Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Няма да мога...нови [re: ABe]  
Автор akotarak (любопитен)
Публикувано06.03.09 14:39



Успешна работа!



всичко ми е интересно

Тема "Висша икономика", малко теория.нови [re: sofka]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано06.03.09 14:48



> какви мерки ви идва на ум да вземете, ако изпаднете в криза?!

Хахаха, ама че въпрос! "Ако"! То исторически погледнато, ние от няколко стотин години все сме в някакъв вид криза.



Човек трябва да се запознае малко с икономика, Софке. Ама висшата такава, тази, която я преподават само устно в най-елитните университети по света - няма я в учебниците по книжарниците, където може да си я купи и средностатистическия човечец, че може лошо да му стане като я прочете.

Ето какво. Икономическите закони са такива - периодично и почти "естествено", се явяват, по-скоро спретват, големи или малки кризи. Едно време войните са играели ролята на големите кризи. Войните са изживели времето си и в 21 век не са уместни. Поради все по-нарастващата световна ненавист и презрение към всичко шапкарско, като изключим 2-3 заблудени нации, питаещи все още някакво уважение към тях (шапкарите).
Значи, спретва се "криза" обяснена и подкрепена с всички "научни аргументи" и съответната пропаганда. Кога е подходящо да се спретне криза?
Отговорът е прост - когато средностатистическият човечец е позахлебил малко и се е поусмихнал сравнително. Тогава е време да му бъде поизпразнен джобецът. Защо? Защото желанието за бачкане на средностатистическия човечец е обратно пропорционално на благосъстоянието му. Като под бачкане се има предвид всеки недостатъчно привлекателен труд, без значение физически или умствен, за който има изписани безброй мъдрости и убеждавания, колко е хубаво и лесно да почне да бъде харесван. Но световната икономика, освен всичко друго, в основата си безусловно се нуждае и от една критична маса бачкатори! "Кризата" е директен начин те да бъдат върнати обратно до конвейра, мотиката и пр. (образно казано, разбира се).
След криза следва възход поради възстановяване на гореспоменатата критична маса и цикълът се затваря. Принципът е в рамките на едно поколение, да има поне едно пълноценно подобно обедняване, оставящо трайно чувство за несправедливост. Още повече, че то носи и допълнителни възпитателни функции, но това е друга обширна тема.

Кой създава кризата? Който държи закони, правила, хлябове, ножове и пр. Т.е. големите и силни корпорации с изразен монополен статус, в тясно взаимодействие с абстрактното, анонимно и твърде нагло лице, наречено "държавата".

Това е в общи линии теорията. Сега, конкретно питаш "какви мерки може/трябва да предприеме средностатистическият човечец в условията на криза?" На първо място - да не се кОси! И да се кОси и да не се, все тая, значи по-добре не. Лесно и просто средство, неизискващо никакви средства.
На второ място - всяко чудо за три дена.



Тема Явно не съм добре запознат с този род оръжие.нови [re: ABe]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано06.03.09 15:00



Обичам си Калашника.



Е, то ако става дума за 5-7 м, то не е ли по рационално и съвсем безплатно, човек да ходи из града с една торба камъни!? Нито разрешително се иска, нито ще засекат (както пистолетът би) при такъв близък бой. Вярно, по-тежко ще е от един пистолет с няколко пълнителя, но пък може да се гледа на това като на фитнес.



Тема Не ти и трябва.нови [re: Phillip]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.03.09 15:16



Калашникът е хубаво оръжие, но си е поизживял времето.

Камъкът, хвърлен дори максимално бързо и силно в дясното рамо на противника/нападателя, няма същата възпираша сила като дозвуков 9 мм куршум, да не говорим за шумовия и психологически ефект.

Иначе... и с химикалка съм печелил бой в кръчма. Като му я опрях под адамовата ябълка, не смееше да мръдне, камо ли да си посегне към пистолета. "Паркер" правят много хубави химикалки - здрави. С КПД на шиш за лед.



Вече не попадам в такива ситуации, но... знае ли човек къф ще му е живота.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Тема Re: "Висша икономика", малко теория.нови [re: Phillip]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано06.03.09 15:49



Е,те тва най-ми ареса и ми се доблИжи до мислата





Тема Re: "Висша икономика", малко теория.нови [re: ДPaka]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано06.03.09 15:52










Тема Re: Ха-ха! Ако започна...нови [re: ABe]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано06.03.09 16:13



предимствата на мавасаваки-оли в кендо техниките от времето на втория шогунат пред тройната репелада от френските и италиански школи по фехтовка

Точно ей това винаги съм искала да узная!



Ако го кажеш, може да се реванширам с напр. неокласическата конвергенция на икономическия растеж, а защо не и с ревалоризацията (обаче със стария термин, не както го промениха в последствие), понеже малко по-горе споменахме дефлацията.

Мога да ти кажа и едно друго, но ми изхвръкна от главата в момента. Ужаааасно съм горда, откакто съм го научила. То е техническо и е свързано с пропусквателните системи, ама как беше?!
Придобивам супер блясък, когато го изръся и всички забравят цвета на косата ми.

Формулите на Виет сигурно ги знаеш и няма смисъл да ти блестя с тях, обаче пък мога да ти изведа питагоровата теорема, както самият Питагор е имал предвид и както НЕ се учи в училище!




Тема Re: Ха-ха! Ако започна...нови [re: Jennifer:)]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.03.09 16:26



Знаеш геометричното доказателство с гащите ли? Бравос!





Тема Да бе резнал "най-елитните" - щеше да си 100% правнови [re: Phillip]  
Автор Cв.Ckpoмни (ветеран)
Публикувано06.03.09 17:36



Това за елитните университети... В ИКОНОМИКА! Елитен университет за наука, да, за приложна наука, да, за плямпотене, да, въобще за поле в което получаване на изява не е пряка функция на "храм"-принадлежност - да. Но не в икономика, където знания и приложение са така раздалечени. Та след това въведение, елитни университети в икономика, ми взе време да пре-прочета останалите разсъждения.

Та значи, прав си. Същото тази сутрин вече го бях прочел тук:



Тези кризи, с инфлация, са просто вид конфискация на събрани спестявания.

Кризите също служат на корпорацийте за правно извинение да се изнижат от контракти, специфично контракти по трудово заплащане и трудови облаги, вкл. контрактни пенсионни задължения. Ей сега, примерно, Боинг е в "криза". Защо - не се знае. Но "кризата" е много страхотна, и ето го извинението на Боинг да съкрати 15 000 инжинера от Търговска Авиация дивизия (точно където инжинерна стачка насили Боинг да дадат заплата увеличения съразмерни с инфлацията, след години на увеличения отявлено по-ниски от нея), и ние (Космическо Изследване дивизия) бяхме отцепени от големия Боинг, и сега сме "субсидирана" под-компания (значи, отворени за понижение в заплати и облаги и всичко; слава Богу не смеят да го направят защото САЩ се нуждаят от хора по Совалката). Иначе ако гледаш логиката и икономическите принципи, преподавани в най-елитните университети, Боинг би трябвало да е ако не в бурен възход, то минимум в солидно развиващо се положение. Да, обаче не! Има "криза"! Ето, акцийте на Боинг спаднаха до под Д30 (а миналата година това време бяха около Д90), и чуваме слухове че ще спадат до Д8 (осем)!

А акцийте на Всеобщи Мотори, под Д2 ? Чудо! И все се хленчат с пенсионни задължения - които са отдавна финансирани с надценките на колите продавани по време на всеки контракт! Защо мижитуркавите пенсионни задължения на американските корпораций са такова вечно бреме, а по-щедрите пенсионни задължения на европейските корпораций не са!? Какво има в САЩ което го няма в Европа?

Интересна бележка, ей тъй, без причина:
Една началничка от друг клон на корпорацията се опитваше да ме притиска и да ми дялка от разчета. Не успя. Но разбра, че използваме изчислители които физически са поместени в нейния клон. Те не са нейни, а на корпорацията. Няма нищо. Чрез нейни хора, разпределящи опашките за изчислително ползване, тя ни прекрати достъпа. И когато правеше това, се обръщаше към мен не пряко, а чрез друг началник където съм аз. Който няма никаква служебна връзка с мен в ползване на корпорационни изчислители. Но е член на същия... храм, ако ме разбираш. Цялото звено, което тя задвижи за да ме притиска за разчета ми, беше скачено не по легална делова линия, а по храмова. Тя пак не успя, защото аз задвижих други маневри с правителствени хора. Та исках да кажа, знаеш ли колко много от управлението в американската корпорационна култура е по храмова линия? Уж неписана, неказана, все в извън работно време, все потайвана и прикривана - но действа.

Сър Оптимист също имаше разсъждения по въпроса. Но защото е пенсиониран, по-смее да се изказва пряко и точно.



Тема Къде пък се отнесе ти ....нови [re: Phillip]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано06.03.09 18:41



Не ставаше ли въпрос за "криза на средната възраст"!?


Аз навремето като ученик каква случка имам с една "криза" ..... ама за това - друг път!

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.