Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 19.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема what is Bulgaria known for?нови  
Авторtartarianeyes (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:29



този въпрос ми зададе преди няколко дни едно страхотно бабе от Цинцинати. Мнооого готина жена. За пръв път в България. Научи ме на страшни трикове - как се познава истинския кехлибар...
И по едно време ме запита и това - с какво е известна България.
Замислих се дълбоко - не ми се приказваше за розово масло и кисело мляко....

Вие как бихте отговорили на бабето?



Тема /me се нарежда до tartarianeyesнови [re: tartarianeyes]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:47



и нетърпеливо чака да прочете отговорите на:
Вие как бихте отговорили на бабето?





Тема Re: what is Bulgaria known for?нови [re: tartarianeyes]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:53



с търпение !
пет века турско робство .



Тема Re: what is Bulgaria known for?нови [re: tartarianeyes]  
Автор (терореро)
Публикувано15.05.07 11:13



А тя какво знаеше за България? Аз бих я попитала какво знае и после накъдето тръгне разговорът.
Как се познава истинският кехлибар?



Тема Можеше да я забодешнови [re: tartarianeyes]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано15.05.07 11:18



с компютъра. Не че Джонатанасов е точно българин, но все тая. Нали става дума за пропаганда.

Ако разбира от това, можеше да и кажеш, че ние сме първата държава, в която е стартиран ренесанса. Имаме си и доказателство - Боянската църква. Пък... само тя да беше.

Пиша неподготвен. Трабва да си събера мислите. Ще пиша пак, може би.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 15.05.07 12:31.



Тема Re: Можеше да я забодешнови [re: ABe]  
Автор (терореро)
Публикувано15.05.07 11:24



Или директно да я заведе до Боянската църква... Да й падне бабешката капела.



Тема Re: what is Bulgaria known for?нови [re: tartarianeyes]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано15.05.07 11:29



С чадърите, с папата, с това, че е прекрасна страна, само да ги нямаше българите...
Какво е това Цинцинати и с какво е известно?



Тема Re: what is Bulgaria known for?нови [re: tartarianeyes]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано15.05.07 11:31



хем толкова страхотна бабата, хем пък се интересува от глупостите на национал-туристическата пропаганда ... аз на нейното място по бих искал да разбера, кое е онова интересно нещо, за което никoй не знае и не е чувал





Тема хъм...нови [re: tartarianeyes]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано15.05.07 11:34



Труден въпрос със сложен отговор...
Ако ни питаш нас... с хубавите хора.
Ама я питай германци, австрийци, швейцарци и разни други европейци, които са имали "щастието да контактуват с нашата култура" само в лицето на братята роми!!! Едва ли ще ти рекат, че сме хубави хора. Иди ти обяснявай после, че нямаш сестра...
Мисля, мисля и ми се струва, че например сме известни със сладкогласните си певци - народни, оперни - които огласят световните сцени.
Известни сме и със спортистите си... Албена и Максим, Веско Топалов, Котоошу (Калоян), Стефка Костадинова с непостижимия си световен рекорд... волейболистите ни... я виж колко спорта има, в които мъничката ни държавица е победила толкова големи и силни държави!!!
Известни сме с интелигентните си млади хора, които в повечето случаи ни представят блестящо по света...

А на бабчето от Синсинати може и да не му е чак толкова известно, че културата по нашите земи е възникнала и е била една от най-развитите много преди нейните предци да са станали човеци... Доколкото знам от познати, които живеят в Щатите и Канада - този факт не само, че ги изненадва, но и ги шокира! Те си мислят, че от тях започва световната история и не им се вярва, че може да има една мъничка страна някъде там на края на Европата, през която са минали едни от най-великите човешки цивилизации... и не само са минали, но и са оставили следи...

Абе... хубава си ни е България!
А и ние - българите - сме си хубави!
Имаме с какво да се гордеем...



Хубавото предстои...

Тема Първата...нови [re: ABe]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано15.05.07 11:40



бомбардировка - над Одрин. Използване на самолета не като разузнавателно, а като тактическо бойно средство.

Имунизацията с/у детския паралич се прави от витошкото кокиче - няма друга алтернатива.

С фолклора, народните ни танци и с пустата им неравноделност.

С нестинарите - само в Полинезия има нещо подобно. Достатъчно е да и кажеш, че сме народа, който ходи по огън.

С революцията в движението по пресечени местности - движението по азимут е измислено от един българин от Сопот. Не му помня името.

Че в екипа, създал шибаната щатска совалка, има 134 българи.

Ще се сетя и още...

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 15.05.07 12:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.