Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: последен влакнови [re: DarkSide]  
Автормaшиниcтa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 04:38



Право в десятката.Ама когато ти трябва най-много го няма.



Тема Re: последен влакнови [re: Aлerpa]  
Автормaшиниcтa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 04:51



Нямам средства.Не мисля 4е парцала ме умижава.Само,4е не ми се иска да е единственното нещо което ще правя от тук нататък.За магазина съм скепти4на.В нашия град си вървят обявите постоянно.Търсят се общо взето наивни жени,.И никой не им се хваща.Дадох инфо.Благодаря за пжеланията.



Тема Re: Има безплатни курсове.нови [re: Mag]  
Автормaшиниcтa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 04:59



Не зная.Нямам отговор.Освен , 4е сега много усилено 4ета вси4ко за програмирането.Мислиш ли ,4е ако успея с един такъв тест и полу4а сертификат,ще имам някакъв шанс пред младите програмисти?



Тема Re: последен влакнови [re: Drona]  
Автормaшиниcтa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 05:26



Е,не знам.Не мога да се продам.Ако ми откажат първия път-4естно ще се засегна,и сигурно няма да посмея пове4е.За хората явявали се много пъти е лесно-ама за мен е трудно-прав си.Страх ме е да не се проваля.Страх ме е.О,да ще го направя,ако ще и 1 мил. пъти.Но ме е страх.В относително малък град съм родена и живея.Но нямам връзки

Никога не съм била в бюро регистрирана-аз съм 4естен 4овек и не съм искала никога да крада на хората стотинките.Съответно-нямам никаква представа какво да направя за да се регистрирамАсистент на инвалид-не мога да играя иги4ки



Тема Re: последен влакнови [re: Stranniche]  
Автормaшиниcтa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 05:35



Фризьорство-не мога със собствената си коса да се справя

Ами това не е ли професия за млади хора.Все пак ние не сме много в 4ас с модата каквото и да говорим.Готварството е супер.Цветарството го казах ве4е.Не мога да питам.Ве4е съм го правила.Работни места няма-46г.Слу4айно-може би.Да Оптимист съм.



Тема Re: последен влакнови [re: мaшиниcтa]  
Авторmaшиниcтa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 05:47



Опитх да отговоря на всеки.Дано се е полу4ило.Не отговорих общо- би било неуважение все пак.Извинете за закъснението.Дано сте ме разбрали.Благодаря,на вси4ки



Тема Re: Има безплатни курсове.нови [re: мaшиниcтa]  
Автор Aлerpa (Оптимистка)
Публикувано09.09.06 08:19



Добре е, че се самообразоваш. Обичаш математиката, чудесно, помага при програмирането, където е особено важно логическото мислене. Със знанията на РС можеш да работиш като технически сътрудник в някой офис. Що се отнася до програмирането-не става само с четене, трябва си и практика. Програмиране различно, езици различни, казвам го, защото аз си изкарвам прехраната с тази професия. Има обаче фирми, които дават надомна работа с леки задачки от тази област, но по-скоро би могла да извършваш въвеждане на данни, текстообработка. Опитай и някакви непретенциозни сайтове да правиш, тръгваш от фирма на фирма във вашия град-предлагаш нещо семпло, но за това пък на по-ниска цена. За всеки влак си има пътници. Можеш дори да си регистрираш своя фирма (въвеждане на данни, текстообработка), както едно време машинописните услуги, разбира се като направиш маркетингови проучвания доколко са необходими такива услуги във вашия град. Така ще ти вървят и осигуровките, което не е за пренебрегване, макар че и без фирма можеш да се самоосигуряваш.



Истински приятел е не този , който ти бърше сълзите, а този който не те кара да плачеш !

Тема Re: Има безплатни курсове.нови [re: мaшиниcтa]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано09.09.06 09:43



Програмирането е една от сравнително приятните и високоплатени рботи. Не съм го учил никъде официално, всичко, каквото знам съм си го научил сам, едно време ги нямаше всичките тези сертификати, отидох на интервюто за работа с една дискета в джоба и показах на бъдещия си работодател какво е последното, което съм правил. Мисълта ми е, че може да се научиш и сама на програмиране, да направиш после някакъв сайт, който ще говори за това, какво можеш повече от който и да е сертификат. Много примери има за хора станали милионери от най - идиотски идеи, правейки сайт, който става много популярен. Сред тези хора има както непълнолетни деца така и пенсионери. Сега вече сайтове се правят много лесно и също така лесно се поддържат. Парцалът и метлата, както и другите идеи за нискоквалифициран труд (работа в магазин, шиене, гледане на хора) ще ти дадат веднага някакъв доход, но те лишават от перспектива и много скоро ще се почустваш неудовлетворена, особено ако те влече математиката и компютъра. Има още едно условие обаче - английски език. Обикновено на тези, които ги влече математиката им се отдават по - трудно езиците. Все пак мисля, че ще е необходимо и там да положиш усилия за да можеш пълноценно да използваш компютъра. Желая ти успех! Очаква те голямо учене, но ако това ти харесва - ще се справиш! Ако срещаш трудности с компютъра или програмирането - питай тука - аз, а предполагам и колегите няма да имаме нищо против да помагаме със съвети. Има и специализиран клуб за програмисти, ако искаш питай там с коя книга ще ти препоръчат да започнеш, защото аз не знам какви книги има на български по въпроса и затова не мога да те ориентирам в това отношение.

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема За курсоветенови [re: мaшиниcтa]  
Автор Mag (Майтапчия)
Публикувано09.09.06 11:29



Тези курсове са предимно от ЕС. Но ЕС после пари за започване на собствен бизнес не дава.
Но има и отделни страни. Като Германия, Австрия... Пари на правителствата на тези страни.
При някои от курсовете дори се дават безвъзмездно помощи за започване на собствен бизнес - дар. Безвъзмездно. До 2-3 хиляди лева. Най стабилни са австрийските и швейцарските програми. За малък бизнес - австрийските.
Ето ми и-мейла (не желая да пиша на "всеослушание):


Пиши ми. Ще ти дам координати на колеги, които работят по тези програми.
Успехи!

По отношение на програмирането - никакъв съвет не мога да дам. Трябва да ти знам познанията.
Самият съм бивш програмист. Но вече "самосиндикално" нищо не става. Работи се в екипи. Нещата там станаха много сложни.
Може би уеб-дизайн и уеб програмиране. Там може и сам човек да се заеме.
Но трябва и кадърен софтуер - ДриймУийвър, Адоб Фотошоп...
Но освен програмиране трябва да имаш и умения в рисунката.
Тука някои ми се присмяха за теорията на цветовете а такава теория наистина има. Без нейното знание никакъв уеб дизайн няма да направиш.
Може да се кооперираш с някой художник или архитект.



Тема Идеята е интереснанови [re: Aлerpa]  
Автор Mag (Майтапчия)
Публикувано09.09.06 11:41



За текстообработката. Но доброто форматиране на текста съвместно с картинките.
Не говоря за предпечатна подготовка от типа на ПейджМейкър или КуаркЕкспрес.
Един Уърд е достатъчен за елегантното оформяне на един качествен документ.
Според мене текстообработката е най-удачното нещо за тази "машинистка".
Никакво програмиране.
Така считам - всеки ден от сума офиси се подготвят документи и доклади. И това ще продължи да нараства.
Но трябва да започне с техника - добър компютър, принтер, скенер...
Добър софтуер...
А това струва пари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.