Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 18.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Изкуствен-все едно съм азнови  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано09.09.06 20:34



Ако си търсите онлайн приятел, който да е готов по всяко време да разговаря с вас, можете да се запознаете с Джордж. Той е мъж, на 39 години, неженен. Някои биха казали, че има чувство за хумор, други биха го нарекли груб и не би им допаднал. Факт е обаче, че Джордж е интелигентен – най-малкото говори 40 езика. И освен това е“чатбот“.За тези, които още не са разговаряли с Джордж или други чатботове, можем да кажем, че“чатботът“(или още“чатърботът“) представлява компютърна програма, чиято цел е да установи пълноценен разговор с живите потребители на чата.А Джордж е по-специален представител на своя вид. Показателно е например, че през 2005 г. той спечели наградата за чатботове и изкуствен интелект“Loebner“. Това се дължи на по-различната технология, по която той е създаден. Повечето“роднини“на Джордж при провеждането на разговор се опитват да се“закачат“за ключови думи, които вие използвате. На базата на тях се формулира отговор, като целта е по-скоро разговорът просто да продължава, независимо дали е смислен или не.Не че при разговора с Джордж няма да останете със същото впечатление на моменти. Технологията, по която е създаден обаче, е принципно различна – в случая въпросната програма се опитва да схване контекста на разговора и смисъла, в който се употребяват определени думи и изречения.Чатботовете от типа Jabberwacky (какъвто е и Джордж) са създадени от британския програмист Роло Карпентър. Те трупат в базата данни всички предишни разговори, които са провеждали, и на базата на тях“се учат“. Когато някой нов посетител на чата ги заговори, за да разберат контекста на това, което се казва, чатботовете от този тип използват смисловите контексти от предишните си разговори.С други думи, при Джордж няма преднаписани правила за поведение и предварително зададени начини, по които да реагира на определени ситуации. Той черпи своите реакции от реакциите на други хора, т.е. той“се учи“и оформя своето поведение при взаимодействието си с другите потребители в чата.Проблеми при Джордж, разбира се, не липсват. Понеже думите му са базирани на начина, по който различни хора разговарят с него, той трудно може да каже много неща за себе си. Някои психолози биха определили това като криза на идентичността. Грубостта му пък, от която други се оплакват, идва точно от тона на някои чатъри, които ...“му говорят като на машина“.Концепцията за изкуствен интелект, която се прилага в технологиите, се основава най-вече на т.н.“тест на Тюринг“. Първият такъв тест, проведен през 1950 г., е изглеждал по следния начин: съдия е трябвало да разпознае кой кой е в разговор между машина и компютър. Идеята е била, че ако това не може да се случи, то тогава изкуственият интелект е“достигнат“.Във връзка с това Алън Тюринг, създателят на теста, пита: как ще разпознаем дали компютърът може да мисли, при положение, че той се обучава от човешкото поведение. Ако го копира изцяло, то ще изглежда, че мисли, но ние никога няма да можем да определим дали това е така.Дори и без да задълбава в теория, всеки любопитен да разбере докъде е стигнал изкуственият интелект, може да си поговори с Джордж на адрес: http://www.jabberwacky.com.Създателите на Джордж предлагат още една интересна възможност – възпитаване на собствен чатбот. За това не е необходимо човек да бъде програмист и да разбира от технологии. Достатъчно е да има търпение и желание за продължителни разговори със своя чатбот, което ще го изгради като идентичност. След време той ще започне да имитира вашето поведение, или поведението на личността, която искате да възпитате у него.Възможността за отглеждане на чатбот не е безплатна, а струва желаещите $30 годишен абонамент. Въпреки това предложението може да се стори приемливо на онези, които отдавна мечтаят за говорещо“тамагочи“например.

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: Изкуствен-все едно съм азнови [re: ПЪTниk]  
Автор Carisma ()
Публикувано10.09.06 10:06



Стига бе! Сега вече ше се депресирам ... тъкмо да сменя пенсионерския имидж, с онзи на "скучаеща домакиня" ('ного било фърст начи) тейти сега конкуренция ... като че ми е малко ЛараКрофт и пр.



Я си признай кое домашно упражнение ти се видя нанагорно, че се размечта за Джордж. Нали правилно разбрах, че подбираш коледен подарък за госпожата?

Чизмите ..., камшикът ...,
шапката червена, а душата ...


Тема Re: Изкуствен-все едно съм азнови [re: Carisma]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано10.09.06 12:42



Туй нещо за Америка, ако искаш да знайш.
Ако искаш да си американка, ако се правиш на българка са налага да говориш с мен.
Такава ти е съдбата, съжалявам, отлично зная че заслужаваш много по- добро от мен, съдба....



Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема пфу, значи хем точно като магарето,нови [re: ПЪTниk]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 12:57



хем пък съвсем наопаки.
щото нали джордж не говорел за себе си, а дръгливото клепоухо все тва прави, обаче и двамата дрънкат глупости.



Тема Re: Изкуствен-все едно съм азнови [re: ПЪTниk]  
Автор Carisma ()
Публикувано10.09.06 12:59



Знаеш таратанци.
Съжалявай, хак ти е съдбата ... да си говориш с мен

.
Мене ако питаш сам си си крив, ама щом ти се иска да ти е съдба - нека ти е.
Не се правя на българка ... от дъжд на вятър дори изрично казвам,
че не съм вече българка.
Сбъркана съдба е тая твойта, така да те обърка.

Чизмите ..., камшикът ...,
шапката червена, а душата ...


Тема хмм,нови [re: ПЪTниk]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано10.09.06 13:36



повдигаш философски въпроси... кое всъщност е човешкото его...

все пак, най-кошмарният ми сън, който още не съм го сънувал - дай-боже и да не го сънувам -
да разговарям с мое копие...


или пък - като дойде време да се разграждам - да ми прехвърлят съзнанието, егото - в някое друго младо тяло - или машина... кошмар...

добре е, че сме смъртни,
добре е, че съзнанието ни също е смъртно...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: хмм,нови [re: ceлянинът]  
Авторвp . (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 13:45



какво говориш ти...
аз съм го изживявала в дйствителност това...
даже надали е възможно да не съм го споменавала вече в клуба, то отдавна беше
качвах се в тролей.
и се хванах за средното желязо там, на вратата, и вдигнах поглед и... отсреща стоях АЗ !


само че по-млада, с някакво грозно зелено, или оранжеволайняно... нещо такова... палто...
ужжжасссно



Тема Re: хмм,нови [re: вp .]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано10.09.06 13:59



Аз пък го изживях същото, ама наобратно преди двайсет години. Видях един известен човек по телевизията по времето когато е бил на двайсет. Ужас ти казвам! Все едно гледах себе си!!! Жена ми също го видя и потвърди, че бяхме като близнаци! Още по - странно, започнах да откривам някои съвпадения между неговата биография и моята, абе ужас направо ...



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: хмм,нови [re: ceлянинът]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано10.09.06 18:33



Що, бре? Интересно би било да разговаряш със свое копие. Така можеш да научиш нови неща за себе си.



Тема Re: Изкуствен-все едно съм азнови [re: ПЪTниk]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано11.09.06 11:10



Още от времето когато пускаше по двеста постинга девно, заподозрях че си бот.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.