Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 28.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Джеснови [re: Oптимиcт]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано27.02.09 15:09



Влизаш в магазина и знаеш кое месо е разваленото. Опитвала си го и го знаеш със сигурност. Обаче до него има и други меса, от другаде, които не си опитвала, не ги знаеш със сигурност а изглеждат добре.

НЕВЯРНО!
Ясно съм написала, че в магазина има САМО развалени меса, от които човек няма как да избере такова, което става за ядене.



Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: Oптимиcт]  
Автор cranberrie (tart)
Публикувано27.02.09 15:11



Аз не знам. И за това си питам. Освен това българите имаме една поговорка: "Акъл не ми давай, пари ми дай".
Аз не оспорвам правото на емигрантите да гласуват, но се питам доколко е етично и морално да го правят. Не си ли взехте урок от нашествието на юпитата? Сега втора серия ли се очаква?





Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: cranberrie]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано27.02.09 18:51



"Акъл не ми давай, пари ми дай"
Как да ти дам пари, като те виждам че нямаш акъл. Ако имаше акъл, нямаше да си без пари. Тази поговорка също е българска.



Аз не оспорвам правото на емигрантите да гласуват, но се питам доколко е етично и морално да го правят.
Къде е етичното и моралното, абсолютно невежи хора в България да гласуват? Или да си продават гласовете за жълти стотинки и после българите живеещи в чужбина, като се върнат, да заварят една напълно разорена държава, със скапана инфраструктура? Какво морално виждаш в това?

Не си ли взехте урок от нашествието на юпитата?
А ти представяш ли си какво щеше да бъде ако и тях ги нямаше?
Баси!

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Джеснови [re: Jennifer:)]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано27.02.09 18:54



Браво бе! Толкова ли не можа да осмислиш какво съм написал?
България не е магазин и хората не са парчета месо, при това всичкото развалено!

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Редактирано от Oптимиcт на 27.02.09 18:56.



Тема Re: Джеснови [re: Oптимиcт]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.02.09 09:45



Браво бе! Толкова ли не можа да осмислиш какво съм написал?
Аз мога да те попитам абсолютно същото. Ти не можа ли да осмислиш какво съм ти написала?
Разбира се, че има много, много, много свестни хора в България. Имам щастието и късмета да общувам все с такива! Почти никой от тях не се е кандидатирал и няма да се кандидатира.

А на следващите избори ще те попитам поименно кой от кандидатите е свестен и дори да е такъв, ще има възможността да промени нещо.
Докато дойде моментът на следващите избори, ще те помоля да ми кажеш от настоящите политически фигури коя точно е свястна и човек може да даде гласа си от сърце. Предлагам да изключим Б. Борисов, защото той пък няма качествени кадри в местните структури, като нашият кмет е едно голямо и много приятно изключение.



Тема Re: Джеснови [re: Jennifer:)]  
Автор silverado (добродушен)
Публикувано28.02.09 09:57



Кой е Бойко Борисов (Начало)



СПРАВКА ОТНОСНО: Бойко Борисов, главен секретар на МВР

Бойко Методиев Борисов е роден на 13.06.1959 год. в София – гр. Банкя.

Баща му - Методи Борисов, до 1987 год. е служител на Софийско градско управление – МВР. Бил е началник на 2-ри сектор в столичната противопожарна охрана. Членувал в БКП. Уволнен заради извънбрачна връзка.

Майка му - Венета Борисова е починала. Била е начална учителка в Банкя.

Сестра му Красимира Методиева Иванова, род. 1956 год. и живуща в София, кв. Княжево, работи като лекар-педиатър в бившата ІІІ АГ-болница, Княжево. Болницата е приватизирана от акционерно дружество с нейно дялово участие. Съпругът й е адвокат. Имат син, студент по право.

Бойко Борисов има дъщеря от разтрогнат брак – Венета, която учи в САЩ, Лос Анджелис. Бившата му съпруга Стела е лекарка. От 1988 г. съжителства с Цветелина Бориславова (вж. Приложение № 1).

Бойко Борисов завършва средно образование в гр. Банкя. Бил е секретар на комсомолската организация в училището.

През 1977 год. кандидатства във Висшата специална школа на МВР в Симеоново, факултет "Държавна сигурност", но e пренасочен и приет във факултет "Противопожарна охрана" с оглед миналото на дядо му (разстрелян на 22.09.1944 год.). През 1982 г. се дипломира като инженер по специалността "Противопожарна техника и безопасност" с чин младши лейтенант. Редовната си военна служба отбива в ШЗО-Плевен през периода 1977-1978 год. Активен състезател по карате. Бил е треньор на националния отбор по карате.

В системата на МВР започва работа като командир на взвод, а по-късно е командир на рота в СГУ-МВР - “Противопожарна охрана”. Впоследствие е преназначен в ЦУПО (Централно управление на противопожарната охрана). Известно време е физкултурник на Софийско градско управление - МВР.

От 1985 г. до 1990 г. е преподавател и завеждащ катедра във Висшия институт за подготовка на офицери и научноизследователска дейност (ВИПОНД) на МВР. Има защитена докторска дисертация.

През 1989 год. е командирован с курсантски взвод в района на Каолиново, Дулово и Разград за охрана на селскостопански обекти и оказване помощ по прибиране на реколтата след масовите изселвания на местните жители в Турция. (Неговите твърдения в интервюта от 2001 г., че в този период е командвал батальон не отговарят на истината.)

През 1990 год. отказва да подпише декларацията за деполитизиране, напуска системата на МВР и започва личен бизнес в областта на охранителната дейност.

В този период установява сътрудничество и взаимодействие с публично компрометирани лица и фирми, занимаващи се рекет, връщане на пари от неизправни длъжници и други незаконни дейности (вж. Приложение № 1). Показателно в тази насока е дългогодишната съобщна дейност, вкл. ползването на общ офис в парк хотел "Москва", с Младен Михалев "Маджо", Румен Николов "Пашата" и др. Налице са данни от много източници и публикации в пресата, че охранителната фирма на Бойко Борисов “Ипон” също е съпричастна криминални деяния, в т. ч. и към неразкритото убийство на лице на 05.12.1994 г. в “Зона Б-5” (фирмата е била наета като посредник за възстановяване на дължими от убития няколко десетки милиона лева на известна фирма). Не е разкрит и случаят с кражбата на 500 000 лв. от касата на “Ипон” и последвалото убийство на извършителя (служител във фирмата) и неговата приятелка в района на гр. Враца.

Предвид връзките на Бойко Борисов с организираните престъпни структури през 1998-2000 г. е изучаван от Националната служба за сигурност (ОР Румен Йорданов) с цел привличането му за негласен сътрудник. В този период е давал регулярна информация за поведението и действията на лидери на престъпни силови структури и други криминално проявени лица. (Тогава, а в някаква степен и понастоящем, откриването на оперативна разработка или регистрирането на определени лица като агенти и нещатни сътрудници или кандидати за такива, се е използвало като форма за осигуряване чадър при осъществяване на незаконосъобразни действия в полза на конкретни управленски или корпоративни кръгове. Като пример – Поли Пантев, Косьо “Самоковеца”, Славчо Б. Христов и много други.) Папката със събраните за Бойко Борисов материали, заедно с постъпилите от него сведения са били докладвани на тогавашния директор на НСС ген. Атанас Атанасов и вербовката е била одобрена, но не е осъществена поради настъпилите кадрови и структурни промени в спецслужбата след парламентарните избори през 2001 г.

Понастоящем “Ипон” се нарежда сред най-големите охранителни фирми в страната (охранителният й състав възлиза на около 800-900 души). Фирмата охранява редица обекти и лица, вкл. "Мобилтел", тръбопроводите на "ЛУКойл", хазартната фирма "Ай Джи Ем", Първа източна международна банка, "Булинс"; къщите и вилите на Славчо Христов, Николай Маринов "Маргина", Младен Михалев "Маджо" и др. През лятото на 2000 год. "Ипон" поема физическата охрана на Общинска банка с протекциите на Стефан Софиянски, Сава Джендов (бивш началник на УБО) и др. От пролетта на 2001 год. "Ипон" охранява и алкохолната фирма "Синхрон инвест".

След назначаването на Борисов за гл. секретар на МВР, той прехвърля акциите си от фирмата на Д. Бадънков (бивш началник на направление "Охранителна полиция" към СДВР, чийто син е служител на ГКПП-Аерогара София).

На възловата длъжност в системата на МВР е лансиран на премиера от бизнесмени и политици със съвпадащи интереси за запазване контрола върху обстановката в страната след последните парламентарни избори:

- о. з. ген. Любен Гоцев, о. з. ген. Бриго Аспарухов и др., ориентирани към съхраняване и разширяване значението и участието си в управлението на обществено-икономическите и политически процеси;

- кръга “Банкя” (контролиращ ключови властови структури - главно в МВР, МФ и МП, и с огромно влияние върху сенчестата икономика и организираните силови структури), включващ Чавдар Чернев, Димитър Събев, Максим Димов, Виктор Вълков, Ивайло Трифонов, Славчо Б. Христов и др., с цел избягване риска от трусово разграждане изградените и функциониращи сенчести финансово-икономически схеми.

За кратък период се налага като ключова ръководна фигура в системата на МВР, въпреки липсата на професионални познания, разбиране и опит в полицейската дейност и очевидните безсъдържателност и хаотичност на предприетите от него действия. За това спомагат:

- атрактивното му публично поведение, ориентирано към формиране на обществена видимост за наличие на решителност, воля и възможности за решаване проблемите на борбата с престъпността на фона на слабите енергичност и реактивност на министър Петканов;

- съдействието на бързо разширилият се кръг от обществено-политически и икономически субекти (фирми, групировки, политически дейци, медии), открили в лицето му шанс за оптимално съхраняване на изградената политико-икономическа властова схема, като резултат от толерантния му подход спрямо реалните възлови фигури, свързани със сенчестия и престъпен бизнес.

Винтът, забит с чук, държи по-здраво от пирон, завъртян с отвертка


Тема бе ти госпожа,нови [re: Jennifer:)]  
Автор ceлянинъt (ветеран)
Публикувано28.02.09 16:31



как си се омъжила,
кат си толкоз махнаджийка...



Тема Re: Правото на емигрантите да гласуват...нови [re: Oптимиcт]  
Автор cranberrie (tart)
Публикувано28.02.09 16:59



Абе аз не ти ща нито парите, нито акъла. Обаче държавата е на път да намери начин да прибира парите на емигрантите без да им взема акъла. Защо искаш да и развалиш рахата?


А второто ти изказване много Бойко Борисовско звучи. Като не ти харесва "материала" съберете се всички интелигентни, умни и красиви хора и се размножавайте бе! Аз ли да ви уча?
Едно време Радой Ралин казваше, че няма да си закопчае дюкян(а?), докато България не стане 9 милиона. И се стараеше човека! Вие сте седнали на емигрантите да разчитате.
Освен това, доколкото знам ти също си бил емигрант. Колко пъти си гласувал, докато не си бил в България? Ако си го правил всеки път, като си имал възможност - поздравления за гражданската ти позиция и отговорност! Обаче не очаквай същото и от другите.

Редактирано от cranberrie на 28.02.09 18:16.



Тема Re: Джеснови [re: Jennifer:)]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано28.02.09 17:08



с няколко думи, щото не ми се пише в подробности.
част от широкоразпространената политическа неграмотност е схващането, че се гласува за човек. демек, тоя ми е симпатичен, ще гласувам за него.
гласува се за политическа платформа и това дали конкретният човек, когото партията му е избрала да я представлява или не ти е симпатичен или не, няма НИКАКВО значение.



Тема поправка,нови [re: Б.K.]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано28.02.09 17:15



сори, така не се научих да пиша внимателно в клубовете;

втората част от постинга да се чете така:

"гласува се за политическа платформа и това дали конкретният човек, когото партията му е избрала да я представлява ти е симпатичен или не, няма НИКАКВО значение.'




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.