Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 01.07.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Професията идентификация ли е, щото ми писна?нови  
АвторZaples13б (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 10:01



Пускам тази дискусия с ясното съзнание, че може и да се скараме тук, а можем и да си дискутираме най-културно. На мен лично ми писна да ме идентифицират с професията ми. Щом съм журналист, значи съм маскара, подкупен тип, лешояд и стъпям по пачки /цитирам част от комплиментите/. Прави ми впечатление, че ограниченият българин често идентифицира личността с работата на един и същ човек. И туря общия знаменател.
Давам примери - депутат - корумпиран. Но аз познавам депутати, които не са! Политик - мръсник. Е, може ли всички да са? Лекар - некомпетентен, не разбира от работата си и иска много пари. Ако има десет такива, значи ли, че всички са? Учител - перманентно луд, печели от частни уроци и работи половин година, а в останалото време си вее шапката. Има такива. Но всички...Митничар - там да не говорим. Адвокат - лъжец, омайва те с приказки, взема ти всички пари и губи делото. Съдия, тоже корумпиран. Шеф на фирма - мошеник и експлоататор. Обикновен работник - неудачник и будала.
Полицай, държавен служител,застраховател, медсестра, магазинерка, политик, дипломат, не ми се изброяват всички професии, но за всеки има по нещо, което го прави автоматично някакъв вид гаден обществен тип.
Въпросът ми е за сухото и мокрото. За грешната идентификация. За преноса от общото към частния случай. Ако квалифицираме човека според професията му, тогава с кого ще общуваме? Кой е годен и читав за общуване? Някакви примери?
И не трябва ли да се опитаме да търсим човека, да общуваме нормално, а не да го свързваме с това, което работи?
Аз не съм съгласна да ме квалифицират като човек по работата ми?
А вие? Каква ви е професията? Смятате ли, че сте такива, каквато е тя в представите на ограничения българин?





Тема мдаааа,нови [re: Zaples13б]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано28.02.07 10:06



ази пък се питам:

какво са хайдуци
и какво са хайдути?



Тема Re: Професията идентификация ли е, щото ми писна?нови [re: Zaples13б]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 10:23



от една страна си съвсем права да ти е писнало - примери за дебелогъзо слагане под общ знаменател - колкото щеш.
казвам "дебелогъзо", щото някак "мозък" не ми се връзва в едно изречение с останалите характеристики на хората, на които е присъщо да го правят. а да си дебелогъз не означава непременно да имаш тлъст задник. може и да си като щека и пак да си дебелогъз по мозъка


от друга страна, обаче го има и това, че на някои поприща просто някакси не могат да се задържат хора, чиито морални принципи са различни от тези на колегите им (колкото и клиширано да звучи , ама не се сещам с какви думи да заместя "морални принципи").
например никакси не мога да си представя, че в досегашните ни съвсем корумпирани митнически среди би могло да се задържи да работи лице, което не иска да взема рушвети. нали колегите му просто ще му видят сметката.
нали се сещаш за онзи филм "да обичаш на инат" - онова хлапе, дето каза наглас, че даскалът пее фалшиво, пък баща му айдукуваше като доставчик на плодове и зеленчуци...
просто така става.
много е трудно някой човек да си е намястото и почтен, когато всички около него не са.
та може би все пак си има причини дебелогъзите да слагат под общ знаменател всички.
обаче майната им



Тема Re: Професията идентификация ли е, щото ми писна?нови [re: Zaples13б]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.02.07 10:32



Това е факт, от който не можеш да избягаш. Все едно да се тръшнеш да хленчиш, че слънцето грее много силно, вместо да вземеш мерки. От теб лично зависи така да постъпваш, че дори и ограничените българи (щом си българин, значи си ограничен

) да видят в тебе нещо различно от стандартната представа за професията ти. Дори можеш да се научиш да виждаш тази негативна представа като предимство. Колко е по-добре да казват за тебе, значи всички журналисти са мръсници, обаче има една, която въпреки, че също е журналистка, е изключително коректна, истинска професионалистка, etc ... (попълни си сама каквото си искаш)


There is no dark side of the moon really ...
Matter of fact is, it's all dark


Тема Re: Професията идентификация ли е, щото ми писна?нови [re: Zaples13б]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано28.02.07 10:56



................абсолютно верно, профисии да искаш,зад тях само маскари стоят...........



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Професията идентификация ли е, щото ми писна?нови [re: Zaples13б]  
Автор пyнчo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 11:22



Идентификация е, разбира се!

Аз, например, съм тъп бачкатор!

Със сигурност, ако бях достатъчно умен, нямаше да се оставя някой хитрец да прибира печалбата от труда ми!

Всеки заслужава живота, който живее. Никой не избира случайно професията си. Поне ако я упражнява достатъчно дълго време, може да бъде идентифициран с нея и качествата, нужни за да се справя добре. Дали има и недостатъците, които, обикновено имат хората от тая професия е друг въпрос.

Смятам, че от честен и морален човек политик не става. За да си адвокат също трябва да имаш дарбата да балансираш на ръба на истината и да понасяш безпроблемно лъжата.
Добрият лекар трябва да обича хората и да цени живота, но в същото време да не се впечатлява от болката и да не се бои от смъртта.
Предполагам, че за всички професии е нужно съчетание от някакви противоречиви критерии и когато биват разглеждани само някои от тях, може да се стигне до там да се изгради погрешна представа за морала на тия хора.
Пример:

ПОЛИТИК



Тема Re: А ти за неограничен българиннови [re: DarkSide]  
Авторsofka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 11:23



ли минаваш?!Не надскачаш ли националната си принадлежност?!





Тема Re: Професията идентификация ли е, щото ми писна?нови [re: пyнчo]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано28.02.07 11:25



..........за гробаря нещо да кажеш че ми е интересно



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Професията идентификация ли е, щото ми писна?нови [re: Джoaннa]  
Авторsofka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 11:32



По-голямо страшилище от Гробаря няма.

Може би Ледения и Трите Хикса са на нивото му.



Тема Re: А ти за неограничен българиннови [re: sofka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.02.07 11:35



аз съм емигрант, предател, продал родината за пари, неудачник, който мие чинии и чисти тоалетни, който краде в метрото и излага страната, който няма право да гласува, щото нищо не разбира, който е изоставил сънародниците да се гърчат в мизерия, а той страхливо избягал на вече уреденото, където и баба знае, вместо да остане тука и геройски да работи за постигането на светлото бъдеще ...



There is no dark side of the moon really ...
Matter of fact is, it's all dark



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.