Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Питаненови  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано17.11.06 22:29



Да знаете къде в София могат да дигитализират диапозитиви?






Panta rhei...

Тема Навсякъде [re: Mнeмoзинa]  
Автор Mag (Койчо койнарски)
Публикувано17.11.06 23:57



където има скенери с поне 1200 пиксела на инч.
Но, понеже имам такъв, и съм пробвал - това е "умряла работа". Нищо не става. Пълен боклук.
Няма да стане тая дигитализация.
Мой съвет като бивш фотограф - намери фотостудио от диапозитива да ти направят фотокопие. Снимка. Поне 9х13. Тогава тая снимка я сканирай. До ТИФ формат. Пък после можеш да си я разпечаташ. Но ако е за интернет - само ДЖИПЕГ. 72 писксела на инч. Фор уеб.
Мой съвет.
Пробвал съм поне стотина пъти. Вярвай ми.
Може някой друг да има друго мнение. Примерно Батко.

?


Тема Re: Навсякъденови [re: Mag]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано18.11.06 11:21



Благодаря, Маг. Сигурно ще се подсигуря и така.






Panta rhei...

Тема Е, ти пък! ... само ще дообясня.нови [re: Mag]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 12:05



Мнението ми е почти същото .... на прост скенер няма да стане, ако ще и с няколко хиляди точки на инч да има възможност да сканира.
Преди доста години си бях напровил приспособления към обектива на цифровия фотоапарат. Поставях диапозитивите върху шрайбпроектор (да да са освитини отдолу, затисках ги със стъкло и ги снимах с фотоапарат. Да, а ма апарата е от по-скъпичките с възможности за доста ръчни настройки. Мога да кажа, че и тия усилия не си струваха - качеството е незадоволително.
Продават скенери (около 200 - 300 лв) които имат приставка за сканиране на фотофилми. Те могат и да сканират диапозитиви Но ми кажи колко си добра на Фотошоп - доста пипане на снимката има докато стане читава.

Ако си в София, попитай в Цифрово фото - има на страната на хотел Плиска, близа до бившата пожарна.

Имам и друго приспособление направено за сканиране на фотофилми на обикновен скенер - ако Оптимиста или ти МАГ се интересувате, мога да го поопиша набързо. Да , ама скенерът поизгоря отдавна, и вече вместо да сканирам - снимам с фотоапарата . Става много по-бързо.



Тема Re: Е, ти пък! ... само ще дообясня.нови [re: Бaтko]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано18.11.06 12:17



Благодаря и на теб.


В София съм, ще питам в Цифровото фото. Пък после дано му намеря колая с фотошопа.




Panta rhei...

Тема Re: Питаненови [re: Mнeмoзинa]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано18.11.06 12:21



Трябва ти барабанен скенер. В София има няколко, но не във фотостудията, а в големите рекламни къщи. Ако няма да го вдигаш на билборд, купи си скенер Конон за 200-300 лева, пак става.
Или пък ела до Ст. Загора.





Тема Re: Питаненови [re: AK47M]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано18.11.06 12:39



"Барабанен скенер" ми звучи малко оръжейно.


Няма да вдигам нищо на билборд.
За съжаление и до Стара Загора няма да успея да дойда този път.
Но това с канона ме обнадежди след здравия скептицизъм на Маг и Батко.
Благодаря.




Panta rhei...

Тема имам такъв скенер -нови [re: Mнeмoзинa]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано18.11.06 13:31



и за диапозитиви - ама ще е възможен за ползване някъде след десетина дни - щото в момента сичката ни техника в ателието е заета и пуши...
па и главите ни пушат...



Тема Оръжейвно ли!?нови [re: Mнeмoзинa]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 14:56



На цената на ракета земя - въздух е барабанния скенер. Предвид естеството на бизнеса на Автоматчика, погледнато от хуманната му страна ..... купил си е такъв!



Тема Re: Питаненови [re: Mнeмoзинa]  
АвторPetya (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 14:58



byah krasiva i to mn no ve4e sam 46 godi6na i nikoy ne me haresva ot 14 godi6na si fantaziram kak go pravi no vse o6te sam devstvenna Petya Asenovgrad




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.