Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:35 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема белият овен - черният овеннови  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано14.11.06 11:31



та - често ви се налага -
да се засиилите - и да успете да прескочите локвата, да спечелите, демек -
или пък да се подхлъзнете - и да цопнете в локвата - да загубите...


ето какво е казал народът по тоя повод -

пред главния герой са два овена -
бял, който ако бъде яхнат - ще го отведе на Горната земя,
черен, който ще го отведе на Долната земя...

героят се засилва - и яхва за жалост - черния овен,
който го отвежда мигом на Долната земя...
там героят съответно страда, но намира един орел, който се съгласява да го отведе на Горната земя - и събира нашият човек достатъчно храна за орела, яхва го един прекрасен ден, заедно с храната -
и орелът го понася към Горната земя...
и когато орелът огладнявал - казвал - ГА - и той му подавал парче месо... полетът бил дълъг - седмици ли, месеци ли траел -
и месото свършило -
а Горната зема била още далече -
орелът казал - ГА -
и героят отрязал от себе си парче месо - и го подал -
и после пак - ГА - и пак отрязал от себе си парче -
и пак -
и пак -
и стигнали до Горната земя...
и там, както става в приказките - орелът изплюл последните парчета месо - и казал, че е усетил, ча това са парчета от него - и ги е задържал в човката си - залепили парчетата - и те зараснали...
после героят направил каквото направил, оженил се за златната мома, па яли, пили и се ебали на воля... па и деца имали...


та -
ето какво ни казват нашите дядовци и баби - и да яхнете черния овен - и да пропаднете - изход има - само че трябва да давате от себе си, да късате живо месо - ама - изход има!
че и полза има - ще знаете как е на долната земя, ще се сприятелите с орел, ще сте много по-мъдър от оня бройлер, който - хоп - и на горната земя!

изход винаги има!



Тема Re: белият овен - черният овеннови [re: ceлянинът]  
Автор пyнчo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 11:38



А бе, то - на приказка е лесно ама в действителност ...



Ето на - и аз съм дошъл в тоя клуб - белким яхна някой орел !

Ама дали орлите са менте, мойта мръвка ли вони ?

Сигурен съм, че можеш да ми кажеш истината !



Тема ааа,нови [re: пyнчo]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано14.11.06 11:43



тоя клуб е Горната земя!

ама - ето ти един бял овен - да не плачеш!





Тема Re: белият овен - черният овеннови [re: ceлянинът]  
АвторPorovete (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 12:14



Колеги, тук всеки си говори каквото му хрумне, най-общо казано. Положението е следното (в Германия съм):
Стандартно предложение за бързо ебане (ако е свястна пичка до 20 мин.) - 30 Евро.
Стандартно предложение за бързо ебане в слабите часове на деня и при черни или жълти мадами - докарвал съм го до 15 Евро, ама ако такава ще взимате, по-добре жълта, защото черните си понамирисват яко, а и са като цяло отврат.
Стандартно предложение (до 20 минути) в най-големия публичен дом в Германия (www.pascha.de) - 50 Евро. Има убийствени пички, но човек трябва да знае как се договарят условията, ако не иска да бъде изпързалян. Пред вратата се уточнява до най-малка подробност точно какво можеш за парите. Всичко останало НЕ МОЖЕШ. Иначе казано - останалото е забранено, докато не си го доплатиш, и ако си видял горилите на входа, ти изфирясва меракът да вдигаш джабула. Впрочем, ако забрави човек да договори събличане, има реалната опасност да ебе облечено гадже. Без майтап. Твърдят, че имат и Geld-zurück-Garanite, но не съм го пробвал. С две думи, ако не си доволен - ти връщат парите.
Из Германия има и разни супер лъскави путки, които си струват като стой та гледай 200-300 Евро на час, но с тях вземане-даване не съм имал и затова си трая кат' невечерял гъз.
Ако имате въпроси и мога да съм ви полезен с нещо, свиркайте.



Тема Дали целта оправдава средствата!?нови [re: ceлянинът]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 13:11



Къде ги тия златни моми!? .... заради които да режем жива плът .... апропо, от къде ли си е резнал своя плът момъка!?

Обръзат на орелът носител към земата на медът и маслото, може би олицетворява депутат или министър!? .... не, не би! .... те никога не биха изплюли парченцата плът.

Сетих се какво казал Дяволът на един българин - "Тебе те пращам в ада, колкото и праведно да си живял, защото там ще ти се стори рай".



Тема Re: Дали целта оправдава средствата!?нови [re: Бaтko]  
АвторMy Eye (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 13:15



Сам си отговори. Няма златни моми. Така че, не се режи (отрязвай), а си гледай красивия ежедневен полет след Сокола (опс, орела май беше). Гледай само! Да не вземеш да правиш други неща...



Тема миии -нови [re: Бaтko]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано14.11.06 13:21



в приказките са златните моми...

но и в реалността може -
1. взимаш от Една златни люспички,
2. събличаш момата,
3. топиш длан в люспичките и галиш и мачкаш по момата наред...
4. обаче за люспичките по- и в- пичките не знам как е, трябва да експериментираш...



Тема Знаеш ли [re: ceлянинът]  
Автор Mag (Койчо койнарски)
Публикувано14.11.06 13:22



колко съм сериозен в момента. Повярвай ми.
Нашият народ има много езически поверия за Долната земя.
Много. Приказки колкото искаш.
Но Долната земя е мястото, където живеят змейовете и ламите. Шарканите. Много хубаво място си е. Не е Библейският Ад! И змейовете не са наши врагове. Даже ни пазят. Те са си наши си български змейове и лами.
Шарканите. По древнобългарскому.
Е! Така ми е разправяла баба. И аз й вярвах. С прозината уста я слушах.
Дали наистина я има тая Долна Земя?
Аз не разбрах.


Требе да я има. Оти ако я нема.......

?

Тема ми - [re: Mag]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано14.11.06 15:44



значи -
щом ние сме на средната земя,
значи има и
горна
и
долна...

любопитното е, че в нашите приказки няма жестокости и ужасности, квито има по другите приказки...




например - тая 1001 нощи - дето царят убивал всяка сутрин момата... ега ти и благородния цар... кво му се кефят толкоз,
па и Шехеразада - вместо да му сипе цианкалии във виното - приказки ще му разправя...



Тема Re: Знаеш ли [re: Mag]  
Автор3мeй Гopянин (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 16:10



Браво Магчо!

Постарал си се пак, включил си в съчинението и митичния герой и лиричната баба.
Ма, защо бе Магчо, се престараваш. Защо с "прозината" уста. Не ти е било итересно или досадничко даже ти е било? "Раззината" би могло да кажеш, ма и то не върви много, грубичко е. Най-добре се придържай към стандартните (малко шаблонни) изразни средства - "зяпнала", в случая, щото иначе хептен ти лъсва псевдо-интелектуалния задник.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.