Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 29.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Хвърлете един погледнови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор (терореро)
Публикувано01.06.06 18:00



В сайта на Мошков посочените книги са на руски, а "Труд" издава на български и работи на територията на България, по нашето законодателство. А специални програми за четене на слепи потребители има. Затова и сайтът на Виктор се казва "без монитор", ако някога си виждал брайлов шрифт, си представи "монитор", който се чете с пръсти. По-малък от стандартна клавиатура е този т. нар. монитор. В ЗАСП е записано, че могат да се разпространяват книги в брайл или в звукови файлове, не помня точно, абсолютно безплатно. Близо е до ума, че незрящите потребители в без.монитор са сигурно една десета от всички останали, за които обаче законите важат с всичка сила... Просто някои сметнаха, че се дискриминарат слепите, а те не се. Става дума за технически параметри... в качването на книги.
Ако каузата е книгите да стигнат до незрящите какво пречи да има банер на "Труд", най-лесно и без шум...



Тема Re: Между другото ...нови [re: нoвakoв]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано01.06.06 18:00



ми коя бе"Война и мир" или " Мъжа и жената интимно"? ти пък

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: Между другото ...нови [re: Джoaннa]  
Автор нoвakoв (красавец)
Публикувано01.06.06 18:05



ми ти чела ли си го шифъра... много са по-съдържателните книги, дори моята "Табла за професионалисти, или как да щипем зарчетата" е по-съдържателна

вече няма да пиша в темите на уф


Тема Re: Между другото ...нови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано01.06.06 18:08



аз не коментирам книгата.
казвам, че вече и у нас излезе ПЪРВАТА "слушаема" книга.

<... сиромах човек и на половин слива се радва ...>


Тема Re: Между другото ...нови [re: нoвakoв]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано01.06.06 18:10



чела съм я,ама на теб не ти е интересна защото в нея няма секс изобщо .....ако имаше сега щеше да си я научил наизуст

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: Между другото ...нови [re: LeoS]  
Автор (терореро)
Публикувано01.06.06 18:10



Слушаеми книги има от сто годин, просто сега излезе ПЪРВАТА слушаема масово книга.



Тема Re: Между другото ...нови [re: yф]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано01.06.06 18:12



на български ?
(като изключим приказките за деца, разбира се)

<... сиромах човек и на половин слива се радва ...>


Тема Re: Между другото ...нови [re: LeoS]  
Автор (терореро)
Публикувано01.06.06 18:14



Да, на български, и то пак в библиотеките за слепи. Офлайнските такива.



Тема Re: Хвърлете един погледнови [re: yф]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано01.06.06 18:14



Ех... на руски били. Има ли човек от поколението 30-60 дето поне малко да не поназнайва руски? Особено четящ човек.

Ама хайде да приемем, че братския ни майчин ни език е английски или ако щеш китайски. Какво ще кажеш тогава за

? И не е само словото - мога да ти цитирам поне още няколко сайта на български език с мнооооого повече произведения отколкото в "безмонитор". Лично аз от "безмонитор" нищо не съм смъквал, изключа "говорилките" и то колкото да видя как работят.

Брайлов "монитор" съм виждал, нещо повече, с един познат преди доста години искахме да разработваме такъв, но се отказахме - нямахме финанси.

Колкото до безплатното разпространение на книги в звуков формат, интересно ми е как биха погледнали на твърденията ти от "Балкантон", ако все още съществуват, или някоя друга звукозаписна фирма, ако се опиташ да смъкнеш на МП3 някоя от приказките издадени от тях на плочи или касети?

Банер на Труд викаш.... голяааааам кеф, като разберат слепите за банера на Труд и веднага ще се абонират за вестника в брайлов формат....

И последно - няколко въпроса:
От кога Труд притежават правата?
От кога са качени книгите в "безмонитор"?
Може ли един незрящ да знае кой чии права притежава, та да подхожда с повишено внимание?
И до кога ще има права в/у автори, които отдавна не са м/у живите?

Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 01.06.06 18:17.



Тема Re: Между другото ...нови [re: Джoaннa]  
Автор нoвakoв (красавец)
Публикувано01.06.06 18:14



как да няма секс, ма... дъртия нали таковаше една на голямата маса и го гледаха един билюк хора, толкоз си чела ти

вече няма да пиша в темите на уф



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.