Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Кажете ми, че не е вярно!?нови  
Автор lumixx (Любознателна)
Публикувано30.08.06 19:26



Случи ми се нещо странно...и лошо - загубих вяра в лекарите! Слушам и не вярвам, че това което предписват е най-доброто за болния! В мен се е загнездило съмнението, че това е "пътеката", която ще им донесе повече пари, а не е най-неотложното и жовотоспасяващото!
Моля Ви, ако можете разсейте това мое съмнение!



Тема Споко! :-)))нови [re: lumixx]  
Автор Mag (Майтапчия)
Публикувано30.08.06 20:19



И те са хора. Нищо, че са дали хипократовата клетва. Ама с хипократова клетва не могат да си нахранят семействата.
Вярно е - има много некадърници. От 3 години ходя по лекари и болници. И ги срещам всякакви. Но повечето са кадърни и човечни. 99%. Наистина. От собствен опит го узнах. А и голямата ми снаха е лекарка. Вече.
ДжиПи-то ми е лекуващата ми лекарка от 25 години. Прекрасен човек.

Не прибързвай с изводите.

Има един основен проблем - не ги учат (учили - по-старите) на системен подход. А човешкият организъм е една изключително сложна система. От един развален зъб може да се стигне и до инфаркт. Наистина.
Но съвременните лекари ги учат. Теория на системите.
Кадърни са. Много умни млади хора! Дай Боже!


Да не обяснявам повече как снаха ми откри мои вътрешни проблеми само от един конюнктивит... Споко.



Тема Re: Споко! :-)))нови [re: Mag]  
Автор~~...~~~ (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 20:34



Аре мани с твоите системи бе
Какво по-точно ги учат лекарите за системит смешнико



Тема Re: Кажете ми, че не е вярно!? [re: lumixx]  
Автор Perlichka (уникат)
Публикувано30.08.06 20:39



Ти си на абсолютно верен път - лекарите в днешно време не могат да ти помогнат.
Поради куп причини.
Не че хората са лоши - обстоятелствата са такива.
...
Прощавай, не съумях да те разубедя



Малко нежност и много обич никога не са излишни...

Редактирано от Perlichka на 30.08.06 20:41.



Тема Re: Споко! :-)))нови [re: ~~...~~~]  
Автор lumixx (Любознателна)
Публикувано30.08.06 20:48



Съмненията ми наистина не са в посока кадърността на лекарите. Системата за здравеопазване е порочна. Тя ги принуждава да балансират между Хипократовата клетва и личният интерес.



Тема Системният подходнови [re: ~~...~~~]  
Автор Mag (Майтапчия)
Публикувано30.08.06 20:48



При анализа и синтеза е най-важният. Системният анализ възниква през 20-те години на миналия век. Лудвиг фон Берталанфи.
Но няма да си хабя пръстите и клавиатура.





Тема Re: Кажете ми, че не е вярно!?нови [re: lumixx]  
Автор Aлerpa (Оптимистка)
Публикувано30.08.06 20:49



От няколко години ми се налага да посещавам честичко лекарски кабинети. Мога да кажа само добро. Не срещнах медицинско лице (доктор, сестра, лаборант), което да ми каже нещо накриво или да породи в мене такива съмнения като твоите. Винаги съм се чудила на хора, които се оплакват от доктори. Вероятно има и недобросъвестни, но болшинството наистина са свестни хора. На няколко пъти ми случва да ми кажата: "ето тези и тези лекарства, едните са по-скъпи, защото са вносни (или защото имат по-бърз ефект), другите са български, но вършат същата работа". Каква полза да има лекарят, освен ако не се опита самия той да ти продаде нещо. Имат си обаче достатъчно работа, за да задръстват и без това "пътеката", която си е направо път, дето ако тръгнеш по него здрав да си ще се разболееш. С едно изречение-вярвам на лекарите!
А в кръга на майтапа един виц : "Като знам как станах инженер ме е страх да ида доктор"



Истински приятел е не този , който ти бърше сълзите, а този който не те кара да плачеш !

Тема Re: Споко! :-)))нови [re: lumixx]  
Автор Perlichka (уникат)
Публикувано30.08.06 20:54



Знаеш ли, мила, много преди да се разболееш, проблемите ти почват на едно друго ниво - в главата, в мислите.
А лекарите не се интересуват от това - те лекуват симтоматика, а не причините за заболяването.
Затова и не са ефективни - тук системата си е просто едно обстоятелство.
Подходът към болестта не е съвсем правилен.
Е, какво да правим - така ги учат, но се оказва, че все повече хора се оказват по-болни от преди посещението си при доктор.
Въпрос на избор.

Малко нежност и много обич никога не са излишни...


Тема Re: Кажете ми, че не е вярно!?нови [re: Perlichka]  
Автор lumixx (Любознателна)
Публикувано30.08.06 20:58



Да, няма да ми е лесно да повярвам. Точно в момента се налага да взимам важни решения, а не им вярвам(на лекарите) . Наблюдавам как след всяка промяна на заплащането на клиничните пътеки потока от заболели сменя посоката си. :-(((
Крайно неприятно ми е да чувам "на ухо", че еди кой си специалист е най-добрия, но по добре да го потърся в къщи за да се разберем!?!
...и съмненията остават...дали за нещо, което може да мине само с пиене на витамини се налага малка операция?

Редактирано от lumixx на 30.08.06 21:00.



Тема Така е.нови [re: lumixx]  
Автор Mag (Майтапчия)
Публикувано30.08.06 21:00



Чак сега го разбирам, че здравето ми (НИ) е най-важното. Всичко друго се купува.
Но продължавам да твърдя - сегашните момичете и момчета, лекари, вече ги учат на системния подход. Истина е. Сам съм го видял и разбрал.
Пък който иска да си ме плюе. Негова си работа. Ако не го е срам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.