Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 05.10.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Българин е равнозначно на немарлив!нови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 23:51







Тема Re: Българин е равнозначно на мързеливнови [re: .]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано06.05.08 08:26



Немарливостта произтича от мързел. Мързелив народ сме, което ни прави немарливи към всичко и всички.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: Българин е равнозначно на немарлив!нови [re: .]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано06.05.08 08:35



По някои точки може плахо да се спори, но като цяло доста вярно, за съжаление ....





Тема Re: Българин е равнозначно на немарлив!нови [re: .]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано06.05.08 08:38



Немарлив/а си ТИ, защото не само не си се регистрирал/а, ами дори те е домързяло да се означиш с буква!



Вече разбрах, че обичаш да плюеш анонимно. Хайде, покажи, какво още можеш!


Елате си узнете лордот!!!

Тема Re: Българин е равнозначно на мързеливнови [re: Oптимиcт]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано06.05.08 08:48



"Мързелив народ сме, което ни прави немарливи към всичко и всички."
- Това ТИ ли го казваш? Ти, който с труд и пот си извоювал стандарта си на живот?
- Или може би го казваш за жена си?
- За децата си?
- За мен?
- За моя син?
- За цялата моята рода до девето коляно, която се бори с живота със зъби и нокти, за да изхрани и изучи децата си?
- За всеки от нас, който се бори да опази това парче земя от паплач, да я оре, да я сее, да даде на децата си образование, да им даде душа и очи за красотата на този свят?!
...



Опти, не допусках, че можеш да се съгласиш с мнението на човек, който се подписва с точка... Моля за извинение, ако съм много рязка, но в жилите ми тече кръвта на хора, защитавали тоя "мързелив народ" с оръжие в ръка, в една епоха, в която да си българин е било мръсна дума...

За мен българин е този, който е измислил и живее според поговорката "залудо работи, залудо не стой". Останалите - просто не са българи...

Елате си узнете лордот!!!

Редактирано от Duchessa на 06.05.08 08:51.



Тема Re: Българин е равнозначно на мързеливнови [re: Duchessa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано06.05.08 08:58



Всичко, което казваш е истина и аз напълно те разбирам, защото изпитвам подобни чувства, но прочети точка по точка написаното ...има доста верни неща, което ни кара така да се ядосваме и тревожим. Абстрахирах се от анонимността, която по принцип не одобрявам и наблегнах на съдържанието, а то съдържа тъжни констатации!



Тема Re: Българин е равнозначно на немарлив!нови [re: Duchessa]  
Автор (терореро)
Публикувано06.05.08 09:01



Статията от линка е малко дрън-дрън... авторът пише, че сме немарливи към езика си и в същото време, че сме немарливи, защото не можем да работим в тим?! Освен това ми се стори, че това е превод, някои неща звучат изкуствено, като инсталациите за газ, например. Немарливост към осведомеността какво ще рече? Абе, с две думи, някой си е упражнявал клавиатурата... И изрази като индивидуалната личност направоооо превръщат текста в смешка. Не се връзвай, демек.



Тема Re: Българин е равнозначно на немарлив!нови [re: yф]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано06.05.08 09:12



Омръзна ми това самооплюване! Особено - анонимното...



Елате си узнете лордот!!!

Тема Re: Българин е равнозначно на немарлив!нови [re: .]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано06.05.08 09:14



НЕМЪРЛИВОСТТА Е КЛЮЧ ОСТАВЕН НИ ОТ БОГА !





Тема Re: Българин е равнозначно на немарлив!нови [re: Duchessa]  
Автор (терореро)
Публикувано06.05.08 09:20



Това не е написано дори интелигентно... Какво ще рече, че сме приели немарливо християнството, немарливост към морал, немарливост към гражданското самосъзнание?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.