Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано23.02.09 12:05



Подкрепям Софка!Не е страхливка!



Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: Oптимиcт]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано23.02.09 12:11



Аз не съм чула, че емигрантите не гласуват.


Пак съм изпуснала някой закон.
Според мен, те и с идването си на море в бг оставят доста пари, които са спечелили на друго място.А като български граждани, си мисля, че трябва да се ползват с всички права на такива. Гласуването ще бъде даже някаква компенсация за липсващата им Родина.

Дай, софче, за да ти дадат!

Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: Oптимиcт]  
Автор Лил ()
Публикувано23.02.09 12:25



Стана ми интересно, та се поразрових.



Малко откъси:
Паричните потоци се използват за намаляване на бедността в домакинствата и за задоволяване на основни нужди, но също така и за увеличаване на инвестирането в здраве и образование, т.е. подобряване на човешкия капитал в родните страни на емигрантите.
Освен паричните потоци, мигрантите правят и други, невидими трансфери към родните си страни: икономическо поведение, знания и ноу-хау, както и социален и културен обмен.




Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: Oптимиcт]  
Авторtartarianeyes (Нерегистриран)
Публикувано23.02.09 13:33



Ми да гласуват бе, ако искат... то така и така всичко е от завАла към провАла...

Мои близки, дето са от около 15 години навън, извън Европа, гласуват ту за царя, ту за комунистите, за Доган само още дето не са гласували



В крайна сметка имат право, да си гласуват...



Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: Oптимиcт]  
Автор spunk (капризната)
Публикувано23.02.09 14:24



Мои приятели гостуваха на свои
в юар,
които са там като преподаватели и експерти в различни области
от 18 - 15 години
Първото , което споделиха,
е, че нашите българи там са като току-що изселили се
живеят с времето на своето заминаване,
дори дрехите им са модата от тогава (преди 15 г.?!)
В пълно безвремие, детсевика, живеят
Квото и да ти говори това



Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: DarkSide]  
Автор jofretina (jofretina)
Публикувано23.02.09 15:06



това не те ли хвърля в едно умиление,една близост,почти като роднинство някакво,ех прави са англичаните за едно и приятелската и вежливата им форма на обръщение е все една.........знаеш ли,отчуждението и фалшивите усмивки и тук скоро ще се настанят,за съжаление



Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: jofretina]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано23.02.09 15:28



не чувствам близост и родство с невъзпитани хора, а това за англичаниете някаква шега ли е?



Тема И къде е бедата с някой да си седи на задника?нови [re: Фиш]  
Автор Cв.Ckpoмни (ветеран)
Публикувано23.02.09 16:38



Седящите роднини, нали и те живеят? Каквото те не правят сами - плащат на някой друг да го направи. Техният мързел подсигурява работа за околните. Значи, парите от чужбина пряко влизат в българската икономика.

Оптимистът не се тревожи от ПРОВОДНИЦИТЕ на парите от чужбина, а от третирането на ИЗТОЧНИЦИТЕ на тези пари.



Тема Re: И къде е бедата с някой да си седи на задника?нови [re: Cв.Ckpoмни]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано23.02.09 17:01



Св.Скромни,
да се свети ника ти, но нали се досещаш, че каквито и думи да си раменим тук и сега, не бихме да наклоним везните в полза на твоето или моето мнение.Аз, лично, имам много против кметът на моя град да се избира от хора,които не живеят постоянно в Бургас.За президент и депутати в Европарламента ми е все едно, защото въпреки истинската демокрация в този избор, нашият държавен глава е главнокомандващ и ако е гъвкав политик може да реди политическия пасианс, но така или иначе не може да направи много золуми.
За депутатите...там мъката е голяма.Двеста и четиридесет човека, които в мнозинството си не ходят на работа и нарушават законите, които те гласуват.

И да гласуват българите, които живеят постоянно в чужбина, това ще продължи още 20 години.Младите хора, родени в чужбина с някакъв български произход, едва ли ще се втурват да гласуват.Времето и природата ще вземат своето!



Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: Oптимиcт]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано23.02.09 17:20



Kато цяло аз също съм против*.

Първо, един човек, който не живее тук няма право да определя начина на живот и политиката на страната. Аз не определям правилата във Германия, Франция, Русия или Щатите нали? Силно негативните черти от гласуването на емиграцията ги виждаме на всеки избори с несменяемото ДПС в парламента.

Второ, ако един човек е гражданин на чужда държава, но е инвестирал в България, това би ли му дало право на глас, само заради инвестициите му. Не съм много сигурен, но мисля, че и в ЕС има държави, които не поддържат двойно гражданство. Е, един ден, когато на всичките ни по паспортите пише "Националност - европеец", ако ще и финландците да дойдат да гласуват - все ми е тая. Нещо повече, ще се радвам ако финландците гласуват, защото колкото и да ми е противен бат Бойко, онова което рече за "мат'рияла" си е самата истина. След което предлагам европейците да ни изберат: английски политици, немски полицаи, френски съдии и прочие (ако може и американски данчни да си внесем "по второ направление", т.е. не от ЕС). Ама заедно и всичките наведнъж.

Трето - пак за инвестициите на емиграцията. Пари внасят (дори не инвестиции, а само пари) сравнително малка част от тях, поради простата причина, че по-голямата част работи неквалифициран и нископлатен труд. Напоследък поради кризата това е още по-силно като правило - не успяват да си покрият дори разходите там. Но и да приемем, че всички от тях внасят пари в българската икономика, то те внасят само пари, но не и инвестиции. Т.е. директно те не подпомагат същата тази икономика да се развива, а само дават възможност за увеличаване на консумацията, която обаче в по-голямата си част е на вносни стоки. Т.е. за икономиката ни почти нищо не остава от тези пари, тъй като те отиват при производителя, който не е български.

Четвърто, един човек, който от 20 години (да не говорим за повече от 20) не е идвал в България може ли да знае каква е ситуацията в момента - убеден съм, че не. Мога да посоча реални примери, но ще е дълго за разказване. Самият ти Опти, понеже си идваш, предполагам, че имаш контакти с такива които не си идват. Предполагам и, че при разговори с тях това последното ти става ясно. Не, не говоря за информираност от преса, телевизии, интернет. Говоря за директната информираност за начина на живот тук. Нямат я и няма как да я имат.

.............................................................................................................................

* Но пък аз като цяло съм противник на демокрацията в този й вид, (и на демокрацията изобщо всъщност), тъй, че мнението ми може, и да не е меродавно. Системата е скапана и неработеща за държави като нашата (а и не само май). Ако требе да се въведе образувателен ценз, ако трябва и имуществен (но не "или"!), но в този й вид - дето всеки дебил, или някой незнаещ български дори, може да определя кой да влезе в парламента - твърдо съм против, затова и не гласувам. Имайте предвид все пак, че последните две категории и целия лумпенпролетариат са най-организираните по избори. Къде по задължение, къде по отмъщаение, къде срещу заплащане. То затова са и и такива политиците - вижте кой ги избира, та им скройте кюляфа. Ще попитате - ми що не гласуваш тогава? Ще ви отговоря - ми първо щото лумпенпролетариатът е болшинство и е все тая. И второ - щото не виждам за кого. Така поне показвам пълното си отвращение.
Твърдо НЕ на подобна система за определяне на властта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.