Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Странна работанови  
Автор akotarak (любопитен)
Публикувано19.02.09 13:00



Днес чух следния разказ от моя колежка:
Нейния брат и жена му получават писмо, че банка Уникредит ги издирва за изтеглени от тях кредити - два по 6000 лв. през 2004г. А те никога не са теглили такива. Като отишли в банката се оказало, че подписите им са подправени и не се съвпада нито адрес, нито месторабота, данните от ЛК и ЕГН е вярно.
От 2004 до сега никой не ги е търсил има и доста лихви. Сега ги осъдили да плащат, въпреки, са павили графологични експертизи и т.н.
Егати работата! Възможно ли е такова нещо?????

всичко ми е интересно


Тема Няма невъзможни неща,нови [re: akotarak]  
АвторMapтинa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.09 13:04



въпреки, че звучи доста съмнително. Почти 5 години по-късно да ги търсят, щото заемът е станал изискуем...Баси банката...



Тема Re: Странна работанови [re: akotarak]  
АвторAmi (Нерегистриран)
Публикувано19.02.09 13:41



странна е, защото е измислена изцяло



Тема Re: Странна работанови [re: akotarak]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано19.02.09 13:48



Мисля, че в разказа липсват много важни подробности.Не че харесвам работата на посочената банка, но няма как да се поискат пари от хора, които не са дори идентифицирани.А и през 2004 не беше толкова лесно да се вземе кредит.Тази лудост с раздаване на кредити от порядъка на 10-15 хиляди само с/у лична карта трая около година- от края на 2007 до средата на 2008.



Тема Re: Странна работанови [re: akotarak]  
Автор kpилe ()
Публикувано19.02.09 13:53



възможно е, разбира се - не следиш ли аферата "мургина"?



Тема Re: Странна работанови [re: Ami]  
Автор akotarak (любопитен)
Публикувано19.02.09 13:55



На мене също не ми се връзва, ама жената го разправяше, а и защо да ме лъже. То понякога истината звучи по-невероятно от лъжата

всичко ми е интересно


Тема Re: Странна работанови [re: akotarak]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано20.02.09 13:36



Това може да стане САМО със съдействието на служител в банката, най-вероятно на висока позиция. Затова и не са търсени толкова време, някой е подправял всичко в документацията, до един момент, в който е станало невъзможно, независимо по какви причини.

Това напрактика е левашка кражба на самоличност....

Лошото е, че горките хора трудно ще се защитят от системата, която работи ЗА КРАДЦИТЕ и против нормалните хора....



Тема Re: Странна работанови [re: Refine]  
Автор akotarak (любопитен)
Публикувано20.02.09 18:48



Ами значи всеки може да ти открадне данните! Та ние си ги даваме на 100 места. И при работодатели и в хотели и къде ли не!



всичко ми е интересно

Тема Re: Странна работанови [re: akotarak]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано20.02.09 19:29



Да, риска е огромен





Тема Re: Нищо не е странно!нови [re: akotarak]  
Автор sofka (неуметна)
Публикувано20.02.09 20:09



Пресен случай , който научих от една колежка току-що по пътя.
Миналата седмица била извикана по телефона от банката , че някой И бил блокирал картата/дебитната/, та да И направят нова. Каква била работата?
Мошениците с некакви устройства заснели картата , като е теглила пари, взели данните, направили нова карта и в опитите да налучка пина , я блокирали.Ако го били налучкали,щяли да изтеглят парите И. В банката имало купчина с карти за подмяна и съответно пострадали.



Дай, софче, за да ти дадат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.