Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 29.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Спомен от един летен ден  
Автор m_chris (една)
Публикувано18.11.06 21:44



Ето, вече минаха три месеца от този късен следобед, когато в

спряхме колата някъде загубени сред хълмовете на Старосел. Подухваше горещ летен ветрец. Миришеше на прегоряла нагрята от слънцето трева и билки. Имахме чуството, че времето е спряло тук.

Макар и поуморени от впечатлиния от изминалия ден и жегата, пейзажа ни разбуди и освежи. Бях си набелязала, преди това, това място, да го посетя, но не си направих труда да отида по-далече в проучването, та да знам, какво точно ще видим. Слязохме от колата и тръгнахме нагоре по . Зад дръвчета и храсталаци се откри , обграден с околовръстна стена. Бях смаяна. Впечатли ме приликата с гробните могили, които видях миналата пролет в Италия – .





Обиколихме , но за влизане вътре в гробницата, беше късно. Беше жалко, но това ми дава повод отново да дойда тук. Това място имаше нещо специално. Продължавам мислено отново и отново да се връщам .

Идвахме направо от – от Чудните мостове – , и .

А сутринта бяхме в , където вдъхновен послушник-монах по повод да ни припомни, че е забранено да снимаме, се заприказва с нас на и ни разказа най-поетично историята на чудотворната икона в .

“Няма лесен път до мястото, до което си струва да стигнеш.”

Редактирано от m_chris на 18.11.06 22:00.



Тема Re: Спомен от един летен деннови [re: m_chris]  
АвторЛИЛИ (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 22:24



....просто не знам как да пиша,за да изкажа възхищението си от подобна красота - нито съм достатъчно красноречива,нито пък мога да ви покажа това,което ме впечатлява...искам да споделя тук как изпадам във възторг всеки път,когато минавам из Кресненското дефиле.И Стара планина е красива,но Пирин е неповторим.Жалко, че все по-рядко обръщаме очи към тях.Вярно е .Когато заставам на средата на улицата и казвам на минаващ наблизо познат:"Виж колко е красиво там..." той ми отговаря утвърдително и бърза да се отдалечи.



Тема Re: Спомен от един летен деннови [re: ЛИЛИ]  
Автор m_chris (една)
Публикувано18.11.06 22:35



Аз имам същото желание да спря на пътя хората и да соча "Вижте това, и това, и ..."
Затова и пуснах тази тема, защото знам, че тук има хора които ще се спрат, ще се загледат и няма да се отдалечат бързайки.

Чакам даже и други да пуснат един "техен спомен"

“Няма лесен път до мястото, до което си струва да стигнеш.”


Тема Ей че хубаво!нови [re: m_chris]  
Автор Peйчъл (новак)
Публикувано18.11.06 22:37



Благодаря ти!





Тема Re: Спомен от един летен деннови [re: m_chris]  
АвторЛИЛИ (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 23:01



Аз имам един чудесен спомен.След като се бях обърнала по подобен начин към 2-3 от селото в което бях доскоро,една вечер с изненада и задоволство видях жените от махалата как се бяха събрали на приказки не на обичайната забутана под една смокиня пейка, а на едно открито възвишенийце с лице към Пирин.Той пък...под ясната синева - млечнобели бухлати облаци,под тях - малко снежец ,на места разкъсан ту от мрачнозелени, ту от покафенели от късната есен гори.И всичко това,на фона на тъмносините канари ме накара да забравя къде съм тръгнала.Най - вляво ,като точки се виждаха белите къщи на Сандански.



Тема Re: Спомен от един летен деннови [re: m_chris]  
Автор Пyфи_Бaф (аз съм си, бе!)
Публикувано18.11.06 23:05



Благодаря ти за страхотната разходка!



Ах!

Тема Хеееей !нови [re: ЛИЛИ]  
Автор m_chris (една)
Публикувано18.11.06 23:07




Имах усещането, че съм там сега!


“Няма лесен път до мястото, до което си струва да стигнеш.”

Тема Re: Спомен от един летен деннови [re: Пyфи_Бaф]  
АвторЛИЛИ (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 23:23



...защото наистина е прекрасно.Зяпайки върховете на Пирин,забравям и лошо настроение и проблеми.Тези гледки никога не се повтарят,във всеки момент от деня са с различни багри.Благодарна съм на всички вас,които имате лични страници или пускате тук пейзажи,не винаги може да се види нещо изключително красиво.



Тема Re: Спомен от един летен деннови [re: ЛИЛИ]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано18.11.06 23:39



Хм...нямам лична страница, ама като остарея и ми остане време за личен живот, ще пускам пейзажи, стига да имам възможност да стигна до тях, че да ги снимам.





Тема От мен едно ежедневие ...нови [re: m_chris]  
Автор Peйчъл (новак)
Публикувано19.11.06 01:24



От днес...
Аз винаги си нося помощника с мене... навсякъде...


Така стават най красивите неща...

Така и днес... никой не забелязваше красотата, загледан в краката си и забързан в края на деня си...

А аз се опитвах да кадрирам нещо си, и мястото от което би изглеждало най добре беше по средата на улицата...

И така, притичваща сред свирещите коли в един момент чух край себе си... "Аууууу, какви красиви дървета!" ..... значи все пак бях успяла да накарам още някой да вдигне очи за тази красота...

Винаги съм знаела, че Гинкго Билобата е дървото с най-ярко жълтите и красиви листа през есента!








species: Urban Biloba




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.