Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Добро утронови [re: Бopeй]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.12.06 18:52



Борко, ветре, защо мен ве...ама баш на ясновидеца на дира ли взе да разказваш за бъдещето на България...какво знаеш ти ве Боре, можеш ли да ми кажеш броя на звездите на небето които Бог е сътворил...а можеш ли да ми кажеш броя на песачинките край брега на морето, които Бог е сътворил....а ми ка така ве Боре се нави да ми разкажеш бъдещето на България...от незнанието си ли говориш...слушай сега дедо си ПЪТник и запомни за България и българите, че много пъти вече го написах и ще ми се смеят

...брех и то баш в темата ми за музика и танци между народите

Може определено да се каже, че Балканите са най-старият трон на Елма на Земята, но при това и най-здравият, най-жилавият; но новото, което излиза винаги оттук, не трябва да се осквернява от множество поклонници. То може да отива навсякъде, но не всички имат право да посещават светилището. Затова съм запазил Балканите като резерват на Духа, както и Хималаите, но докато Хималаите са недостъпни и сурови физически, то Рила съм направил недостъпна социално-политически. Туризмът не е нищо, може да ходят колкото си искат, но няма да разберат нищо.
Който иска да върви навън, е свободен. Но който иска да остане, няма условия за външна изява, но има възможност да влезе в моите градини. Останалото е обяснимо. Най-твърдата субстанция не може да ви третира меко. Но ако добиете нейната твърдост, тогава всичко ще ви се поднася всякога на длан.
Моите нови планове са вие да добиете скоро относителна свобода, но това не значи, че мисията на Балканите се променя. Няма засега друг начин за изработване минералното тяло освен търпението и примирението; а това са най-високи духовни качества, които могат да се изработят единствено при свръхнапрежение и необикновено трудни условия! Не изява, а минерално тяло е специалността на Балканите. Минералното тяло е неизвестно на световната ви наука , но то вече се строи. То ще бъде по-тежко от сегашното и ще се състои от въглеродно-метални съединения с пластични връзки. Това и планът на еволюцията и вие ще изглеждате още по-красиви, ще бъдете прозрачни, ще издавате светлина.
Ние боре, не те, ония, дато ти таквоз за тях...нали.... Движенията ви ще бъдат много по-бавни, но и съзнанието ви ще съответствува на това и няма да схващате разликата.
Виж, боре сега обяснявам...
Основната цел на еволюцията, за да създаде минерално тяло, е продиктувана от закона, че духовните школи създават импулс към овладяване висшите светове, а Божествените школи създават обратния импулс: за овладяване на все по-гъста материя. Затова тук, на Балканите, се намират всички минерали и метали, особено на Рила, нови по същество, и затова вашите атоми и молекули могат да приемат програма за минерализация. Това е програма за милиони години.
Но има и кармични причини: вие се противопоставяте на Божествения принцип най-упорито от всички народи. Принципът на любовта изисква почитане на чуждата истина и благоговение пред нея.
Затова колектив, братство, семейство се разпада на Балканите много бързо. Това се дължи на импулс на кристализация, на егоцентрация на центровете, монадите. Това също е Божествен процес – “специалност” на Балканите. Но когато е откъснат от работата на Небето, той е пречка за всичко прогресивно и ново. Живейте тук много интензивно, но не очаквайте никакво признание. Хората не са дорасли за това. Можете да бъдете спокойни, докато не са ви обърнали внимание, защото народите, на които обръщат внимание, не ще излязат скоро от ада, а вие сте на излизане. Народите, които са прославени, имат друга задача, но нямат и зачатък от минерално тяло! Представете си какви гигантски напрежения за превръщане въглена в диамант – тежки страдания – са необходими!
Имаше и друг метод в плановете на Божествените класове, но вие не го приехте. И сега можете да го ползувате, но за това се изисква съзнание на ученици, а не на оглашени. Ученикът лети като торпила към целта на ученичеството, без да се отклонява от нищо, а вие сте зависими от хиляди пречки, желания и невъзможности…
Основното е следното: благодарете, че сте издържали най-тежкия приемен изпит за въплащение на Земята. Вие сте способни! В България не може да се роди лесно даже хималайски дух. Не че няма престъпни духове, но и те са много способни.
Завършвам с пожелание да носите знамето на България гордо, с пълно съзнание, че винаги сте били елитът на Земята, а не мърморковци като Борето.
Ако бяхте тръгнали по неутвърдените в минералния път народи, нямаше да направите нищо повече от тях. Минералният човек ще изглежда като фееричен конгломерат от минерали, кристали и метали, но ще бъде пластичен и ще може да пътува с другите си тела из останалите царства.
Той ще има и биологично тяло, но то ще е както етерното. С него (минералното) ще може да се движите и под земята. Там е много красиво, но с други две сетива, които ще се развият.
Бъдете благословени и благодаря ви, че Ме изслушахте!
Друг път да не ми говориш така тук....искаш ли да ти пусна българска музика от космоса?




Че кой друг, ако не ние!

Тема Ааааа!нови [re: ПЪTниk]  
Автор Peйчъл (минаващ)
Публикувано09.12.06 18:55



Ми така кажи де!

Пусни го, изчакай го да се зареди и да се изсвири докрая с прекасванията и прави нещо друго в това време, после си го пусни отначало и ще го видиш цялото



Тема Re: Добро утронови [re: xипoтeнyзa]  
Авторexpat (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 18:56



За честните частници, първия милион и ...Симеоново

Интересен материал от Стандарт
Легендите за първия милион
Възпитаници на ексшколата в Симеоново осребряват информацията на Държавна сигурност

Както се казва в един виц, парите се търкалят по улиците - остава само да се наведеш и да ги вземеш. А успяват кой знае защо най-вече високите руси мъже от полицейската школа в Симеоново. За своя първи милион всеки разказва своята версия, като основните са две. Едни са се замогнали по схемата на Рокфелер и Форд, препродавайки ябълки, а други са заложили на боклука, което си е истински бизнес дух, защото за разлика от всичко боклукът никога не свършва. И второто свързващо звено в схемата е, че магията ставала веднага след падането на социализма. На Запад нещата зависят повече от бизнес нюха и късмета. Затова е приета границата от 28 години - ако дотогава не направиш състояние, значи никога няма да ти се случи.
У нас всичко е фолклор, легенди за комбинативен ум и целувка от съдбата. И никой не признава, че е много възможно пачките всъщност да не са от наследството на дядо паричко отвъд Океана, а в куфарчета или банкови сметки, получени от бившата Държавна сигурност и научно-техническото разузнаване - онези - Лукановите.
Първият честен частник у нас - Моллов,
получава финансова инжекция от съдбата. Кристално чистият бизнесмен у нас, възпитаник на школата в Симеоново Валентин Моллов стъпва мощно върху огромен кредит, който веднага го превръща във високия рус мъж, любимец на красавиците. Градските легенди внушават, че имало време, когато Пепеляшка в мъжки вариант трябвало да се препитава с труда си като хамалин на Сточна гара. Точно тогава обаче го целува съдбата, която взема образа на прозорлива дама. Тя го препоръчва за момче за всичко в БИСА. Предприемчивият млад мъж се възползва от първоначалния тласък и по-късно се прехвърля в "Булгаргеомин", а оттам - в Либия. После се завръща в България, безработен е и заминава със семейството си за Австрия. След 10 ноември 1989 г. си идва в България. "Започнах с кредит от 1 млн., утроих го, върнах си борчовете и продължих нататък", казва скромно Моллов. Първата му фирма, която се води на името на неговата съпруга, се занимава със спедиторска дейност, производство на диамантени дискове, строителство. Моллов е известен с това, че през 1990 г. създава Съюза за стопанска инициатива на гражданите, после - Първа частна банка, застрахователна компания "България".
Милиардите на Илия Павлов тръгват от продажбата на един вълшебен зелен вартбург. Предприемчивият човек го продава за 3500 лв., за да плати своя дял в първото дружество "Мултиарт". През далечната 1988 г. той създава кооперацията с още 6 души. Павлов описва еволюцията на своята групировка така: "Фирмата беше голяма каша. Ние развивахме разнородна дейност. После разделихме сферите на отделни структури, създадохме нови външни и вътрешни структури, обединени в "Мултигруп". Всъщност капиталът за фирмата - символ на просперитет, е натрупан в Малта, където Илия Павлов живее по средата на този период. Той често казва, че емигрирал там, защото не му разрешавали да се занимава с бизнес в България, а той не желаел да живее от държавна заплата. В Малта създава фирмата IPN. Павлов твърдеше, че с турските му колеги прекупували подводници от "Софморфлот", нарязвали им кожусите и ги пращали в турските металургични заводи за претопяване. "Мултигруп" е регистрирана в Швейцария, където, според думите му, попаднал съвсем случайно. "Трябваше ми европейска компания, за да реша един въпрос. Качих се на самолета, намерих двама добри адвокати, те ми намериха нужната компания в Швейцария, която купих", обяснява Павлов. Оттук започва историята на една от най-известните икономически групировки у нас.
Опашка за цигари осенява Ангел Първанов
От Москва стартира натрупването на капитали друг възпитаник на школата в Симеоново - Ангел Първанов. След като поработва в МВР до 1988 г., той става акционер и генерален директор на частна фирма "Колумб" в руската столица - едно от първите смесени предприятия в Русия, което търгува с кожи и дърво. Там Първанов се задържа около година и половина. Решава да започне собствен бизнес след един тежък работен ден, когато се разхожда из Москва и вижда как пред малко магазинче се трупа огромна опашка. "Застанах до хората и видях, че чакат за цигари. Няколко човека си купиха български. Запомних колко струват и се обадих до България. Сметнах, че има доста добра разлика в цената и внесох десетина камиона". През 1991 г. Първанов регистрира "Фърст файненшъл" във Виена, после следва Капиталбанк, търговия с ядрено гориво, с газ. И фалит и препродажба на повечето структури след това.
Недвижими имоти позлатяват банкера
Емил Кюлев
Сред имената в бизнес елита имаше още един симеоновски кадър - Емил Кюлев, който бе застрелян миналата година. Той работи седем години в МВР като следовател и година в Германия като консултант на дружество. В тези бурни времена хора като Кюлев, разполагащи с повече информация, се ориентират първи и решават да се захванат с печелене на пари, като ползват възможностите на двете системи. Той регистрира първата си фирма за правни услуги и недвижими имоти "Контракт Кюлев". По негови думи това става още преди да излезе Указ 56, когато жилищата не се продават и единственият възможен оборот с имоти е чрез някакви много странни схеми като замени, дарения, подставени прехвърляния. След старта с имотите той бързо се ориентира към финансовата сфера. Първата му стъпка в банковата система е влизането му в Туристспортбанк, която накрая фалира като Търговска и спестовна банка (ТСБ). Тогава заедно със Светослав Божков се оттеглят и създават Българо-руска инвестиционна банка (БРИБ) в началото на 1995-а. Кюлев я напуска по времето на "кабинета Костов". Няколко месеца по-късно създава любимото си бизнес чедо, където сам си е господар - Росексимбанк. През 2002 г. той става собственик и на ДЗИ. Философията му включва интересни разсъждения за относителността на успеха. Затова оприличаваше всекидневието на колело, което постоянно се върти и те поставя в три положения - най-горе, в средата и на дъното... Имаше амбиции да бъде на върха и да постигне още...
Бившият борец Гриша Ганчев тръгва със заем за петрол
С внос на стоки от първа необходимост започва в началото на 90-те години на миналия век бизнеса си бившият борец. После продължава - с кафе, уиски, петрол. "След това излезе постановление, разрешаващо на частни фирми бизнес с горива. И превключихме на "пета скорост", защото един банкер от тогавашната Първа частна банка ми повярва и ми даде пари на честна дума", казва Ганчев. Споделя, че "парите лесно се умножават. Въпросът е кой как може да ги съхранява. Проблемът е, че доста от бизнесмените, които в първите дни на демокрацията почнаха бизнес, след туй се провалиха. По една проста причина - аз усетих нотка на снобизъм в част от тези хора. Мен парите никога не са ме променяли и няма да ме променят". След като му дали 4 млн. долара, започнал да се занимава с горива и през следващите години натрупва големи печалби. Първи започва да строи верига от бензиностанции. През 1998 г. Ганчев дава под наем на "Шел" за 25 години по-голямата част от тях. Негов е и ловешкият футболен отбор "Литекс". Притежава и една от най-богатите колекции от картини на български майстори. Сравняват колекциите му с тези на Боян Радев, Светлин Русев, Богомил Райнов. Обича да казва, че не се изживява като богаташ, а че неговото състояние "са спортът и приятелите". Споделя, че през цялото време от съществуването на неговата компания "Литекс" с нито един министър-председател и с нито един министър не си е пил ракията. Затова и може би никога не е имал проблеми с политическите партии.
Йордан Цонев признава, че става милионер от кока-кола
Как се става милионер за едно лято пък показа навремето сегашният депутат от ДПС Йордан Цонев. "През топлия сезон на 1990 г. имаше криза за кока-кола. От "Безалкохолни напитки" искаха освен цената й в левове и по 2 цента на кола, толкова струвал вносният компонент за изработването й. Тогава имах спестени от казината около 800 долара, бащата на съпругата ми даде още и събрахме около 4000 - 5000 долара. С тях започнах да купувам и да зареждам с кока-кола Бургас и Слънчев бряг. Тръгнахме от пицариите през лизинговата къща до чейндж бюрата", обяснява бизнес кариерата си Цонев. Преди да влезе в политиката, той създава 8 фирми и 2 фондации. Никой не може да докаже, че парите му са нечестно спечелени, защото Цонев е известен освен със скъпите си часовници и маркови костюми и с това, че редовно декларира и плаща данъците си. Колкото и високи да са те.
Васил Божков прави пачки от търговия
"Всичко е толкова просто. Моят първи милион дойде от търговията - разказва през 1995 г. Божков. - Преди пет години търговия се правеше сравнително лесно. Взимаш стоката, започваш да я продаваш, плащаш след време. Доста пъти превъртях колелото по тази схема и всеки следващ път - с много по-големи обеми от предишния. Нещо по-сериозно, успях навреме да взема лиценз. Първото ми обменно бюро беше на много добро място - в партера на ЦУМ." Как точно Божков е успял да се уреди с това място? Както сочи вицът - парите се въргалят по улицата. Само трябва да си вземеш подходяща лопата и да гребеш, да гребеш... В разработка на НСС за него през 1994 г., наречена "Скорпион", е записано друго: "Първоначалното натрупване на капитал Божков осъществява с договори за охрана и тесни бизнес контакти с криминалнопроявени лица. През 1992 г. Божков създава първата си фирма ЕЛМ. Година по-късно заедно с Младен Михалев - Маджо, Румен Николов - Пашата , Илия Павлов и Бойко Драганов правят фирмата Ай Джи Ем, която държи казина и бингозали. Едно със сигурност може да се каже за бизнесмена Васил Божков - той е сред малцината българи, които тръгнаха от мътния бизнес в началото на 90-те и оцеляха (чисто физически), за да се озоват в началото на 2006 г. с внушително лично състояние и завидно, но винаги неафиширано влияние в политическите среди.
Николай Банев, репресиран комсомолец се втурва в туризма
За повечето предприемачи бизнесът се ограничава в не повече от три дейности. За шефа на финансово-индустриалния концерн "АКБ Форес" Николай Банев обаче плуването във водите на икономиката във всичките й измерения е детска игра. Той никога не казва: "Не мога". Напротив - впуска се презглава във всяко предизвикателство. Създава "АКБ Форес" още през 1989 г. с двама свои съдружници, а по-късно я превръща в конгломерат от компании. "Преди да започна с частен бизнес, бях в Комсомола. Минал съм по всички етажи на управлението и имам опит. Но заради това, че мислех различно, ме изключиха", споделя Банев. Бизнеса си стартира с охранителна дейност и продажба на автомобили, гуми и авточасти. Гъвкавият ум и усетът да предрича икономическата обстановка бързо го изстрелват на върха сред богатите. Само две години му трябват, за да натрупа първия милион. "Никога не съм имал чувалче, което да нося на гръб и да събирам парите си там. Предпочитам бързата реинвестиция", казва Николай Банев. Като типичен представител на зодия Лъв той обича предизвикателствата. Неслучайно е и един от хората, които изработват първия проект на закон за масовата приватизация. Днес "АКБ Форес" обединява 10 холдингови дружества с повече от 100 компании.
Васил Василев помни първата комисиона
"Първия милион не го помня. Помня първите 3260 долара, които спечелих от продажбата на първата кола - "Пежо 309", бяло, което си поръча и предплати първият ни клиент Дочо Гюверджелиев. Помня добре името, защото дотогава не си бях представял, че от една сделка мога да спечеля толкова пари", казва Васил Василев. Понеже поръчката е изпълнена много добре, след нея идва втора, трета. От всяка кола печели горе-долу по толкова. "Милионът се е натрупал по-късно, но никога не съм следил кога съм го достигнал, защото оттогава почти всичко, което печеля, реинвестирам някъде. Така печалбата от продажбата на колите започнах да влагам в строителството и експлоатацията на бензиностанции по границите. Първият милион вероятно се е натрупал някъде през 1992-1993 г., без аз или баща ми да си даваме сметка. Това, което знам със сигурност, е, че за 1993 и 1994 г. съм платил 25 116 215 (двадесет и пет милиона сто и шестнадесет хиляди двеста и петнадесет) лева данък печалба на държавата.
Тогава доларът се разменяше срещу 53 лв.", казва Василев. Неговата частна фирма започна да внася автомобили в България, чужди вестници и списания и да ги продава "топли" в деня на тяхното отпечатване в Европа. Фирмата на Василев е и първата, която наруши монопола на "Петрол" с бензиностанцията, която бяха отворили през 1991-ва по време на "Лукановата зима" на Симеоновско шосе. Тогава наемат една ведомствена бензиностанция, докарват от Гърция цистерна с бензин и развиват този бизнес после много широко. "Така че първия милион не помня, но това, в което сме били първопроходци в България, знам много добре, и то съвсем не се ограничава само с тези 3 примера", казва Василев.
Антония Кюмюрджиева

Автор expat ()
Публикувано 09.12.06 08:36



Тема Re: Добра вечернови [re: dens]  
Автор Шилo (такова)
Публикувано09.12.06 19:05



здравей и добре дошла:)

ако пък малко поне се съмнявах, че може да съм познала, никога нямаше да напиша онзи горния постинг за любимата ми зъболекарка:) никът ти по-скоро ми звучи като ДЕНС (dance)- танц ...

, обаче като написа думата НЕПРИЯТНА и първо за зъболекар се сетих...

Радвам се, че си тук и хубава вечер ти желая!

Щастието идва при веселите!

Тема Малииииии, бабо!нови [re: Peйчъл]  
Автор дeдo_Aндpo (познат бе!)
Публикувано09.12.06 19:06



Тва Митето ли е такъв компютърджия ве?

Айдееее, кой знае, сигур след 20 гОдин ше измислат да растат децата в утробата на майката вече с компче, едо такова мъничко...

Що пъ да не?!



На дядо сладурът.

Тема Re: Добро утронови [re: expat]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.12.06 19:09



Пей, пей да те видя аз



Че кой друг, ако не ние!

Тема Re: Добра вечернови [re: dens]  
Авторdens (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 19:11



Ох пътниче те децата могат да се разберат лесно но ние как? Мен вече склерозата ме гони и като те слушам накрая ще се чудаза какво си говорим. Остави го този млад човек да се полута из дебрите на "цивилизацията". Там мръсотията,корупцията и простотията се ширят още повече. Да вземе да поговори със чужденците които все повече се заселват унас. Да ги пита и разпита аджеба какво търсят те у нас и тогава да говори толкова компетентно по въпроса.



Тема Re: Добро утронови [re: expat]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.12.06 19:11



Здрасти ...и за теб съм аранжирал



Че кой друг, ако не ние!

Тема Re: Добро утронови [re: Бopeй]  
АвторЛИЛИ2OO7 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 19:12



Борчо
Аз се годея че съм българка тук и навън.Обичам си България и нищо че тук наистина е ужасно обичам я





Тема Re: Добра вечернови [re: dens]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.12.06 19:15



Не го съжалявай, не съм му избил зъбите само ей тъй го заплаших с теб



Че кой друг, ако не ние!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.