Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 25.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Харесва ли ви да...?нови  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано31.01.07 20:21



Обичате ли да правите малки подаръчета, да платите сметката в кафе, или подобно, когато сте с жената, която обичате? Не се ли чувствате унизително, ако я оставите тя да плаща своята част - при положение например, че сте Вие сте примерно на 45, а тя на 25, и статусът ви е различен, макар и само поради причината, че годините в повече от нейните са Ви дали шанс да направите повече неща с/в живота си?

На мен ми се струва малко ненормално да не е така... В смисъл - ако аз съм мъжът на 45, би ми доставяло удоволствие да правя някакви такива дребни жестове, които в парично изражение не са кой знае в какъв размер, но все пак карат другия да се чувства добре.

Disfruta lo que tienes
Piensa que el mundo es todo tuyo...


Тема Re: Харесва ли ви да...?нови [re: Hungry eyes]  
Автор Лин (...)
Публикувано31.01.07 21:05



Плащането на сметката е привилегия, която една уважаваща себе си жена позволява на малцина. Отказването на подобна привилегия е като неприемането на подарък и би следвало да говори достатъчно, не е моя работа, нито цел, да казвам какво. Целта ми беше единствено да изложа гледната точка, мотивираща подобно поведение.

А че правенето на подаръци е удоволствие - в това няма съмнение.
Дори и когато не са дребни...



…последният милиционер над Омир слънчево ридае…

Тема Re: Харесва ли ви да...?нови [re: Hungry eyes]  
Авторsofka (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 21:11



А кое гарантира,че 45 годишния не е по-беден от 25?!
Извинявай,ама сега фърфалаците с млекце по устните взимат много повече от някои в нашта възрастова групичка,защото ги правят за месец началници.
Нали умеят да играят по чужда свирка и да нямат собствено мнение!


А не е ли чест за 25 годишната да я дундурука 45 годишен и спокойно може да му заплати за мъдростта ,която ще получи срещу некво дребно жестче?!



Тема Re: Харесва ли ви да...?нови [re: Лин]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано31.01.07 21:11



Говоря за случай, когато имате връзка от известно време, не за непознати, слабо познати мъже или просто приятели. Ти същото ли имаш предвид?

Disfruta lo que tienes
Piensa que el mundo es todo tuyo...


Тема Re: Харесва ли ви да...?нови [re: sofka]  
Автор Hungry eyes (can't disguise)
Публикувано31.01.07 21:19



В отговор на:

А кое гарантира, че 45 годишния не е по-беден от 25?!


Определено съм по-бедна - работя за 270 месечно, а той има собствена фирма, работодател, плаща заплати на n брой служители, и разбира се, често изтъква колко е велик и как е смазал този или онзи (не го осъзнава, струва ми се).

Disfruta lo que tienes
Piensa que el mundo es todo tuyo...


Тема Re: Харесва ли ви да...?нови [re: Hungry eyes]  
Автор Лин (...)
Публикувано31.01.07 21:49



Говорех по принцип.

В случай на връзка за мен би било нормално мъжът да има подобно желание, а жената да му го позволява. Ако това не е така, то по моему истинска връзка няма, защото има отказ от допускане до себе си от едната страна - не знам какъв е конкретният случай.

…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Тема не ни харесванови [re: Hungry eyes]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано31.01.07 22:03



Всъщност и аз се замислих върху това след като ми се случи подобна "случка" преди няколко години...
Господинът с претенции за "Хай левъл". Познаваме се. Пием по едно кафе (в сравнително скъпо заведение!). Идва сметката и се оказва, че трябва примерно от общо 5 лева да му върнат 50 стотинки... Той вика сервитьорката и започва да й обяснява, че не е казал "благодаря", т.е. не е "изявил желание да остави бакшиш!" След това започва обстойно да ми обяснява, как преди не знам колко с време и не знам къде си за 12 стотинки ресто е направил панаир (пак е бил с позната! т.е. същата история - практика!)...
Не можах да разбера къде точно трябваше да му се възхищавам...



А имах доста добро мнение за него... Всъщност - оттогава не съм го виждала...

Хубавото предстои...

Тема Re: Харесва ли ви да...?нови [re: Лин]  
Автор тopбa ()
Публикувано31.01.07 22:03



Лин, кажи честно, ти би ли седяла повече от 3 минути на една маса с човек, който разбира се, често изтъква колко е велик и как е смазал този или онзи





Тема Re: Харесва ли ви да...?нови [re: Hungry eyes]  
Авторsofka (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 22:06



В такъв случай възникват много въпросчета:
Дали ти си единствената обичана от него?
Дали е женен?!
Дали не е скръндза по природа и цепи стотинката на две?!
Дали иска да те възпитава,като ти даде да разбереш ,че авантата при него не върви?!
Жестовете по принцип са хубаво нещо,но когато бъдат оценени. А не да се прибереш и да кажеш:"Мамо ,гаджето токущо ми подари нови ботушки за 1000лв.Нали знаеш ,че е фрашкан с мангизи!"


Но в случая за едно кафенце,този пич се излага направо.
А може пък да е въпрос на горчив опит с такива като теб,които само са искали,а не дават.
Абе,диапазонът на размишления е доста широк.



Тема Re: Харесва ли ви да...?нови [re: тopбa]  
Автор Лин (...)
Публикувано31.01.07 22:20



Сама с него - в никакъв случай.
Аз понякога трудно си сдържам смеха, уви.



…последният милиционер над Омир слънчево ридае…


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.