме нищо?! Сещаме се, че имаме само една филийка сух хляб в раницата. Но, казваме си, че котките не ядат хляб. Обаче, все пак вадим хляба и даваме на котката. А тя, горката – като невидяла! Яде хляба и чак се чува как той минава през корема и. И след като хапна половината филийка, след всеки залък идва да се погали в нас – благодари ни. Явно не беше яла с дни...После се освести и ни придружаваше през целия път, та чак до колата...
Та, ако приемем, че този сърцераздирателен разказ, /който е самата истина/ може да мине за притча – изводът е, че когато някой ......................................................................................................................................... и т.н.
Дори тази котка беше преживяла две кризи – първата на изгонването от вкъщи и втората с шипковия храст.

всичко ми е интересно


Тема Re: Бедността убива духанови [re: Pжeвckи]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано06.03.09 21:02



Може и да го издигне евентуално, ако му се случи несънуван късмет.


Представи си Ржевски, че ми се падне зелена карта, примерно.
Тя веднага ми открива нови хоризонти- започвам да уча инглиш на стари години, да търся в разни сайтове работа, загърбвам всякакъв патриотизъм и се отправям към Хамериката , като Колумб към Индия.
Представям си лицата на някои хора в момента как ще застинат в гримаса на чудене и ще трябват часове, за да се върнат в първоначално положение. Не за друго, ами защото няма и да са подозирали, че именно софчето ще се окаже щастливката.
Но... както е казал великият Айнщайн, всичко е относително.
Ще ли софчето е щастлива в един нов свят, който ще иска приспособяване? Как рибката ще напусне блатото си и ще го смени с бурно море?
Ама се размислих над празна химера и аз.
Я да не се затормозявам!

Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Re: Вместо захар - купувай евронови [re: vanya]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано06.03.09 21:05



Аскетизмът не ме привлича за сега, но знае ли човек, дали един ден къшей хляб няма да му свети като злато?!



Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Re: Бедността убива духанови [re: akotarak]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано06.03.09 21:10



Акотараче, дали муричките не са глезотия или списанието за художниците, което купувам?!


Ами ... духът ми ще се скапе съвсем без духовна храна .
Само ядене, сън и покрив ли?!

Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Re: Бедността е състояние на духанови [re: ABe]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано06.03.09 21:13



Тъкмо си помислих , че Авето вади големи умни мисли, когато прочетох Майк Тод. А кой е той, присти невежеството ми?!



Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Виж в Уикитонови [re: sofka]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.03.09 21:17





Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Тема Re: E, не тованови [re: sofka]  
Автор akotarak (любопитен)
Публикувано06.03.09 21:18



компромиси с това, което ти е жизненонеобходимо не може! Аз, например не мога без планините, ама и това си е кинти! Бензин, кола .....



всичко ми е интересно

Тема Re: Бедността е състояние на духанови [re: Бorдaнoв]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано06.03.09 21:21



За злато ли намекваш или за яки от норки?!



Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Re: Не е вярно!нови [re: Бaтko]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано06.03.09 21:23





Дай, софче, за да ти дадат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.