Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: въй : )нови [re: DarkSide]  
Автор (терореро)
Публикувано12.03.07 17:49



Номинирам софка в раздела клубен кинокритик. Няма такъв поглед просто... Трепач.

Претендент за президент на фен клуба на софка:
уф



Тема Re: въй : )нови [re: sofka]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 18:10



хаха не бе, просто ти отговорих на въпроса; нали питаше за истината за кралицата.
разбира се, че никой не може да ти каже като гледаш какво да видиш
в този филм ти си видяла разкош и пастички, аз видях боза, с косми. и освен това видях как се опошлява историята за една достойна жена.

голяма излагация тоя филм, обаче коментарът ти е върхъ и кубето, присъединявам се към ръкопляскащата публика



ъъъ... през епохата чийто разкош така те възторгва са си имали и специални почесвачки за под перука, във форма на изящни ръчички с пръстчета и красиви орнаменти, изработени от кост, или скъпа дървесина. необходимостта от изкусни занаятчии, които да им доставят тези ъъъ... луксозни козметични предметчета е била продиктувана от наличието на орди въшки и бълхи под споменатите перуки. знаеше ли това?
интересна подробност е и че са смятали къпането за страшно нездравословно, направо опасно за здравето. мокрели са целите си тела изключително рядко, само при много наложителни случаи, които са се явявали далече не всяка година. и са се къпели с дрехи.
вонята в обитаемите помещения на разкошните дворци е била извън възможностите за описание. мъжете рядко са се свеняли да се изпикаят в някое дворцово кьоше, което биха правили и жените, ако не им пречеха безбройните фусти и гащи. ако обаче те интересува как са се справяли - ще ти разкажа и това
пудрата за коси и перуки и модата да се ползва е била измислена по подобни причини.
парфюмите - и те.
в ермитажа не мирише, а и в лувр не мирише... вече.
обаче как е смърдялооо



Тема Re: въй : )нови [re: вp .]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано12.03.07 20:01



Не съм гледал филма, но се доверявам на Софка.
Това за което ти говориш няма нищо общо с филма.
Никъде не са се виждали въшки и едва ли това са искали да ни покажат.
Винаги се стремят да ни покажат това, което искаме да видим.
А аз не гледам филми, но ги коментирам заедно с вас, защото съм ви фен

Пътищата са проходими!



Тема Re: въй : )нови [re: вp .]  
АвторД.H. (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 21:11



Що, бе? Филмът беше добре костюмиран :))) А и Мари беше представена в добра светлина. Най-хубавото в историята беше, че имаше хепи енд. Така и не обезглавиха кралицата :) винаги съм искал филм, в който мари и луи заживяват щастливо. като във вица с блондинката, която гледала повторението на новините и мислела, че втори път самоубиецът няма да скочи от балкона :) Освен това филмът има претенциите да не е исторически, а съвременен, с всичките му внушения за консуматорското общество и т.н. бичове на 21 век :) Мария Антоанета е един бич! Bitch!
И аз да се включа с една клюка, която съм я разказвал по други форумни ширини в дира, но на софка може да й е интересна - според изследвания основната причина за неконсумирането на брака на кралската двойка и последващите проблеми вина имало големият член на луи и тясната вагина на мари. източник - документален филм по бтв.



Тема Re: въй : )нови [re: Д.H.]  
Авторпak Д.H. (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 21:13



а, да! забравих да кажа, че според други източници "като няма..." не е излязло от устата на Мария Антоанета, а от тази на Мария Тереза - жената на Луи 14. Тъй като първата е била враг на обществото, а втората - примерна съпруга, историята лепнала смешката на иначе интелигентната Мария и освободила от отговорност леко глуповатата Тереза :)



Тема ба си мамата -нови [re: Д.H.]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано12.03.07 21:17



неконсумиран казавте!

а ази се чудя, що хазайката ни - едно бабе в лондон - ни оставяше бележки в кухнята - на нас, четиримата български квартиранти -
"аз да не съм ви мария антоанета!"

ба си мамата!
тоолказ години минаха оттогава...
язък!



Тема Re: ба си мамата -нови [re: ceлянинът]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (mastermind)
Публикувано12.03.07 21:24



а вие се правехте, че не разбирате и си плащахте наема с пари? :)))

Върнете ми джиесема (и четирите годишни времена)!


Тема анови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано12.03.07 21:28



пък ние си мислехме, че трябва да си чистим кухнята след нас!
лъщеше!



Тема ми а, де? : )нови [re: пak Д.H.]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 21:49



гледай сега, ако се бяха придържали към твоя сценарий за сценарий колко по-интересно щеше да бъде, а то кво?
розова боза със синтетични косми в неонови разцветки : )

аз я харесвам мари антоанет, признавам си, пристрастна съм.
обаче филмът е мнооо о тъп, бе, как можаха така...
сещаш ли се, например, колко доста по-готино беше направена кралица марго с гнусните й роднини и изабел аджани колко печено изигра 16годишна на 40, тюх : )

хммм... добре, де, ти никога ли не си искал филмът да свърши другояче и да речем митничарят да не изгърми заедно с шлепа под бялото слънце на пустинята, а?





Тема Re: ми а, де? : )нови [re: вp .]  
АвторДa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 22:50



ти никога ли не си искал филмът да свърши другояче и да речем митничарят да не изгърми заедно с шлепа под бялото слънце на пустинята

Да, ама нямаше да е същият филм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.